Plug - osnovna tema

Planiram da kupim neki plug obrtac. Imam belarusa 82.1 88godiste a dvoumim se izmedju lemken opal 90 dve brazde i kverneland dve brazde koji bi bio bolji da uzmem?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Trebao bi menjati raonike ove godine, kakvi su ovi Plamen ili MGM Plamen, koji su bolji... ili izabrati neke druge? Hvala
 
Никакви али ето имам их на плугу и орем већ неколико година са њима.Имају и предности што кад запнеш на нешто тврдо само се савију исто тако се лако и исправе:osmeh:
 
Uzimam uvijek od plamen srbobran, dao sam im moju dasku i prsa, i odradili su odlično, za olt trobrazni plug, danas preuzeo u šidu...... A prije ssm kupio i za dvobrazni, rade posao, zadovoljan
 
Никакви али ето имам их на плугу и орем већ неколико година са њима.Имају и предности што кад запнеш на нешто тврдо само се савију исто тако се лако и исправе:osmeh:
Spram cene EXTRA
uzoremo oko 60_70kj onda okrenemo špiceve i opet 60_70 kj
Onda novi špicevi i tako odrade još 60_70kl
I šta više za 50e par???
Volim što su mekani a oštricu lepo drže!!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ja sam uzimao raonike za plug u plamenu u srbobranu pa sam gazdu pitao dal je to ista firma mgm plamen pa mi je rekao da nije ali sve sto zna da radi je tu kod njega naucio jer mu je bio zet dok se nisu razisli sa zenom

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Jeste MGM je zet od Srbobranca, a radi u Bečeju
Uzimam od MGM-a sve bolje mi je leg'o za saradnju
Prošle god sam naručio bar 20 pari za moje kooperante što slabo koriste internet, i ne javljaju se na mobilni kad ih zove kurir

Uzimao sam i noževe za balirke
Generalno čovek ima proizvod koji više nego opravdava cenu
25e samooštreći raonik sa izmenjivim špicem koji uzore bar 120_150kj
Bio bih zadovoljan i sa 100kj po raoniku
Reklamacije prihvata to sam fasovao
E sad kvalitet je ispod renomiranih proizvodjača GRANIT,FRANK itd ali je i
cena u skladu sa tim!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pozdrav svima na forumu. Imam trobrazdni plug Belorus PLN 3x35 sa izmenjivim vrhovima koji su se vremenom dosta istrosili. Trebao bih da ih zamenim, ali nigde ne mogu da nadjem takve po modelu pluga. Koga god sam pitao od kovackih radionica niko ne pravi takve i prvi put vide to. Kazu jedino da im posaljem te stare pa po njima da naprave. E sad malo mi je problem ne znam koliko treba da budu u duzinu i koliko da budu debeli posto su se verovatno i istanjili. Najbolje bi bilo ako neko zna ko je pravio za taj model ili ako neko prodaje takve gotove. Pokusacu da ubacim sliku takvog pluga. Hvala unapred.
 
Pozdrav svima na forumu. Imam trobrazdni plug Belorus PLN 3x35 sa izmenjivim vrhovima koji su se vremenom dosta istrosili. Trebao bih da ih zamenim, ali nigde ne mogu da nadjem takve po modelu pluga. Koga god sam pitao od kovackih radionica niko ne pravi takve i prvi put vide to. Kazu jedino da im posaljem te stare pa po njima da naprave. E sad malo mi je problem ne znam koliko treba da budu u duzinu i koliko da budu debeli posto su se verovatno i istanjili. Najbolje bi bilo ako neko zna ko je pravio za taj model ili ako neko prodaje takve gotove. Pokusacu da ubacim sliku takvog pluga. Hvala unapred.
Imam ja takav plug. Za njih nije niko uvozio niti pravio rezervne delove, i kod mene su se istrošili ti klinovi iako sam odma dao da se navare tvrdom elektrodom. Našao sam na internetu sliku sa merama, jedino nema mera debljine i ono što ti niko tačno neće moći uraditi je zakrivljenost tih klinova. Nama najbliže što sam našao mogu da se kupe u Ukrajini. Nešto ne mogu da postavim Sliku.
 
Poslednja izmena:
Imam ja takav plug. Za njih nije niko uvozio niti pravio rezervne delove, i kod mene su se istrošili ti klinovi iako sam odma dao da se navare tvrdom elektrodom. Našao sam na internetu sliku sa merama, jedino nema mera debljine i ono što ti niko tačno neće moći uraditi je zakrivljenost tih klinova. Nama najbliže što sam našao mogu da se kupe u Ukrajini. Nešto ne mogu da postavim Sliku.
E bas takvi su. Samo sto su kod mene pojedeni i to dobro. Pa covece zar je to toliko kad je novo. Ja i ne mogu da se setim koliki su bili novi, ali su se poderali dosta.

5404533_w640_h640_pln_335p.jpg

pln-3-35.jpg

korpuspln.jpg

Evo nasao sam slike takvog pluga, novog. Covece koliko se to pojede, ne bih ni znao dok ne vidim koliko je na novom. Na ovim slikama bih rekao da uopste nisu ni zakrivljeni vrhovi, ili samo tako izgleda.
 
Nazad
Vrh