Plugovi-dodaci

Ko zna, možda bi u banatskoj crnoj ritini nešto i pomoglo.... ja sam video da navare po 2-3 noža, slično kao oni noževi za odsecanje zida brazde na raonik, da raseku slaninu, kad su jako velike džombe pri oranju...
 
kakva su iskustva sa firmom plamen srbobran što se tiče dodataka za plugove
treba da idem sutra na vašar u debeljaču jer su mi dali povoljnu ponudu
pa neznam dali imaju kvalitet
 
Imaju jako dobru kvalitetu. Sve PLAMEN sto sam kupovao do sad se pokazalo jaako dobro. Jedino su usrali motku sa resetkastim deflektorima. Tog se cuvaj, jer najdonje pero (od 3 ukupno) hoce puci i onda deflektor skoro pa nema efekta...
 
nisam uzeo nego poručio izradu plazeva i čela daski za gassnera
plazevi 1800
čela 1400

reč je o ovom plugu




scaled.php


ovako izgledaju plazevi a čela su skoro ko u vogela par mm razlika
phocathumbl40.jpg

phoca_thumb_l_95.jpg


dobra je fora kod ovih plazeva što su simetrični pa kad se pohabaju odozdo samo se okrenu kontra
 
Poslednja izmena:
čela daske po uzorku mi pravio kovac iz cantavira za 1450 din,kratki plaz(40x10cm) po 1200din za Landsberg-Pottinger.
 
evo stigli delovi od huđika za gassner-a inače ovi pohabani delovi su od firme ˝original FRANK˝
rekli su mi da su original delovi pravljeni od nekakvog troslojnog čelika i da bi ovako pohabani trajali skor isto kao bilo čiji domaći novi.


dsc000071059979.jpg


dsc000081070446.jpg


za plazeve smo se dogovorili da ih uradi malo drugačije

dsc000091079241.jpg


dsc000101051789.jpg
 
Poslednja izmena:
KOja razlika u obliku daske kod onog Gasnera zelenog i ovog zutog Rumpstata od Markana@ da covek ne poveruje :sta:svojim ocima
 
Jel onaj točak što se obrće zajedno sa plugom? Meni je sa pluga neko ukrao točak (znam doduše ko) pa sam morao da pravim, gledao sam na par mjesta i oglasa kojekakve točkove al skupo preko mjere, traže i po 100E za točak u dosta lošem stanju (razvaljen ležaj, izubijan). Zato sam napravio točak od dijelova sa otpada, izašlo me desetak evra sve.

nbx5ao.jpg


29bze9s.jpg


Ležaj je od auta, nekog Seata, ovaj veliki profil je služio za sastavljanje željezničkih šina, felga je od VW Passata (14"), guma isto (185/65R14"). Nisam ga slikao monitranog, bilo je potrebno dovesti nosač (ovaj profil sa rupama) na mjeru, to mi je prijatelj uradio na glodalici besplatno (trebalo je širinu smanjiti na 50mm), ja sam brusilicom urezao plitke "zube" u koje uklapaju zavrtnji u ležištu i to je to, točak funkcioniše odlično. Ne isplati se kupovati nikako jer se sve da vrlo lako i jako jeftino napraviti.
 
zombi666 jeste lako jeste jeftino ali je i ruzno sacuvaj boze
 
Bitnija je funkcionalnost od samo izgleda. Plug je to neće nigdje na izložbu pa da mora lijepo da izgleda.
 
Nazad
Vrh