Plug - osnovna tema

E bas takvi su. Samo sto su kod mene pojedeni i to dobro. Pa covece zar je to toliko kad je novo. Ja i ne mogu da se setim koliki su bili novi, ali su se poderali dosta.




Evo nasao sam slike takvog pluga, novog. Covece koliko se to pojede, ne bih ni znao dok ne vidim koliko je na novom. Na ovim slikama bih rekao da uopste nisu ni zakrivljeni vrhovi, ili samo tako izgleda.
Ako se dobro sećam počinju da se krive tu već kod donje rupe, kao da prate dasku, ako se zagledaš u sliku vidi se drugačija senka na klinu gde počinje da se krivi. Mada ja mislim da kad skineš klin videćeš da je i glava pluga tu zakrivljena. Moj plug je onako kao malo manji, tj radna tela su ista i zahvat ali je ram malo prostiji.
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam počinju da se krive tu već kod donje rupe, kao da prate dasku, ako se zagledaš u sliku vidi se drugačija senka na klinu gde počinje da se krivi. Mada ja mislim da kad skineš klin videćeš da je i glava pluga tu zakrivljena. Moj plug je onako kao malo manji, tj radna tela su ista i zahvat ali je ram malo prostiji.
Ni moj nije ovakav kao na slici, razlikuje se malo noseca greda i kacenje za traktor. Tako da mislim da su moj i tvoj plug isti. Moj je 2005. kupljen nov u Agropanonci. Te godine su se prodavali uz belorusa 82. Mislim da bi ovaj kljun ili spic kako se vec zove trebao da bude i deblji u odnosu na ostatak raonika i dasku. Kod mene je sada debeo oko 1cm, ali mislim da bi trebao da bude najmanje 1.5 cm. jer su se i kape na safovima pojele mnogo, samo sto ne ispadnu, a one su valjda u ravni kada se usafi. Imam jedan taj spic koji je navarivan, ali se lose uradjeno pa se iskrivili, jedan mi je ostao citav pa bih po njemu uradio zakrivljenost. I na slikama se ovim vidi da je deblji u odnosu na ostatak daske.
 
Jbt gde vi nadjete tako jeftino plugove ja trazim neki lemken ali ispod 2500 nisam nasao

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Pojavi se tu i tamo dobra prilika, a onda samo treba biti brz.
Na ovom plugu su plazovi, crtala i daske prilično potrošeni, pa je i cijena manja, ali kod nekog tko ore pedesetak jutara godišnje to ide još nekoliko sezona.
 
Izašao je konkurs za mlade poljoprivrednike,može da se konkuriše za nov plug na predračun pa ko ispunjava uslove može kupiti nov plug po ceni polovnog koji je uzorao Boga i oca.
 
Ko ima gazdinstvo pre 1 januara 2018 nema pravo na ove subvencije...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Zna li neko gde ima da se nađu ova sečiva sa snimka na 00:56 što se montiraju na plaz i seku neorani deo pod uglom da bi moglo da se ore sa širokim gumama bez gaženja oranja?


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh