Plug - osnovna tema

Oni su na spisku pomenutih sitnica.Nisu ih imali na stanju pa moram malo sačekati dok ne stignu.Pretplužnjaci su mi mnogo skupo planinarenje pa sam odlučio da namontiram deflektore.
 
A točak ,kakvo je rešenje? Mene mladi kritikuju zato što sam skinuo točak .
 
Матићу, да ли је онај цилиндар за подешавање захвата плуга - такозвани варио? И каква је то таблица на трактору, тј да ли си негде ставио ову "нашу" таблицу а не види се?
 
Ore Deutz bez točka, provereno sa ravnjakom.Ovaj plug ima 1.700 kg pa baš ne bih bez.
Plug nije vario a cilindar je memori koji skuplja plug prilikom okretanja da bi traktoru bilo lakše a posle ga širi na radni zahvat.Tablica je Francuska, nije registrovan na naše još uvek.
Pretplužnjaci u zamenskoj varijanti koštaju 100 evra komad sa daskom za kukuruz.U principu nije to velika stavka, kupiš jednom i miran si ali su nosači problem, nema ih u prodaji kao rezervi deo a na oglasima što sam našao ili su prodati ili neće da ih prodaju.Dok ne krene vašar u Rumi nema ništa a možda nalete na nekom oglasu pa ću ih kupiti a do tada ići će deflektori.
Od farbanja nema ništa, nemam volju a ni živce za taj rad.
 
Da li je neko pazario ili gledao plugove od ovog trgovca iz Deliblata? Ima ih dosta sa razlicitim brojem pluznih tela, na slikama deluju ok ali samo ko je video uzivo moze da zna pravo stanje..
 
Nazad
Vrh