Plug - osnovna tema

Marko jel si kacio za traktor ili jos nije stigao kuci? Samo polako putem i lenijom zbog hidraulika, inace u pitomoj zemlji ide tri brazde. Kod mene dve, bar tako planiram, jos nije orao kod mene.
 
Zakacio ga za belarusa 820 sam prodavac jer ide prvo proba pa onda pazar ako se kupcu svidja ,dize ga rus bez problema ,vuce ga ali i opterecen je dobro posto je teza zemlja u donjem sremu a i dunina je preko 25 cm i to nisam ja zahtevao da ore tako duboko nego je poravnavao oranje od prethodne probe i kupca
 
Ja sam gledao da li ima kose vuče i da li slaze dobro ,u prvom prohodu su bili prednji tockovi ukoseni a posle na nastelovo i ide lepo ,a posto vidim da ume oko pluga uslov je da nasteluje za moj traktor kad ga zakacim ,na plugu su kao novi raonici daske su kao nove ili su menjane ,videcu kad ga probam
 
Питање је колико је тај јх 95 јачи трактор од 820 ако не може 820 са три, онда ће патња бити и кејсу,ту је онда потребно 110-120кс за три главе
 
Ima snimak na yu tubu ore jx 95 sa vogelom 1020 i to u backoj ako se ne varam ,plug je tezak 650 kg po tablicama a hidraulika nosi preko 3 tone da ne lupam napamet ,Macak iz Mitrovice nosi sa kejsom agromehaniku 1000 l i sejalicu 6 redi hodro sklopivu
 
Ма знам може да га и носи и вуче него сам се ја надовезао на причу колеге и његове тешке земље,код нас 820 раде са три бразде Вогелима Л и М 950
 
Može da ga nosi, tu dileme nema, ali treba voditi računa. Dešava se i pucanje ploče kod brzih vozača.
Što se tiče naše zemlje, kaže vlasnik dva jx95 da je orao sa tri brazde ravnjakom, i može tako da ore u odličnim uslovima za oranje i lakšim delovima atara. On inače ore sa vogelima dvobraznim obrtačima, 14 coli.
U našem ataru jedan yto 90 ore sa tri brazde, jedan 1025 ili 1021 sa tri brazde, svi ostali koji oru sa tri brazde imaju traktore preko 120 ks.
 
Oranje je 5km/h i 9km/h. Nekako mi lepse kad ide brze i rasipa bolje. Za prvu varijantu je dovoljno 30ks po brazdi za drugu treba 40ks+ po brazdi. Moja kombinacija 83ks i 2x35 ide u 99% slucajeva 9.5km/h, sa 558 je islo 5km/h 30% i 7km/h 70%.
Inace rus 820 sa tri brazde je kao 558 sa dve.
 
Slazem se da je brze oranje lepse slozeno itd razmatrao sam dvobrazni prevrtac ali ja licno ne mogu da vozim brzo da se štruckam zbog problema sa kicmom ,sediste je mehanicko a ja sam malo gabaritniji pa me ne amortizuje kako treba pa bolje polako ,inace kod nas se ore maksumu 25 cm ali optimum je 20 cm ima pacijenata koji oru 30 cm ali izbacuju belu mrtvu zemlju tako da je i 757 3 vukao kao besan jedino cu malo pripaziti do njive kad vozim mada su kod nas svi putevi posljunkani
 
Marko ti imaš iskustvo kako je orao sa tri brazde. Ovaj plug je teži u odnosu na 757, a mislim da bolje ore, tu nema dileme. To što je obrtač je zahtevnije za hidrauliku traktora u smislu težine, i složenosti cilndra za obrtanje. Sa srećom da služi.
 
Slazem se da je brze oranje lepse slozeno itd razmatrao sam dvobrazni prevrtac ali ja licno ne mogu da vozim brzo da se štruckam zbog problema sa kicmom ,sediste je mehanicko a ja sam malo gabaritniji pa me ne amortizuje kako treba pa bolje polako ,inace kod nas se ore maksumu 25 cm ali optimum je 20 cm ima pacijenata koji oru 30 cm ali izbacuju belu mrtvu zemlju tako da je i 757 3 vukao kao besan jedino cu malo pripaziti do njive kad vozim mada su kod nas svi putevi posljunkani
Ako je vukao 757.3 kao BESAN, što si razmatrao dvobrazni plug?
 
Zanima me duzina navojne sipke za zabrazd,tj. od sredine do sredine bolcne?!Ako nije problem da se izmeri.
 
Nazad
Vrh