Plug - osnovna tema

Nikt, jesi li morao i nosače da montiraš ili je moglo i sa fabričkim nosačima da prođe? Vidim da su kod mene nekada bili plastični deflektori, ostali su samo ostaci na nosaču. Inače, imam isti utisak kao i većina da 757 dobro ne prevrće zemlju. Zbog toga se i dvoumim da li da se trošim na deflektore ili da ga prodam pa da uzmem nešto ozbiljnije sledeće godine.
Имам ја и оргинал и вогелове носаче и дефлеторе,одговарају и једни и други.Вогелови имају бољи угао (не знам дали се види на слици) али није нека велика разлика ,ипак је даска та која преврће бразду!
Можда ти је боље да уложиш у предплужњаке!? док не купиш већи трактор и савременији плуг !

caf27ca593320ddc8eb772497c94bf7c.jpg
6bb9e5997535b75d409ac0d6232a0642.jpg
 
Бећар94 којег вогела си имао кад га поредиш са овим лемкеном
 
Ми смо данас тањирали кукурузишта поподне, сада чекамо да то фино одстоји неко време, па идемо да заоремо те измешане жетвене остатке са земљицом нашом чалманском...нема бољег посла од овога, а и разлагања истих при томе нема главобоље оћел се плуг загушити или не или ће се видети остаци или плуг имаде довољан клиренс од једно два метра и размах међ главама 5 метери....
 
Да не буде забуне радио сам ја са мојим енглезом директно, све он то прогута али после се при припрени доста тога вади напоље, овако тога нема уопште...
 
Zna li itko od vas koji je marke ovaj plug odnosno koliki mu je zahvat?

Vlasnik tvrdi da je varijabilni od 10-16 " ali ja baš i ne vidim da se brazde mogu sužavati- širiti. Vlasnik je inostranastvu tek dolazi 12. mjesecu.
 
Ovo predratni se podrazumjeva, ovdje masine ispod 30 g. slabo ima. A neznam koji mu je zahvat. Bojim se da ne bude previše za torpeda 75, zemlja srednje teška. Ove godine jako teška za oranje.
 
Doslo vreme oranja, pa sam se setio da mi na 757 ne valja rucica.
Nema niko da prepravlja staru na novu, najpovoljnija mi u Pazovi kod Buce za 3500din.
Jel ima neko da prepravlja od ove sa kockom na onu sa uzengijom ?
 
Преправиш је сам мало сечења,варења једна цупанта и готово
 
Nazad
Vrh