Pneumatske sejalice za kukuruz

To sto je ram varen je samo + jer je jeftinija,bitno je da nema puno lufta u setvenom aparatu i da kucista nisu varena,krivljena i ostalo. Caure se lako izmenjaju,a nisu ni skupe.
 
Imam pneumatsku imt sa koševima i osim težine nema drugih mana,ali ima i prednosti( nikada je nećeš polomiti kao druge lakše sejalice) pre nje sam imao mehaničku olt sa mehanizmom za izbacivanje semena po jedno razlika u rasporedu zrna je velika prednost je naravno pneumatska tako da ćirina priča ne pije vodu (ko zna kakvog je kvaliteta bilo seme kod komšije,kakva priprema zemlje ...)


ako ju imaš, onda si ti najadekvatniji da nešto kažeš o njoj.......danas sam ju bio pogledati, onu imt pneumatsku, sa prethodne strane......i stanje je odlično, gume su originalne, samo je prefarbana.......probana je sa sjemenom iz čardaka, uzeli smo klip i u svaki koš okrunili jedan, i vukla je dobro sjeme, samo je trebalo namjestiti skidače, koji su malo čudni u odnosu na OLT.......ferguson ju je digao bez ikakvih problema

nigdje nema nikakvog lufta, na onim kardanima, nigdje.......jedino su se točkovi malo teže okretali, jer stoji vani, pa mislim da treba izvaditi ploče i taj dio malo očistiti (nadam se da je do toga)......na raonicima se nepozna da je sijačica radila niti se vidi trošenje, kao ni na gumama, lančanici od mjenjačke kutije su odlični, također se nevidi da je radila, dobri su oni plastični zupčanici od kutija za gnojivo......nigdje nije ništa savijeno niti vareno, ima nova crijeva od turbine, nju sam uhvatio rukom i nema lufta, kao ni kardan dolje, kada se uključi nečuju se ležajevi turbine, samo se čuje kako vuče zrak......markiri se lijepo okreću i nisu nigdje savijeni, mazalice na svemu stoje......

zanima me jel po vašarima bude djelova za nju??

ima samo jedne ploče, one od 18 rupa i ništa više, meni bi trebale još jedne od 72 rupe, nadam se da ima na vašaru.......

cijena je 1200€

jel se to isplati uzeti?

- - - - - - - - - -

To sto je ram varen je samo + jer je jeftinija,bitno je da nema puno lufta u setvenom aparatu i da kucista nisu varena,krivljena i ostalo. Caure se lako izmenjaju,a nisu ni skupe.


nju još nisam išao gledati, al sve te nodetke i OLT sijačice za 1400-1500€ su dosta izrađene, i u njih treba uložiti još barem 500-600€ da bi se s njima moglo raditi......

na ovoj imt nepiše godina proizvodnje, iako ima pločicu, piše:

Z 328
i zadnji serijski broj 800xxxxxx1129, pa neznam ako netko ima pneumatsku sa približnim serijskim brojem kako bi mogao saznati godinu proizvodnje

a sijačica je 634.454

- - - - - - - - - -

ova sijačica je 1300€, ali bez dozatora za pesticide......ima različite gume, nema poklopce na kutijama za sjeme, zagrtači iza su posavijani......i vjerujem da ima dosta za uložiti.....

 
Jedno pitanje za iskusne.Kupio sam novu sejalicu gaspardo pre mesec dana sa niskim setvenim aparatom,dorada.Planiram da sa njom sejem repu i kukuruz.E sad pitanje glasi ,nemam prednje tockove ili tockice koji su ipred baterija i koje ima svaka nodetka ili majevica sa raonikom za setvu repe.Hoceu li imati problem kod setve i cemu sluze ti tockovi ipred baterija?
 
Ako je u takvom stanju kao što kažeš kupuj slobodno.Točkovi se ni kod mene ne okreću lako.
 
onda mi ostaje još da odem po nju, pa što bude.......valjda će uraditi toliko koliko meni treba, oko 20 jutara godišnje........
 
nisam još pitao, kako se na toj sijačici isključuju redovi, ako želim na kraju posijati 3 reda do međe, pa trebam jedan isključiti, da li može to napraviti i kako??
??
 
Nikako kolega već sam ti reko mani se zla,odi kod bračuna u sarvaš on je kupio novu pa nek ti jo on malo nahvali.tu sijačicu kad uzmeš dva puta se raduješ kad je kupiš a još više kad je prodaš (ako uspiješ nekog zajebat)
 
nemam njegov broj on ti živi kad ideš od osijeka poslije semafora 200m sa desne strane pa stani i pitaj nekog
 
Jedno malo pitanje,hocu na prolece da sejem (Olt 6 redova na 50 cm) sa T 40 sa prednjom vucom.Interesuje me da li kada se traktor rasiri na 200 cm taj razmak odnosi na razmak sredine zadnjih tockova ili prednjih?Da li tockovi sejalice treba da budu namesteni da se sredinom gadjaju sa prednjim ili zadnjim tockovima traktora?
 
Pitanje za kolegu Ivana z: koju su masinu ti vlasnici imt sejalice sada kupili? Ili su prestali da se bave ratarstvom?
 
Poslednja izmena:
Jedno malo pitanje,hocu na prolece da sejem (Olt 6 redova na 50 cm) sa T 40 sa prednjom vucom.Interesuje me da li kada se traktor rasiri na 200 cm taj razmak odnosi na razmak sredine zadnjih tockova ili prednjih?Da li tockovi sejalice treba da budu namesteni da se sredinom gadjaju sa prednjim ili zadnjim tockovima traktora?

Kolege zar niko nije sejao repu?:bravo:
 
Razmak sredine zadnjih tockova, a prednje obicno nameste da idu po unutrasnjem tragu od zadnjih. Takodje i tockovi od sejalice idu tacno po sredini zadnjih.
 
Pitanje za kolegu Ivana z: koju su masinu ti vlasnici imt sejalice sada kupili? Ili su prestali da se bave ratarstvom?


OLT PSK......hehe

shvačam što želiš reći, da je valjala nebi ju prodavali.......


sada sam našao jednu PSK OLT 4/6, ide 4 reda na 70cm i 6 redi na 50cm, ima nekog uloga u nju, nema onih ručica sa oprugom, što služe da dizanje baterija u transportni i radni položaj, pa su cjelo vrijeme u radnom položaju, oni limići što drže kvačilo, tj ono zvono od kvačila, toga nema, nego je netko navukao cijev kvadratnu na osovinu da se red neisključuje, fali lanac od jednog točka, sve pomalo ima lufta, sijala je repe godišnje oko 80 jutara + sve ostalo što neznam koje površine......cijena: 1700€



ili još uvijek razmišljam o manjoj 2 reda isto za 1700€, koja nema grešku, treba mi za sada za 20 jutara, ima i kutije za mikrogranule i za gnojivo, prvi vlasnik.......a evo i slike:









 
kolega ivanez kakva dva reda uzimaj ovu od 4+2 reda prodaj ove dve baterije ako ti ne trebaju i za te pare napravićeš novu sijačicu od 4 reda
 
našao sam još jednu nodetku pn2, prvi vlasnik, kao nova za 2000€, i mislim da netrebam više puno razmišljati........ova od 4/6 jučer prodana.......pa bi trebao požuriti i otići uzeti ovu, sada poslije praznika.......evo, izgleda ovako:




puno bolja od ove 4/6, netreba ništa uložiti samo sipati sjeme......i ima samo ploče za kukuruz, trebam još za suncokret, za grah sam kupio sa 72 rupe.......
 
Nazad
Vrh