Plug - osnovna tema

Da li ima kod nas neka firma da pravi i ugradjuje predpluznjake po meri ?
 
Prošli vašar u B. Topoli sam pitao kod nekoliko kovačkih radionica, oni što donose delove za plugove i svaki mi je rekao da izradjuje po meri ili uzorku. Cene su im vrlo slične, između 11 i 13000. E sad kvalitet je upitan...
 
Kod mene u selu je neki dan stigao vn M model 1020, 3000 e, u dobrom je stanju, jedino su plazovi potrošeni.
 
Koje raonike za Huard BRE 65 plug odabrati
1. Agritehnikom proizvođač Molbro,
2. Mikron Sirig proizvođač IQ Parts ili
3. neko treći?
Reč je o kompletu raonik, vrh raonika, nož za sečenje i raonik predplužnjaka oko 14.000 komplet.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Imam iskustva sa molbro raonicima, kod mene su odradili lepu hekteražu, imao sam na dva pluga.. sada sam za vogela kupio u Čantaviru, jer je predhodni vlasnik pluga tamo kupova i bio zadovoljan raonicima.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nasao sam regenta ravnjaka 3x25 za male pare,1980- i neko, uzeo bih ga za rakovicu za ugar,gde ima raonika i plazeva,daske su oko 7mm mogu jos da teraju?
 
Poručih raonike i šiljak u Agritehnikomu kažu stara cena, najniža jeste, predplužnjake i nož za raonik u Mikronu samo oni imali tačan broj. Sutra da nabavim vučno vratilo za Huard BRE 65 debeo 50mm a od ploče do ploče 58cm ako neko zna neka mi preporuči gde da nabavim i da se ore.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
https://postimg.cc/grrZg5TV][/url
Kakvi su komentari za ovaj model Kvenrelanda, klirens 80, glave 105, zahvat 12 do 18 coli.
Plug sam pogledao i sledeća je situacija. Daske su odlične, malo su prsa potrošena i plazovi, prsa su izmjenjiva. Daske su duge i uvijene na kraju, neznam koji je ovo broj ali su velike. Klirens 75 a glava od glave 100. Podešavanje glava 12 14 16 i ima na prsima pluga neko podešavanje 14 16 i 18 coli. Visina kačanja 65 cm što odgovara mom df koji nije baš visok. Ostalo je još da ga probam kako će to ići za mojim df 75 ks.
 
Jeste bio podešen na 40 cm, ali moj zet sa 904 ursuzom praktično nije mogao da ore sa istim plugom. Jeste nam teška zemlja, ali imam utisak da tvoj DF nema šta da trazi sa ovim plugom. Nemoj satariti nov traktor za malo zemlje/oranja. No tvoj traktor, tvoje pare, tvoja odluka.
 
Slazem se sa Aca74, jeste lepo imati trobrazni plug ali za 75ks je 2x35cm max ako hoces da radi lepo i da se ne mucis ni ti ni traktor a ni plug.
 
Zato sam i mislio da ga probam na 12 coli. Probao sam vn Farmera 3 br. na 14 coli na suvom strnjiku i išao je do 25 dubine 6 km/ h bez opterećenja. On kod mene može proći samo ako bude vozio po kukuruzovini prva brza 8 km/ h. dubina 25 cm.
 
Čekajete malo kolege, ja sam vozio 12 coli 2 brazde a zahvat 70 cm na dubini 35 cm i traktor se igrao sa plugom.
 
Nazad
Vrh