Plug - osnovna tema

Gledao sam jednom prilikom pre više godina njihove raonike u Rumi na vašaru i baš su dobro odrađeni a cena koliko se sećam 50% veća nego kod ostalih što i nije mnogo ako su dobri raonici.
U put ulaze samo moraš paziti na karove i tvrde predmete u zemlji, malo su mekani ali što se tiče oštrice dugo traju i sporo se troše zbog navarivanja od dole, u stanju su 2-3 vrha da sarane.
 
Иступили се шпицеви на раоницима па сам их склепао док не поорем иће нови
Photo0936.jpg
Ovi su već pojeli nafte koliko novi koštaju
Kupi nove profitiraćeš!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ako nekog interesuje plug 757 ima kod drugara dobar, malo radio jedino bi trebali da se promene raonici.Made in Leskovac, narandžaste boje a cena 300e.
 
Momci može li mala pomoć?
Ja treba prvi put u životu da orem, kupio sam 755vk. A sada se pripremam i nije mi jasno baš podešavanje.
Ovako razmišljam
Ako je radni zahvat 2x25 što je 50, a unutrašnje strane točkova su na 100cm. Meni plug treba da bude skroz desno da bih ulazio u brazdu. Onda je i topling ukoso i traktor vuče bezveze, na lance i poluge.
A znam da to sigurno nije pravilno.
Zna li neko kako se to podešava?
 
 
Jel mogućno da nema kod tebe u Vajskoj!!
Imam ja 2 brazde poluokruglog u delovima viška dogovorićemo se

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sandor ima najjace cene... ajde Luka da popisem sta mi treba pa da vidimo. Ako neko ima ima tu dugacku sa dve krivine neka se javi... sad ce snegovi jos malo...
 
Juce orao sa 757 i Leopard krivi gredelj, ne moze Leopard vodu da mu nosi.
Dogovorio da menjam 756 za Leoparda, sad se i tu lomim, oni su tu negde.
 
Leopard je sasvim dobar plug za te novce,al kad je nizak i kratak,i guši beše ga sad...za 500e imt 757.3 kupljen umesto njega,sa sve novim daskama i novim raonicima...
Pala je cena tim plugovima strašno...sve više ljudi kupuju novo i moderno...
 
Nazad
Vrh