Plugovi-dodaci

Meni danas na poslu bio koleginicin muž i pita da donese u radionicu disk da vide mušterije koje dolaze pa da se možda neko zainteresuje da kupi. Kaže da ne zna cenu, da se raspitamo al njemu u suštini ne treba pa ako je i 30 evra daće ga. Čini mi se da reče da je od imt 756. Koliko li se kreću cene za to? Trnavac, tebi treba točak, ne disk? To nema, ustvari mogu pitati ali pretpostavljam da ne.
 
Da diskovi od tanjirace,to sam zaboravio u predhodnom postu napisati... e sad zamislio sam da se krecu pod odredjenim ugom i da tako guraju ljustiku i ostalo u razor... videcemo kada probam kako ce funkcionisati...
 
Ja sam pokusao imitaciju predpluznjaka ovako.... E sad smatram da sam napravio veliku gresku sto sam stavio ravne tanjire umesto nazubljenih. Mada jos nisam isprobao da vidim kako ce raditi...

zj80te.jpg

i4k29z.jpg

mkbprr.jpg

bl7c.jpg

2ynqvqf.jpg

2qkm5pe.jpg


diskove bi trebalo iskositi u stranu, da bi se dobio efekad diskosnog pluga, inače ideja nije loša, samo treba doooobro zategnuti nosač crtala, odnosno diska u ovom slučaju, jer će se javljati velike bošne sile, koje će dodatno zakretati diskove, plug i traktor.

i malo okrenuti nosač crtala suprotno od kazaljke na satu, a donju kvadratnu pločicu podesiti da disk stoji ukoso.
 
diskove bi trebalo iskositi u stranu, da bi se dobio efekad diskosnog pluga, inače ideja nije loša, samo treba doooobro zategnuti nosač crtala, odnosno diska u ovom slučaju, jer će se javljati velike bošne sile, koje će dodatno zakretati diskove, plug i traktor.

i malo okrenuti nosač crtala suprotno od kazaljke na satu, a donju kvadratnu pločicu podesiti da disk stoji ukoso

Sve sam to uradio,e sad verovatno da ce trebati diskovi jos da se zakrenu,ali probao bih prvo ovako,pa na njivi dodana stelovanja obaviti kada vidim kako se sve to ponasa u radu...
 
@ Grunt --- naso sam ja za 16000, ali jos 100€ pa ceo plug hehehe....
@kosjerac---- nije losa ideja, ali nisam kucu brate, na terenu sam. Inace je ideja super!
@ Vulkan---- u koliko ima moze slanje i brzom postom, dogovor kucu gradi ....
 
Kod mene su ''plamenovi'' predplužnjaci.Cena je 6500 din/komad. http://www.szrplamen.com/kontakt.html
@dragan.kovacev
Od istog su proizvodjača,valda ću ih uspeti naštelovati.
Sistem sa dve ploče je malo nezgodan za štelovanje,jednom rukom drži predplužljak,drugom zavrći a zubima pridrzavaj drugi kraj šarafa da se ne okreće.
 
Nazad
Vrh