Plug - osnovna tema

Ja sam prošle ned orao za ječam i pun do čepa nasut i uzorao 6kj 72-73l potrošeno kukuruzište je orano oko 25cm dubina prva brza imt 560 i regent 2x14. U globalu potrošnja se vrti oko 12-13kj za moj teren.
 
Kod mene je taman 2x12 za 560,da se uradi kvalitetno..... Kako sam stavio mefin pvp pumpu, od tada je drastično pala potrošnja u koju ni sam nevjerujem.....
 
Ja orem isto sa 560 i plugom 610.14 becej 2*14 i prosek mi je 2 sata na jutro u 400 met. duzima.E sad potrosnja mi nije nikad pala ispod 14 litara i moze da bude samo vise.Linijska je pumpa na njemu i prosto ne verujem kad mi ljudi kazu da moze manje da trosi bar ne u ovoj nasoj zemlji.Inace orem na punom gasu u prvoj brzini.Bude to u dobrim uslovima oko 25-26 cm.Probao sam i dublje u trecoj sporohodnoj i to mi je jako sporo i imam osecaj da bi trosio i 17-18 l po jutru.O vremenu da ne govorimo islo bi to i na 3 sata po jutru.560 je nuzno zlo od traktora fali mu 10 konja i da kazes da imas kadar traktor.Sa S44 motorom bi to bio pravi traktor i pojeo sam go...o sto sam ga generalisao trebao sam mu ubaciti s44 motor,ne bi me izaslo nesto puno skuplje.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
Sa rotacionom manje troši i oštriji motor.
 
Jbg meni ide potrošnja od 11_18l sve zavisi od uslova
Ali obično kad naspem pun 93l može da se uzore oko 6,5-7kj i da se dodje kući
Blizu su moje njive 1,5_2km
Nekad treba ceo dan da orem 6,5_7kj nekad malo više a ako ima još orača u ataru treba 2_3 dana


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ne razumijem, s kojim ciljem PUN GAS u bilo kojem poslu osim transporta? Oranje obavljam na 1600-1800 o/min sve preko toga se potrošnja goriva drastično povećava a srazmjerno potrošnji rastu buka i vibracije...
 
I za transport ne koristim pun gas. Preferiram oko 1300-1500 da trakoru nije tesko a svakako u najvecem stepenu prenosa na Turcinu mogu samo po asfaltu, jer je za leniju prebrzo ma kako dobra bila. Kada idem sa praznim prikolicama na njivu do 1300rpm vozim ali brzinu vise nego pun.
 
Iz čega ovi izvuku snagu kad je potrošnja za pola manja od normalne?
Matiću uzmi recept za jelenka možda će trošiti kao 560

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Baš sam razmišljao o tome kada sam pročitao postove o niskoj potrošnji goriva i zaključio da bi traktor onda išao kao lud a trošio k'o biciklO. 🤣
 
Godinama su se borili inženjeri iz celog sveta i još uvek se bore da smanje poteošnju dizela ispod 180g po 1 kw na čas pod punim opterećenjem
Spustili su na nekih 165_170g na naj savremenijim motorima
A seoski bošisti i DJILKOŠI to učine bez problema samo ako imaju malko vremena
Jexemtizenomajiku kud ide ovaj svet????
Pre koji dan bosch pumpa od golf2 na imt555 kaže rodjo UBICA


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ima tu puno do razlike potrošnje kvaliteta goriva, stroj krš raspada se nafta curi na sve strane i onda ne troši.
Ovisi koji 577 troši onaj s 101 popije više.
Od brata s 98 manje troši ali čisti euro dizel u njemu
 
Најбоље иду и најмање троше кад се паркирају испред кафане.....а на њиви је друга прича
За мој 542, знам кад га напуним, да имам 11 сати (временски) да орем и да одем кући да не завиривам у резервар...линијска пумпа.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Најбоље иду и најмање троше кад се паркирају испред кафане.....а на њиви је друга прича
За мој 542, знам кад га напуним, да имам 11 сати (временски) да орем и да одем кући да не завиривам у резервар...линијска пумпа.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Daleko ti rezervoar da gledaš 😂😂😂
 
Ко ће излазити, пентрати се на предњи точак, ем немам висину да одзгоре завирим.....а богами далеко је

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ma stvarno ima ljudi što naj bolje imaju
Nego jel imaš skalu za naftu u 542?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh