Plug - osnovna tema

Zombi zasto gledas samo strane plugove?U colazi 14 imas i domacih koji dobro rade svoj posao,IMT757,701.Leopardi krivi i kockasti,OLT Posavac.Nemaju neku manu osim sto su domaci.::namigivanje::


Uopšte
se ne radi o tome, pogrešno ste shvatili. Primarno sam tražio IMT 756VK ili eventualno 757VK mada mislim da bi 756VK bio bolji izbor zbog manjeg zahvata. Oni su bili prvi izbor jer sam oba vidio kako rade u zemlji u mojoj okolini, u prvom komšiluku ih ljudi voze sa traktorima slične snage kao moj. Problem je u tome što još nisam naišao na neki vrijedan kupovine. Predratni plugovi su već izradjeni i zahtijevaju velika ulaganja (jbga kad odmah moraš da mijenjaš obje daske, plazove, raonike.......) ili su lomljeni, krivljeni i slično. Ovi noviji lažni IMT nisu nizašta i to sam takodje imao prilike da vidim iz prve ruke. Baš sam prije neki dan gledao Zetor 6211 i 756VK u teškoj zemlji i jakoj masi (doduše ravna je parcela). Dubina oranja je nekih 25cm. Oranje je čista fantazija u odnosu na moje no za to nije kriv plug već to što je iskrivljen, otac ga je deformisao kada smo tek kupili duplak i nikad posle toga nije orao kako treba. Sa dobrim IMT bih bio mirniji zbog nabavke dijelova i toga što poznajem kako te mašine rade.

Problem je jednostavno u tome što je ponuda jako, jako loša a cijene prenaduvane. 756VK ne može da se nadje ispod 500E bez pune opreme (crtala, točak) i barem 600E sa navedenim i opet je svaki bio sumnjiv, nek čak i vidno krivi, lomljeni, zavareni pa obrušeni i prefarbani....Tek kada ih vidiš dosta i baš obratiš pažnju postaneš svjestan o kakvim se grobovima radi. Ti plugovi su jako cijenjeni ovdje (sa dobrim razlogom) i to niko ne prodaje dok god u njemu ima života.

Zbog toga sam počeo da gledam i strane plugove, isključivo one koji nisu farbani naravno. Overum mi se posebno svidjaju jer imaju specifičan oblik daske jer su namijenjeni za oranje jako teškog i nezgodnog tla koje imaju u Švedskoj.
 
Zombi, onaj Regent deluje masivno i kvalitetno. Ako nije krivljen za 700 e ja mislim da je ok kupovina. A zašto ne gledaš dvobrazne obrtače sa štelujućim zahvatom?
 
Porediti IMT plug sa Regentom je glupost.Imam IMT 610.14 i Regent Pluto_Oranje i lakoća vuče je daleko na strani Regenta.Da je onaj Regent iz Zombijevog posta kod nas za onu cenu odmah bi ga uzeo a IMT prodao.Kod nas takav Regent u poderanom stanju bez točka košta 700 eura.Sa zamenom potrošnih delova prelazi 1000 i to sa originalnim delovima.Visina mu je 75 a čini se da je nizak.
 
Ja glasam za overum, ja sam pozajmio od komsije isti ovakav ja mislim da je, samo 4 brazde i prezadovoljan sam kako radi. Ne znam koliko je regent visok ovaj overum mislim da je 70 cm visok. Ovaj regent je nedaleko od mene i koliko sam ga ja uspio da vidim mali je nekako i nizak i mali razmak izmedju glava.
Da nije ovaj plug na Jasici?
 
Bobo,
Nista ne fali ni Leopardu zar ne,prevce i on zemlju.

Zombi,jesi li gledao Leoparde,nisu skupi u odnosu na domacu konkurenciju.
Ovde su dvobrazdni od 200 do 350 evra,zavisi od stanja i pogodbe.Uzeo sam krivog Leoparda za 200 evra,ulozio na njega jos 40 evra za raonike i zadnji plaz,par srafova,i plug ore samo zvizdi. Kolega je kupio za 350 Leoparda krivog,u pogodbi je bilo da prodavac stavi nove raonike i plazove i da ga ofarba za tu cifru......Ove price strani plugovi 700 800 evra poderani,pa dok se remontuju.....to je bre tamo gore kupljeno na kilo,sa otpada,da se lepse izrazim sa placa,velika vecina tih masina odozgo je bila namenjena pretapanju a ovi nasi trgovci kupuju na kilo pa ovde to dobije basnoslovnu cenu,kao da je od zlata,kao da sam ore ne treba mu traktor...a to gomila gvozdja kao i nasi domaci plugovi.
Gledaj neki domaci plug,ako treba remontuj ga i imaces novu stvar jer su daske plazovi i raonici na plugu potrosni materijal,bitno da nije kriv,ostalo se sve moze zameniti.
Nije mala razlika izmedju 300 i 800 evra.
 
Sta je potrebno da se trobrazni Leopard napravi dvobrazni.
Prebaci se treca na drugu brazdi po skida ostalo.
Ali sta sa kolenastom? Koliko treba biti na dvobraznom?
Mozda je treba skracivanje?
 
Kupljeni na kilo ili ne vlasniku uštede par kilograma živaca,par litara goriva po k.j...Džaba jeftinih delova za domaće plugove kada nisu ni za očin.Ko godišnje uzore 10 ha njemu je svejedno a ko ima malo više nije uopšte svejedno sa čime će orati.
 
Pa nije bas isto,kad je udarila ona susa 2012 godine svi su se setili Lemindovih plugova jer su samo oni izdrzali.

Leopard i Regent tog tipa isti plugovi,razlika u steznim plocama nogu,i piramida,ostalo sve isto u sraf,isti uglovi.Farba razlicita:osmeh:

- - - - - - - - - -

OLT i Leopard su strani plugovi:osmeh:
 
Najvise je bilo Regenta obrtaca koji su se iscupali oko mesta gde se okrece ili pukli. Nesto nisam vidjao da Lemken tu pukne?
 
Kockasti Leopard je po meni dosta dobar plug.
Nije Kverneland.
Ali se lakse vuce od 757. Kao sam u isto vreme dva dvobrazna.
 
Bilo prije neke slike na jednom HR forumu 4 brazni vogel okretac i to najjaci model ostao u brazdi da bere ljubicice , iscupala se obrtna glava. Kaze vlasnik da je poslije uzeo rabe i nije imao tih problema vise.
 
Radi i leopard ali nikako nisam zadovoljan kad orem u strani, oce se zemlja vratiti nekad. Kupio sam mu spanere za daske ali nikako da ih namontiram. kad se daske malo nategnu u nazad PUNO LIJEPSE okrece zemlju. znam jer mi je jedan saraf od upore pukao kad sam orao i daska se savinula malo prema nazad, druga pjesma totalno.

Sto se djelova za remont plugova tice, mala privreda nije vrijedna spomena a originala vise nema za ove "domace" plugove... Na leopardu sam dobio sve tri NOVE daske iz male privrede, 3 garnitire raonika, nove plazove "Rucni rad", dva crtala i NOV Vogelov tocak i za 530€ sta ocekivati od trobraznog pluga?

Za "stranca" se imaju uzeti original djelovi koji ce trajati i trajati. Cak je i jedan "Sparex" ili "Premium parts" 3 ranga bolji od najbolje srpske male privrede a cjene su tu negdje. Strani plug koji je dosao "iz vana" jos nije za baciti jer ga vani nitko nece derati dok daska ne "progleda" tako da se moze s takvim plugom jos dosta orati dok ne bude trebao remont dok se na mom leopardu nakon 3 godine daske "mala privreda" pojele na pola. Kad se pozderu do kraja idem u Dubicu po komplet glave po Vogel kalupu wy400 i valjda ce to onda biti TO.

Dok ne probate bolju stvar, pricat cete uvijek da je ono sto imate naj bolje. tako su i meni iz sela vikali: "Sta fali IMT plugu??" i pricali da sam bacio novce na FOP s Vogel glavama a ja se naorao s njim uzduz i poprijeko atara i u 8 godina nisam skidao original raonike s njega. Pricam ti pricu da je IMT kvaliteta. Probao sam bolje a i drugima preporucam isto to.
 
30-40 godina nas sluzili ovi domaci plugovi,jako lose uradjeni.......

Moram nesto napisati,jest da ce me svi osuditi da sam prevarant ali sta da se radi.
Imao sam plug Leopard 14 coli veliki kockasti,prodam ga u susedno selo,nisam ga sredjivao(farbao)ostalo je bilo novo i covek mi prvi put u svom radnom veku vrati plug,kaze jako lose ore,ne prevrce kako treba i jos neka cuda naprica,ja vratim pare i plug u radionicu na sredjivanje.Rastavim ga i stavim stezne ploce od regenta(iste kao i leopardove samo imaju udubljenja na sebi)i zamenim piramidu stavim regentovu.Inace sve isto,lepo farbanje i nalepnice regent.Prodam ga jednom trgovcu iz Sapca a on odmah proda ovom u moje susedno selo,istom kod koga je bio taj isti plug,sve se odigralo u roku od mesec dana.Cena dupla,ja prodao za 300 tom zemljaku a sad on platio 600 od trgovca.
Kako sam saznao gde je zavrsio moj plug,odem u susedno selo kod tog coveka da kupim zadnju polovnu gumu za traktor i on mi se hvali kupio sam pravi plug,ore samo sipa iza njega jos me izvredja da sam neozbiljan i neznam posao.Kad ja tamo iz kuce moj plug,prvo sam se smejao,jos me on pita sta je smesno.Nisam hteo da mu kazem,ostavio sam ga da uziva u svom strancu:haha:Naravno ja sam pokupio jedan negativan poen i losu reklamu a on je dobio jedan plus za pamet u izboru i strani plug:osmeh:


Ima jos jedna prica,glupo mi da pisem.
 
Nazad
Vrh