Pneumatske sejalice za kukuruz

Hidraulika, jedno crevo se spaja sa traktorskom hidraulikom a ventil na sejalici usmerava ulje tako sto svakim pomeranjem rucice u traktoru menja marker koji se koristi.

ZINOR je ugradjen u mene tako da nema potrebe da se uzima uz sejalicu :haha: Hvala lepo :ppozdrav:
 
027.jpg
027.jpg
[/IMG]
028.jpg
[/IMG]
030.jpg
[/IMG]
031.jpg
[/IMG] eto danasnje zanimacije, nadam se da ce raditi odlicno kako ste i sami napisali i bez veci problema.... nije gotovo ali ako bog da biti ce sutra.....
 
Danas kupio ploce za Maju . Za suncokret 18 x 2.2 mm i za kukuruz 27 x 5 mm i imam fabricke 22 x 4.5 mm . Proizvodjac Plamet iz Zrenjanina. Cena 800 rsd po komadu ...
 
Imam uske tockove za Claasa ali je vrlo moguce da cu sejati sa sirokim tako kako stoji, samo cu u tom slucaju namontirati ponistivace tragova koje sam dobio uz setvospremac.

@LACKOIGI

Jel ti imas elektromagnete na zvoncima sa ukljucivanje-iskljucivanje baterija? :ppozdrav:
 
To je orijentaciona cena za model Magica koja ima hidraulicno pomeranje svih baterija. Postoji jos par modela Gaspardo sirokorednih sejalica ali ih Almex nema na stanju a to su MTE, Marta, Monica, Manta, Scatenata, Minimetro i Metro. MTE je potpuno ista sejalica kao MT samo sto ima hidraulicno pomeranje krajnjih baterija zbog transporta sto joj je ogromna prednost jer MT 6R ima transportnu sirinu 4,4m a MTE 3m.
 
Baš to htjedoh napisati , sjetva iza točkova nikako nije dobra , lično sam gledao . Kukuruz nikne normalno u tom redu , čak i ranije ali kasnije zaostane totalno , pojavi se pukotina duž reda i slabije rodi taj red bar za 30%. Slično je i ako se kasnije pri prskanju gazi red.
Dovoljno je okrenuti točkove naopako ako se tako mijenja širina traga.
 
Ja sam 2 sezone sejao sa tim tockovima i sa Nodet sejalicom ali sa skroz skupljenim zadnjim tockovima tako da u knap red prolazi pored traga tocka. Nasa zadruga seje sa nekim Dajcom 160 konja, JD 6920 ako se ne varam i 2 Amazone sejalice 8 redi sa diskom. Oni ne menjaju tockove ni kad seju kulture na 50 a kamoli na 70cm.
Sejalice sa raonikom imaju problema da poseju zrno u trag tocka dok sejalicama sa diskom to nije problem. Nisam primetio da je vise pucala zemlja tamo gde je red posejan po tragu tocka ali opet to sve zavisi od kvaliteta zemlje i vremenskih uslova.

 
Kakva vasa zadruga? To je firma d. o. o. Buducnost Curug. Ni ja nisam primetio da im je red ispucan negde.
 
Nazad
Vrh