Plug - osnovna tema


Evo kako izgleda plastelin
Na plugu s dvoreznom vezom su takvi vijci kao sigurnosni jaaaako veliki problem. Kad pukne, ne može se baš jednostavno izvaditi. Nažalost, gotovo je nemoguće pronaći vijke klase 4.8 ili 5.8, a idelani bi bili 4.9 ili 5.9. Uglavnom prodaju 5.6, 8.8 i 10.9. Ovaj na slici je vjerojatno 5.6 (ako je uopće u nekoj kvaliteti).
 
Može 10.9 ako je tanji, ali kad su oba vijka jednakog promjera, onda je obično prejak. Kad bih više orao, umetnuo bih u rupe prstenove i stavio tanji vijak kv. 10.9. Sad imam oba vijka jednakog promjera, a oranja jako malo pa sam pažljiviji i sporiji te uglavnom orem u brzini niže i na nešto nižim okretajima nego bi bilo optimalno.
 
Ja takođe koristim 10.9 jer pucaju kao staklo umesto da se tegle kao žvaka.Nisam doduše ni promenio mnogo šrafova za sve ove godine ali desi se da neki pukne.
 
Bio je na plugu 10.9, preoravao sam uvratinu i puko je, novi su mi spicevi na plugu pa je malo vece opterecenje, uglavnom zamenio sam tim srafom, posto sam samo njega imao i nije izdrzao 50m, pise da je 5.8
 
Nazad
Vrh