Pneumatske sejalice za kukuruz

Ljudi znate li kakva je ta Lara sa cetri reda iz Majevice, ima li neko iskustva sa njom?
 
Sunce ti .... pa jel mi Vama izgledamo retardirani ili ste Vi tolika lencuga da Vas mrzi da prelistate par stranica i nadjete odgovor o Lari.
 
@diklofen, Kako to izgleda kada vi posejete brzinom 8-9 km/č, kada je optimalna brzina setve od 5 do max 7 km/č ? Kod mene se pokazalo da je najbolji raspored zrna u redu kod brzine od 5,5 km/č (sajalica olt psk 4).
 
ja danas kupio olt psk 2 reda polovna,stara 6god bila kod mene u selu nije puno sijala čovjek u austriji.Platio sam 1900e sijača je sa ulagačima za gnoivo.E sad pitanje jesam li preplatio,nova je 3650e
 
Cekaj,ti si napisao da je sejalica od DVA ili ČETIRI reda?
Ako je dva onda je za nase cene u Backoj mnogo,neznam cene kod Vas kako idu.
 
*da zelim fiksirati baterije-redove kako bi mi ili svi isli u zemlju ili nijedan.i nije mi jasno kako ja to pisem da me neko clanovi nerazumeju? ?
 
milan 87@ znaci kada ti levi tocak od traktora udje u razor 1 i 3 baterija ima da idu 20cm u zemlju , a 2i4 nece ni sejati,ili te ja nisam razumeo dobro,??
 
pa razumeo si me dobro .onda bi bilo bolje kad bi to prepravio pa da ulazi u zemlju kao pneumatska.znaci da bude fiksirano,a da ide u zemlju slobono kolko oce bez pritiska hidraulika.ili kako vec?
 
Upravo tako! Nije problem do sijacice(barem ne to sto tebe muci) nego do pripreme. Napravi 10cm koliko toliko ravnog setvenog sloja i peglaj. Inace ponekad pises sasvim ok. Ali ponekad te malo teze razumemo. Al nista se ne sekiraj. Nismo na casu srpskog jezika!
 
Sta je potrebno da bi Olt 4 - redna pneumatska sejalica sejala secernu repu,jasno mi je da se suze baterije i da se dodaju jos dve,kao i ploce za repu,jel se dodaje ili prepravlja jos nesto?
 
@diklofen, Kako to izgleda kada vi posejete brzinom 8-9 km/č, kada je optimalna brzina setve od 5 do max 7 km/č ? Kod mene se pokazalo da je najbolji raspored zrna u redu kod brzine od 5,5 km/č (sajalica olt psk 4).
Izgleda veoma lepo i bez razlike u odnosu na setvu od 6km/h.Sejem drugom brzi hod na 1400 obrtaja motora na 539 kukuruz ,a suncokret na 1200 obrtaja u istoj brzini.
 
Sta je potrebno da bi Olt 4 - redna pneumatska sejalica sejala secernu repu,jasno mi je da se suze baterije i da se dodaju jos dve,kao i ploce za repu,jel se dodaje ili prepravlja jos nesto?

Trebaju ti mali ulagači(raonici) i kopirni točak koji se montiraju ispred ulagača a šrafe se na nosač zadnjih kopirnih točkova dubine.
 
Nazad
Vrh