Pneumatske sejalice za kukuruz

Kada sam jednom davno na sajmu pitao bilo je 700 e +PDV za 4 reda. Ima par godina . Ovi što prave Eliksir koliko sam čuo da su u prodaji oko 1000 e tako da računaj cenu negde tu.
Najlakše nazovi Agriu i pitaj mislim da rade i sa sanducima od prohroma.
 
Original oltove su 980 evra + PDV, pravo da vam kažem razmišljam njih da uzmem, al mi se nesviđa taj sistem ulaganja sa raonikom pre bi nabudžio onaj sistem da diskom. Mislim da je @minđušar ima na njegovoj agriji raj sistem sa diskom, pa čekam njega da se javi s cenom, mada sutra će pasti zvanje u svakom slučaju.
 
Do pre tri godine sam imao imt-ovu pneumatsku sejalicu sa depozitorima. Prodao sam je i kupio cetvorednu nodet-ku bez depozitora jer sam djubrivo poceo da primenjujem u jesen, pred oranje. Posle tri godine takvog rada, eksperimentisanja(dok sam imao imt-ovu probao sam zaoravanje djubriva na pola parcele a drugu polovinu kroz sejalicu), uvideo sam da je na mojoj brdskoj zemlji 4, 5 i 6. klase najbolje da se djubrivo unosi u trake pri sejanju. Vec u ravnici imam drugu zemlju i tamo je situacija drugacija. Ali na brdu depozitori su zakon. Isprobao sam svasta u poslednjih par godina i tako dosao do ovog zakljucka. Zato cu sad preko zime kupiti depozitore za nodet i namestiti ih.
 
Darko a koje si đubrivo primenjivao u brdu? Ovde kod mene bacaju svašta u redove, od NPK, MAP, Urea, San pa do Super starta, Yarinih nekih formulacija i Timak agro đubriva. Jest da je off al tolerisaće moderatori.
 
Uglavnom NPK raznih formulacija i raznih proizvodjaca, probao i u jesen, i mesec dana pred setvu, i pred samu setvu, i u setvi dok sam imao depozitore. Pa sam isprobavao, da dve trecine zaorem a trecinu pred setvu, pa pola-pola. Probao sam i MAP prosle godine, iako mi je zemljiste kiselo. San i kan primenjujem kroz spartac.

Uglavnom, na brdu, gde je zemlhiste u vecini slucajeva tesko, zbijeno, gde preovladjuje ilovaca, najbolje se pokazalo kad se djubrivo primeni u setvi kroz sejalicu, znaci u trake. Zato se vracam na depozitore.

A u ravnici pored reke i dalje zaoravam NPK ili MAP a pred setvu idem sa Ureom.
 
možda bi trebao jednu bateriju za olt PSK, zanima me koliko dođe kod vas, samo da nije savijena, reduktor imam, raonik stavim novi, ploča će doći nova, kutija za sjeme treba biti ispravna, za debelu cijev....????
i kod koga, da je negdje blizu granice
 
Idi u Vajsku, to to je odmah preko Dunava. Cigani imaju dosta sto gotovih, sto u delovima, ili eventualno u Rumu na vasar
 
Imam dobru majevicinu sejalicu sa diskovima ,teleskop greda, 6 redi 2011 godiste a sejala tek 2012 zato što sam je kasno dobio , možda bi je prodao zato što sam dosta smanjio površine , dosta precizno seje ,bilo je par sitnica koje su se desile ali eto mislim da mi je glupo da je držim za relativno malu površinu , šta mislite koliko bi para vredela !?
 
Poslednja izmena:
Drug je prodao majevicu 6 redi sa diskosnim ulagacima,el. kontrolom,hidro markerima,greda na hidraulik za 4500 eura.Sejalica bukvalno bila kao nova.
 
Kako vi odbijate taj PDV 20 posto kada ga kad tad morate platiti? Ja bi prodao moju 7 redi Nodet i kupio novu po toj vašoj računici. U oglasim je već duže vreme ali se niko ne javlja.
 
Ako je cena sejalice 12000eura ona nova u dvoristu izadje 5760eura.E sad ko nije u PDV i ne konkurise za povracaj on nek kupuje polovne.Traze za polovne od 6-7 godina po 10000evra.Pa ko je lud da to plati.Ko da samo seremo pare.
 
Kako vi odbijate taj PDV 20 posto kada ga kad tad morate platiti? Ja bi prodao moju 7 redi Nodet i kupio novu po toj vašoj računici. U oglasim je već duže vreme ali se niko ne javlja.

PDV moras da patis ako je prodas pre nego sto se amortizuje,do 5 godina, ili ako ti gazdinstvo izadje iz PDV-a a tom roku dok se ona ne amortizuje do 0%(a to ti knjigovodja uradi), a i ako izadjes posle dve godine iz sistema ne placas pun PDV koji si dobio nazad kad si kupovao novu vec srazmerno manji, oko 60% posle tri godine 40%, i tako dalje.
 
Nije on mislio na to Bane.On je mislio da peglas PDV prihod-radhod.
Tvoja sejalica vredi koliko ti cenis.A vredece onoliko za koliko je uspes prodati.
 
Nazad
Vrh