Plug - osnovna tema

Probuši drugu rupu na ploči koja nosi točak.

Ako ti pomenuti šraf sredi navoj u koji je uvrnut, ne gine ti isecanje prozorčeta sa spoljne strane cevi kako bi uvario dugu maticu za taj šraf. To je česta pojava kod IMT plugova i da bi je izbegao najlakše ti je da ne diraš taj šraf već da izbušiš drugu rupu na ploči koja nosi točak, pa onda ta ploča ide na dva šrafa koji prolaze naskroz i koje možeš zameniti lako (tj mislim da je tako samo na 756, 757 i 758 dok na 755 nema dva šrafa). Stavljao sam sliku gde je probušena ta rupa na forum ali trenutno ne mogu da je nađem kad i gde sam je stavio.
Imam ja dva srafa, samo se ne vidi na slici, problem mi je sto je raspon na nosacu tocka 20cm, a to je tacno izmedju srafa u gredi i prvog sledeceg....a razmak izmedju ova dva koja prolaze kroz gredu je 15cm, a tu se ne uklapam....Probacu ujutru jos jednom da odvrnem sraf ako ne, moracu da busim onda kao sto kazes na zalost, a vidjao sam po slikama na netu da se bas u taj sraf stavlja tocak, imt 757 je u pitanju


 
Taj šraf se baš i zezne zbog točka.

Evo, našao sam ti sliku na kojoj se vidi gde je probušena ploča nosača točka da bi odgovarala za ta dva zadnja šrafa na gredi pluga (757 je u pitanju). Na ploči ima više rupa jer je nekad ta ploča bušena da bi se taj isti točak stavio na Leoparda sa krivim gredeljem (druga slika). Inače, ta ploča kojom se točak (tj. nosač točka) pričvršćuje na gredelj nije tvrda, i lako se probuši. Npr. kod Vogela je muka probušiti rupu na npr. kupi jer je tvrd materijal, a ovde na IMT točku je obična gvožđušina, ide burgija bez problema kroz ploču.



 
Poslednja izmena:
Ja sam te srafove jedva izbio na 752.Morao sam autogenim da zagrejem da izgori korozija unutra pa da ih cekicem lupam.
Sad sam stavio nove i zasrafio tocak tako da me sad bas briga i da zardja jer necu da ga skidam!!
 
Glup sistem skroz, još jedan u nizu inženjerskih promašaja.Svejedno je da li plug ima ili nema točak sistem je isti i ne gine ti sečenje grede kako god okreneš.
 
Po meni je jednostavnije izbušiti druge rupe na nosaču točka i montirati na ona dva šrafa pozadi.. Ja sam tako odradio, ali leopardov točak, svakako sam morao bušiti druge rupe
 
Ja sam srecom odvio taj sraf bez pucanja, kada sam prosirivao plug... probao ovako onako, na kraju sam zavario paliju direktno za njega i odvio...
 
Људи јел вреди узимати предплужњаке за имт 757 што се тиче заоравања кукурузовине не желим да полемишем да или не?Тј дали раде посао или не...
 
Grunt ja ih nisam kupovao, ali od pouzdanih ljudi sam čuo da jeste razlika u korist korišćenja pretplužnjaka. Bolje zatrpava čapur.
 
Sa pretpluznjacima drugi plug 757..mi smo na nasem bivsem 757 imali pretpluznjake pre 20 i kusur godina, pokojni deda ih napravio i radio je samo tako sa njima u kukuruzu sa masom...nisu na oko bili lepi kao ovi kupovninali su kao sto rekoh odradjivali posao...cale ga zvao ne okrecinse sine...
 
Imam ih preko 20 god i bez njih nebi više orao,jeste da je malo teže traktoru za vući ali vrede.
 
Судећи по речима мог другара који има претплужњаке на свом 757, и ја бих могао да поновим ово што људи пишу - ствар ради.
 
Drugi plug sa njima. Jedina mana sto ne moze i crtalo da stane pa ne ostavlja cist zid brazde.
Ali lepo ore sitnine i sto bi kovac rekao "sto gore to dole".
Sad i dalje gledam iz daleka oglase za obrtaca, ali bez pretpluznjaka i ne gledam.
 
Nazad
Vrh