Plug - osnovna tema

Deda moj mi u amanet ostavio 82ku 79to godište i leoparda tri brazde taj krivi...prvom prilikom sam ga prodao za sitne novce....ore dobro samo ako je golišava njiva ili izbalirana masa,nek je samo malo čupava ne vredi,kratak je i nizak...da ga rus vuče lako to stoji,al po meni niš specialno lakše nego 757.3 recimo
 
Poznavalac neće ni ići na takav oglas.Jasno je meni da se nema novca ali verovanje da može da se nađe nešto dobro, markirano ispod svake realne cene ne bih preterano komentarisao.
 
A jbg neznanje se skupo plaća... Ali kada nisi u toj materiji, najlakše se podsmevati. A i "opruzas se koliko si dugačak".
 
Pa jbg nije sramota pitati nekoga ko zna.Sigurno imaš drugare, rođake, prijatelje koji nešto imaju i koji nešto znaju pa uvek možeš da se konsultuješ i povedeš sa sobom kada kreneš u potragu.
Mene kupac mog 757 pluga ubedio da su na njemu Vogel daske.Reko druže koliko ja znam nisu, to su njegove originalne koje nisu nikada menjane.Jok, njemu je rođak tako rekao!Pa dobro neka ti bude.
 
Pa jbg nije sramota pitati nekoga ko zna.Sigurno imaš drugare, rođake, prijatelje koji nešto imaju i koji nešto znaju pa uvek možeš da se konsultuješ i povedeš sa sobom kada kreneš u potragu.
Mene kupac mog 757 pluga ubedio da su na njemu Vogel daske.Reko druže koliko ja znam nisu, to su njegove originalne koje nisu nikada menjane.Jok, njemu je rođak tako rekao!Pa dobro neka ti bude.
Na mom 757 su UN 350 daske, ali nije IMT već FOP VULKAN.
 
Ja bi mu savjetovao ako već uzima domaći plug da uzme Olt Posavac. Orao sam jedne prilike kukuruzovinu sa IMT plugom, i pukne mu priključak osovine za poteznice, prikačim posavac i završim njivu. Razlika u oranju je bila nebo i zemlja, sa imt je toliko klasura strčala po oranju da je to bilo ružno gledati, a kod olta je jedva bila vidljiva. Moj otac (iskusni orač iz zadruge) stoji na uvratinama i samo vrti glavom i govori koliko olt bolje zaorava klasuru.
 
Zar OLT i IMT nemaju identične dimenzije, raonike, daske i td ?
U svakom slučaju imam da prodam OLT tri brazde ojačan za duboko oranje ali od tada nije orao (20 godina).
 
Nazad
Vrh