Pneumatske sejalice za kukuruz

Ne treba gusce od 2,5 cm (/70cm), to jeste da sam postavio "struku", ali je to i u praksi dovoljno. Pa to je 40 zrna u metar... Dovoljno je to.
 
Zasto me znate klijavost i energiju klijanja? Jel toliko tesko uzeti saku sojd i posejati bar 30 zrna i videti kakva je sa klijavoscu.
Rekoh da ja sejem iskljucivo (do sada) deklarisano seme, a na deklaraciji sve pise. A sta da radim sa ljudima koji skinu seme sa tavana i donesu na njivu. Oni mogu da provere klijavost a energiju klijanja ne znam kako. Kolega lucky rece da i deklarisano seme proverava. To mu dodje isto kao kada kupim kg. mesa u mesari pa ganaknadno nosim da ga proverim na trihinelu. Gledajuci tako i gorivo, djubrivo , hemija... sve bih trebalo na naknadne kontrole.
 
Rekoh da ja sejem iskljucivo (do sada) deklarisano seme, a na deklaraciji sve pise. A sta da radim sa ljudima koji skinu seme sa tavana i donesu na njivu. Oni mogu da provere klijavost a energiju klijanja ne znam kako. Kolega lucky rece da i deklarisano seme proverava. To mu dodje isto kao kada kupim kg. mesa u mesari pa ganaknadno nosim da ga proverim na trihinelu. Gledajuci tako i gorivo, djubrivo , hemija... sve bih trebalo na naknadne kontrole.
Ja ne nosim seme na proveru vec to uradim po uputstvu koje sam nasao na internetu. Nista komplikovano.

Posle one strasne suse 2012 ja proveravao moje seme, nije bilo ni 30 posto isklijalih. Kupio deklarisano seme soje koja je gajena pod sistemima za navodnjavanje, lepo niklo.

Jedan decko u selu sejao 30tak jutara te godine ne znam jel bilo deklarisano ili njegovo i nije niklo kako treba. Dve lose godine za redom, rate kredita dospele i jbg, uzeo pistolj i ubio se.
 
Jbg Ciro poranio si sa kupovinom,jedan clan ima Nodetku sa sirokim crevima,siroki nagazni tockovi,elektonska kontrola setve... Eto kakviste vi mladi,samo nesto zurite. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Rekoh da ja sejem iskljucivo (do sada) deklarisano seme, a na deklaraciji sve pise. A sta da radim sa ljudima koji skinu seme sa tavana i donesu na njivu. Oni mogu da provere klijavost a energiju klijanja ne znam kako. Kolega lucky rece da i deklarisano seme proverava. To mu dodje isto kao kada kupim kg. mesa u mesari pa ganaknadno nosim da ga proverim na trihinelu. Gledajuci tako i gorivo, djubrivo , hemija... sve bih trebalo na naknadne kontrole.
Nemamneko dugogodisnje iskustvo u setvi,ali ovih par godina sto sejem trudim se da pratim sta sejem. 2013te sam sejao i sam "deklarisano" seme,pa to je bilo cisto djubre nebitno koja sorta polutke samo lupaju kroz turbinu,a semena smezuranog,mahuna?badrljica i ko zna kojecega je jos bilo u deklarisanim vrecicama mebitno od sorte sve subile NSsoje. A komsiji koji je stariji i ima par jutara,a soju rucno prebrao kao pasulj prekozime kad sam otisao da sejem ma milina svako zrno kao jedno. Ovog proleca moram nositi moju na selektor i ni trenutka se ne dvoumim da opet uzimam kupovnu "deklarisanu".
 
to mi sve nekako neodgovara, meni treba samo "lopatica" kako ti kažeš.......probat ću otići do olta, da vidim koliko dođe kod njih, i još da pregledam sijačicu, pa da odmah sve zamjenim, ako nešto neštima........i da bude original, jer kod mene će sijati godišnje oko 20 jutara, pa kada se napravi jednom, da nemoram razmišljati.......

npr, za MSK sam kupio skidače, izbacivače, kučišta, one zakovice i opruge, montirao, i bolje su od bilo koje male privrede, puno čvršća plastika i netroši se......a ploče sam također imao sve original, i plastika je također bila dosta tvrda......jer za grah sam one od 14mm izbrusio da više zrna hvata......

Ako nesto zatreba, javi se :ppozdrav:

https://www.dropbox.com/sh/6azscebblg5skmg/AAAPHqTZoHeu7J1rZjVnoInYa?dl=0
 
Jbg Ciro poranio si sa kupovinom,jedan clan ima Nodetku sa sirokim crevima,siroki nagazni tockovi,elektonska kontrola setve... Eto kakviste vi mladi,samo nesto zurite. :osmeh:

- - - - - - - - - -


Nemamneko dugogodisnje iskustvo u setvi,ali ovih par godina sto sejem trudim se da pratim sta sejem. 2013te sam sejao i sam "deklarisano" seme,pa to je bilo cisto djubre nebitno koja sorta polutke samo lupaju kroz turbinu,a semena smezuranog,mahuna?badrljica i ko zna kojecega je jos bilo u deklarisanim vrecicama mebitno od sorte sve subile NSsoje. A komsiji koji je stariji i ima par jutara,a soju rucno prebrao kao pasulj prekozime kad sam otisao da sejem ma milina svako zrno kao jedno. Ovog proleca moram nositi moju na selektor i ni trenutka se ne dvoumim da opet uzimam kupovnu "deklarisanu".


E ako sam ja pozurio onda stvarno.. Od kad je kupujem i nikako da nadjem nesto...
 
Mozda mu je to i bilo na pameti, da izvuce porodicu iz dugova, mada kakvo je i to resenje sad ce dvoje dece rasti bez oca. Da ne idem dalje u off, sve u svemu nije mnogo komplikovano proveriti klijavost u kucnoj varijanti a za soju koja lako gubi klijavost bar za mene to je obavezno.
 
Cekaj ciro jel si se ponovio ili ne?

Kako mi se cini jesam.. :osmeh: Treba u nedelju da idem po nju...

- - - - - - - - - -

Jbg nisam mogao da docekam nedelju pa sam resio da zapalim po nju pre vremena... :osmeh:

Pazarena Kuhn Nodet,godiste 1998,hidro markiri,5 baterija,fabricki lezajevi u nagaznim tockovima mesto biksni...

Ima malo razlike u odnosu na obicnu Nodetku ali naj vaznije je da je mehanika ista i mehanizam kao i ploce....


Evo slika...

021315093719.jpg


Cim stigla kuci i istovarili... :osmeh:

021315170734.jpg


021315170827.jpg


I ovo je peta baterija...

021315171115.jpg


- - - - - - - - - -

Ajde sad ko je u prolazu nek navrne na cast... :osmeh: :ppozdrav:
 
Čestitam kolega sad možeš polako da je pretreseš pred početak sezone i posle u pogon :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh