Plug - osnovna tema

Boja i ne igra neku bitnu stavku toliko bar kod mene i to se resi sa 4 litara boje, kazi 2000dindzi odozgore i dva dana rada i lep kao lutka,ovako na prvu lep plug stvarno na oko,masivan,jak, prava stvar u dugo da sluzi.
 
Farba ne radi i nije mi merilo kod kupovine.Treba da se zamene raonici, grudi dasaka i može u brazdu.Daske su 9mm, plazevi dobri.
 
Pa to bolje kupiti takav pa onda ofarbati,jer kad je farban ili he nesto zamaskiran ili oce bolju cenu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jeste bolje kupiti nefarban. Ali kao takav nije na oglasima atraktivan, stoji ovaj plug poodavno na oglasu. E ti nalickani, ispolirani brze odu, a cesto farb zamaskira varove.
Sa svima se slažem da farba ne ore.
 
Ovaj plug je ranije bio u oglasu po većoj ceni i nije prodat.Sada su spustili cenu, ja sam ga video u oglasu, odmah nazvao prodavca, jutros otišao da ga pogledam i pazario.Meni odgovara u svakom pogledu.
 
Ma bitno je da si ti zadovoljan sa plugom a ofarbati je lako ako bas budes hteo

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Možda i neće dobro zaoravati jer nema pretplužnjake ali nije ni važno.Imam svašta da orem pa ću eksperimentisati.
 
Ljudi ma li neko ideju, šta bi mogao biti? Problem je i sa plugom prevrtačem na jednu stranu okreće lepo a na drugu tri puta sporije, i dok ide u sporiju stranu sve vreme pišti.
Prvi put imam prevrtač pa ne znam da li postoji mesto za ispuštanje vazduha iz instalacije.
IMG-20210711-213659.jpg
 
Imam jedno pitanje, hocu da stavim tocak na plug sto sam kupio, i ne mogu nikako da odvrnem sraf ovaj sto je prvi sto ide u gredu....a moram tu da stavim nosac za tocak bas. Da li je ovaj sraf uvrnut u gredu ili kako? Bojim se da mi se ne slomi da ne napravim sranje neko, ali ni da mrdne....ovaj drugi mi je lakse ima maticu sa druge strane, ali za ovaj sto ide u gredu ne znam kako je zasrafljen. Da li je neko ovo odsrafljivao?
 
Probuši drugu rupu na ploči koja nosi točak.

Ako ti pomenuti šraf sredi navoj u koji je uvrnut, ne gine ti isecanje prozorčeta sa spoljne strane cevi kako bi uvario dugu maticu za taj šraf. To je česta pojava kod IMT plugova i da bi je izbegao najlakše ti je da ne diraš taj šraf već da izbušiš drugu rupu na ploči koja nosi točak, pa onda ta ploča ide na dva šrafa koji prolaze naskroz i koje možeš zameniti lako (tj mislim da je tako samo na 756, 757 i 758 dok na 755 nema dva šrafa). Stavljao sam sliku gde je probušena ta rupa na forum ali trenutno ne mogu da je nađem kad i gde sam je stavio.
 
Nazad
Vrh