Plug - osnovna tema

Ma stvarno ima ljudi što naj bolje imaju
Nego jel imaš skalu za naftu u 542?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Имам скалу......ал немам нафту ...... стоји на "пун" а он одзвања

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Iz čega ovi izvuku snagu kad je potrošnja za pola manja od normalne?
Matiću uzmi recept za jelenka možda će trošiti kao 560

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Teško je ovo komentirati.... Dođeš, sipamo punog, oremo jutro..... I ponovno sipamo.... I izneseš rezultate..... Napisao sam uvijek kako i je, nemam razloga lagati..... A nitko nije spomenuo duplo manju potrošnju.....
Pogledaj novije traktore, koji u oranju spuštaju i ispod 10l bez problema, i naprave posao daleko brže..... To je smisao posla..... Pri tome mislim na prave nove traktore, a ne neke poluproizvode...... Turske, kineske, belaruske i ostale šklopocije....
 
Danas gledam par oraca u Melencima. ERMO plug postao popularna marka u selu. Lepo se ore na oko. Slozeno oranje nema nekih velikih dzombi iza plugova. Oru ljudi strnjike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potrošnja zavisi od dubine, rastresitosti zemljista, tipa zemljišta, podesenosti pluga a i pluga uopšte, od toga da li vozač ima tešku nogu ili ne, od veličine parcele, kvaliteta goriva i verovatno još dosta toga u manjoj ili većoj meri. Na kraju, te 2 ili 3 litre što neko više ili manje potroši neće ga obogatiti a ni osiromasiti, najbitnije je da se posao uradi.
 
Danas preko puta od mene ore čovek sa IMT 560 i dvobrazdnim IMT 757 plugom, bez pretplužnjaka i crtala. Ore upaljenu kukurzovinu i ore dublje od mene, sitnije, lepše složeno, zid brazde kao pod vinklu odsečen, brazda čista... Mislim se treba meni rus i vogel...
 
Dukej nije kasno da menjaš mašinu, još može i da ti ostane para. :osmeh:
Današnja rabota, 9kj u mestu, 4kj sojište 5kj kukuruzište nepaljeno, dubina 25-27cm, rešetka vogel l950 i rusvaj 820 na 1900-2000obrtaja, razor rasturen jedino vratine ostale neuzorane (pao mrak a i rezerva se upalila nisam hteo peške kući) i put do njive, nasuo večeras u njega 100lit okruglo eurodizela, kuj hoće da veruje nek veruje kuj neće nemora, toliko.
 
Ja sam za ovu godinu završio sa oranjem,10,5 jutara sojišta i 8 jutara kukuruzišta,Zetor 7211 i plug 610.14 dve brazde sa predplužnjacima,dubina od 28-30 cm,druga brzina na oko 2000 ob/min,trebalo bi da je tu oko 8 km/h.
Kukuruzište nepaljeno i imao sam zagušenje na nekih desetak mesta na tih 8 jutara,u principu sojište se teže oralo nego džomba i u sojištu je blokada uključena skoro stalno,ukupna potrošnja u proseku oko 15 l/kj.
 
Meni je danas pukao sigurnosni šraf na nosaču plužne glave, ali ne onako kao kad ga nosač plužne glave otcvika (da pukne na dva mesta i plužna glava se smakne unazad), već je otpao samo deo sa maticom. Nije mi jasno šta se tu dogodilo?
 
Da, 5 kornjača, sojište malo teže išlo, tačno gde je zemlja gola tu je i vlaga u zemljištu manja i zemlja ustenčenija, inače njiva čelo tvog salaša malo levo.
 
Сале па то је од прилике сат времена по јутру?Кад си ручао побогу човече:ppozdrav:
Doručak u hodu a ručak oko pola jedan, posni pasulj (karneks) ugrejan na bloku motora, pauza 15-20 minuta i loži, što reče sat vremena jutro.

Danas uzorao vratine na tih 9kj i dovršio jednu parcelu od 5,5 kj (ostalo od vikenda) otprilike 1,5kj plus vratine, plus 4,6kj sojišta cela i načeo 5kj sojišta odkinuo oko 1,5kj a za ručak tunjevina.Sutra odmor, svetac.
 
Данас сам узоро једно 5кј кукурузиште солидно иде али ме хидраулик зезо.Преклопник ми је био скроз горе лево па сам га померио скроз доле лево ,оно неће плуг у земљу.После сам га узубио на средину онда је кренуо да улази али полако и постепено
 
Nazad
Vrh