Plug - osnovna tema

Radi i leopard ali nikako nisam zadovoljan kad orem u strani, oce se zemlja vratiti nekad. Kupio sam mu spanere za daske ali nikako da ih namontiram. kad se daske malo nategnu u nazad PUNO LIJEPSE okrece zemlju. znam jer mi je jedan saraf od upore pukao kad sam orao i daska se savinula malo prema nazad, druga pjesma totalno.

Sto se djelova za remont plugova tice, mala privreda nije vrijedna spomena a originala vise nema za ove "domace" plugove... Na leopardu sam dobio sve tri NOVE daske iz male privrede, 3 garnitire raonika, nove plazove "Rucni rad", dva crtala i NOV Vogelov tocak i za 530€ sta ocekivati od trobraznog pluga?

Za "stranca" se imaju uzeti original djelovi koji ce trajati i trajati. Cak je i jedan "Sparex" ili "Premium parts" 3 ranga bolji od najbolje srpske male privrede a cjene su tu negdje. Strani plug koji je dosao "iz vana" jos nije za baciti jer ga vani nitko nece derati dok daska ne "progleda" tako da se moze s takvim plugom jos dosta orati dok ne bude trebao remont dok se na mom leopardu nakon 3 godine daske "mala privreda" pojele na pola. Kad se pozderu do kraja idem u Dubicu po komplet glave po Vogel kalupu wy400 i valjda ce to onda biti TO.

Dok ne probate bolju stvar, pricat cete uvijek da je ono sto imate naj bolje. tako su i meni iz sela vikali: "Sta fali IMT plugu??" i pricali da sam bacio novce na FOP s Vogel glavama a ja se naorao s njim uzduz i poprijeko atara i u 8 godina nisam skidao original raonike s njega. Pricam ti pricu da je IMT kvaliteta. Probao sam bolje a i drugima preporucam isto to.

Bobo postovanje.Vidim da koristis Leopard plugove a ja se dvoumim sta kupiti Leoparda ili IMT.Ima u ponudi ovde jedan LEOPARD 12 coli bukvalno kao nov. Molio bi tvoje misljenje i savet. Inace vukao bi ih IMT. 558 Hvala.
 
Kupljeni na kilo ili ne vlasniku uštede par kilograma živaca,par litara goriva po k.j...Džaba jeftinih delova za domaće plugove kada nisu ni za očin.Ko godišnje uzore 10 ha njemu je svejedno a ko ima malo više nije uopšte svejedno sa čime će orati.

Koliki je procenat poseda veleposednika(ovih sto rade vise) u Srbiji( i u regionu) u odnosu na ukupan broj poljo gazdinstava registrovanih i nergistrovanih?Ako su se na forumu iskupili i pisu skoro svi koji rade vise zemlje ne znaci da su u vecini a oni koji rade manju povrsinu u manjini jer se mali broj takvih javlja na forume.
Za obicno gazdinstvo u zemlji Srbiji je sasvim dovoljan domaci plug(made in ex Yu),uzorace posejace prezivece.Vise nam i ne treba.

A ovo sto rece Lacin,bili su dobri 30-40 godina,sve izdrzali i odjednom kad je krenulo sa zapada da nam se dovlaci na kilo gvozdje ne valjaju. Dovlace nam na kilo gvozdje,automobile,garderobu.Sve sto su oni bacili nama je super,sjajno,fajn.Otimamo se ko da je poslednje.
 
30-40 godina nas sluzili ovi domaci plugovi,jako lose uradjeni.......

Moram nesto napisati,jest da ce me svi osuditi da sam prevarant ali sta da se radi.
Imao sam plug Leopard 14 coli veliki kockasti,prodam ga u susedno selo,nisam ga sredjivao(farbao)ostalo je bilo novo i covek mi prvi put u svom radnom veku vrati plug,kaze jako lose ore,ne prevrce kako treba i jos neka cuda naprica,ja vratim pare i plug u radionicu na sredjivanje.Rastavim ga i stavim stezne ploce od regenta(iste kao i leopardove samo imaju udubljenja na sebi)i zamenim piramidu stavim regentovu.Inace sve isto,lepo farbanje i nalepnice regent.Prodam ga jednom trgovcu iz Sapca a on odmah proda ovom u moje susedno selo,istom kod koga je bio taj isti plug,sve se odigralo u roku od mesec dana.Cena dupla,ja prodao za 300 tom zemljaku a sad on platio 600 od trgovca.
Kako sam saznao gde je zavrsio moj plug,odem u susedno selo kod tog coveka da kupim zadnju polovnu gumu za traktor i on mi se hvali kupio sam pravi plug,ore samo sipa iza njega jos me izvredja da sam neozbiljan i neznam posao.Kad ja tamo iz kuce moj plug,prvo sam se smejao,jos me on pita sta je smesno.Nisam hteo da mu kazem,ostavio sam ga da uziva u svom strancuNaravno ja sam pokupio jedan negativan poen i losu reklamu a on je dobio jedan plus za pamet u izboru i strani plug:osmeh:


Ima jos jedna prica,glupo mi da pisem.
To se i meni desilo... covek iz susednog sela dodje da proba plug Lemind Leskovac.... otac mu kaze da nije pucao i nije krivljen. On doso i hoce da ga proba sa nekim internacionalom mislim da je 633 od 40 leta koj jedva stoj na gumama.... ok nema problema gde ces kaze hoce u ledinu,nema frke evo ti ledina od 20 godina....prvo topling nije namestio,rucka na plugu u nepravilnom polozaju spaneri zategnuti do kraja.... ja i otac i brat se gledamo i ne verujemo... pokusavamo da mu objasnimo gde gresi kaze covek to treba samo da klizi da mili.... otac se iznervira kaze otkaci plug tu i ja doteram 560 zakacimo nastelujemo i ore traktor a brazde kao sneg ravne...kaze covek to je do traktora....Hvala dovidjenja plug nije na prodaju....
 
Bobo postovanje.Vidim da koristis Leopard plugove a ja se dvoumim sta kupiti Leoparda ili IMT.Ima u ponudi ovde jedan LEOPARD 12 coli bukvalno kao nov. Molio bi tvoje misljenje i savet. Inace vukao bi ih IMT. 558 Hvala.

Za 558 se 756.20VK dokazao kao saliven plug. oces uzbrdo oces nizbrdo samo gas i ne okreci se. Leopard ako je u dobrom stanju radit ce i on dobro. Iskreno svejedno je ako znas pravilno podesiti plug prema traktoru. isti im je zahvat, leopard mozda malo prostraniji i teze gusi al sve je to po meni isti klinac. Iskreno, ne valja ni jedan ;)
 
Bilo prije neke slike na jednom HR forumu 4 brazni vogel okretac i to najjaci model ostao u brazdi da bere ljubicice , iscupala se obrtna glava. Kaze vlasnik da je poslije uzeo rabe i nije imao tih problema vise.

Bio u olt-u prosli tjedan, u skladistu i okretaljka na fenixu, je od rabe pluga, djelovi su isti koliko sam vidio pakirani u vrecice na kojima je naljepnica rabe....e sada, valjda je to onda tako, i dosta kvalitetni plugovi

A opet v&n jako lijepo zaoravaju, sve koje sam vidio do sada
 
Vidio uzivo jedan Fenix okretac na traktoru, veliki plug , izgleda dobro , nisam imao prilike da vidim kako radi , ali kad sam imao kes nije ga bilo vise u oglasima. Postoje od svakog proizvodjaca za iste daske vise tipova rame i te okretne glave , recimo za lemken sa ramom od 110x110 i ona od 140x140 ima puno vecu okretnu glavu , a na oba su recimo iste daske i isti broj pluznih tjela (vidjao i sa vecim klirensom).
 
Za 558 se 756.20VK dokazao kao saliven plug. oces uzbrdo oces nizbrdo samo gas i ne okreci se. Leopard ako je u dobrom stanju radit ce i on dobro. Iskreno svejedno je ako znas pravilno podesiti plug prema traktoru. isti im je zahvat, leopard mozda malo prostraniji i teze gusi al sve je to po meni isti klinac. Iskreno, ne valja ni jedan ;)

Hvala na odgovoru .A sta traziti a da lici to na nesto?
 
Strani plug koji je dosao "iz vana" jos nije za baciti jer ga vani nitko nece derati dok daska ne "progleda" tako da se moze s takvim plugom jos dosta orati dok ne bude trebao remont
Prijatelj kupio masey fergusona iz inostranstva, i sa njim trobrazni kverneland, star kao biblija, kako se po njemu vidi. Kaze ajd da njega vucem, da mi izdrzi ovu sezonu, pa ce neki drugi plug vec kupiti. Inace radi 50ha zemlje. Evo, vec 4 godine koristi samo njega. Kaze da ce uvek da se pita koliko li je hektara do sada izorao u inostranstvu kada su daske ipak potrosene, kada on sada, posle 4 godine, ne primecuje razliku da ih je i malo potrosio na ovih njegovih 50 hektara.
 
Koji plug obrtac bi ste preporucili za traktor od 100ks do 3000-4000e ?? Prijatelj kupio pre par meseci MF 3080 pa bi sad pazario neki plug.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh