Plug - osnovna tema

Jesam li ti rekao da me se okanes, cobane jedan nepismeni?!?

Citaj dalje po HR forumu pa ces vidjeti da sam drugi put bio kod ljudi pa smo mjerili plug i on je bio zahvata 12" a ne 8" kako sam ja mislio zbog oznake 754 koja je manja od oznake 755 i vidio sam da je rama prikracena sa zadnje strane i poprijeko zakljucio da je 8". To mi je bilo prvi put u zivotu da vidim taj plug a do tad sam samo slusao price o njemu.

Ne znam samo kako te ukucani duraju tako tvrdoglavog i zatucanog...
Vidim da te Rade proziva i cacka ali to nije razlog da nekog pljujes,sad ce bas da vidimo jel ces da dobijes BAN zbog vredjanja ili....A sto se tice HR foruma mi clanovi iz Srbije(ne Vojvodina)i nemozemo da se uclanimo ako napisemo tacnu lokaciju.Eto ja sam probao i dobio odgovor zabranjenog pristupa.Zalosno!!!Zalosno!!!

- - - - - - - - - -

Tesko onom kome je on pomogao...Ja licno mislim da je on retardirana osoba koja samo sedi za kompjuterom ..pa zar ne vidite kakve gluposti covek lupa ovde po forumu....
I za ovo se dobija BAN s pola gasa!!!

Videcemo Krusevac vs. Pozega-Hrvatska. Kladionica ko ce na odmor:haha:Maldivi,Grcka...ima lepih destinacija u ponudi...
 
Vidim da te Rade proziva i cacka ali to nije razlog da nekog pljujes,sad ce bas da vidimo jel ces da dobijes BAN zbog vredjanja ili....A sto se tice HR foruma mi clanovi iz Srbije(ne Vojvodina)i nemozemo da se uclanimo ako napisemo tacnu lokaciju.Eto ja sam probao i dobio odgovor zabranjenog pristupa.Zalosno!!!Zalosno!!!

- - - - - - - - - -

I za ovo se dobija BAN s pola gasa!!!

Videcemo Krusevac vs. Pozega-Hrvatska. Kladionica ko ce na odmor:haha:
Pa nisi pratio da vidis sve sta je on mene vredjao i kako nazivao ..da ja lazem ..da sam odavno procitan..a sve zbog nekog pluga

- - - - - - - - - -

Pominjao mi je i mrtvog oca...
 
Boze,boze cime se vi bavite svakim danom se sve vise razocaram u forum.Mislio sam da je ovo skup smernih i umerenih ljudi a ne onih koji lupaju po tastaturi,izgleda dosta vas je samo isao za plugom da iz te perspektive slika brazdu i tatu u traktoru.
 
Rale odgovorno tvrdim da 70% clanova foruma zivi negde u gradu u toplom stanu a tata ili neko drugi radi zemlju na selu,povremeno se ide do sela da se opali koja slika....a vecina stvari se ovde pise iz teorije a prakse slabo ko ima:ppozdrav:
 
Grunt,oranje na strani 538 je sasvim OK e sad ako je svrha posta podsmevanje zato sto covek ore jednobraznim plugom u surovim uslovima.....mislim glupo je.Ovde pocinjete da se delite na one koji podrzavate clana Bobo i njegova iskustva u svim vrstama poslova:osmeh:i one koji nemaju ta iskustva....

Rade i Bobo bi trebali malo da olade glave i prestanu sa zamaranjem mozga....
 
Grunt,oranje na strani 538 je sasvim OK e sad ako je svrha posta podsmevanje zato sto covek ore jednobraznim plugom u surovim uslovima.....mislim glupo je.Ovde pocinjete da se delite na one koji podrzavate clana Bobo i njegova iskustva u svim vrstama poslova:osmeh:i one koji nemaju ta iskustva....

Rade i Bobo bi trebali malo da olade glave i prestanu sa zamaranjem mozga....
Lacin...pametno zboris...i ja bi voleo da orem sa dzondirom i sa preobrtacima ali nemam..orem sa jednobraznim i to na jednu stranu...ledina..tvrda...ali nijke lepo da se neko ovde podsmeva i vara ljude. Hvala Lacin.
 
Što jest jest neki bi trebali da olade glave a i baš je zanimljivo da baš sve mora da završi na međunacionalnim odnosima a u stvari sve je do pojedinca ako je neko glupav i bezobrazan (ne insinuram na nikog)onda je takav bez obzira na nacionalnost i odakle je.
 
Ne radi se o podsmevanju!!! radi se o osnovnim stvarima u vezi podesavanja i koriscenja pluga...to sto kolega Bobo insistira na skolskom principu stelovanja pluga to je njegova volja i to treba postovati.Imate na forumu more ljudi koji imaju strane plugove i traktore pa ne umeju da ih koriste...Kad se nesto pise treba stati iza toga i argumentovano pisati a kolega Bobo to sigurno radi bar po postovima u zadnjih nekoliko godina na forumu.
 
Namontirao rep i deflektor i crtalo od Imt ....ja ne vidim sta je tu deflektor doprineo oranju osim sto je gusio...moze li neko da mi objasni.

- - - - - - - - - -

Dali je sada dobroooooooooooo.!!

- - - - - - - - - -

Ovo moje fergusonce ce se preturi u brazdu.!!

- - - - - - - - - -

Dokolenko....oko 35 cm...od prilike.!!

Ajde objasni kako uspjevas da ores a da plug nije u vodoravnom polozaju, 3 slika(paralelan sa osom traktora u brazdi) , cini mi se da ti je jedan spaner nategnut kao pracka a cini mi se i puno veci nego sto je original.

Malo da objasnis nama koji neznamo nista o oranju kako to radis.
 
problem je što njiva ima dva nagiba i u jednu stranu ga narediš kad ideš nazad opet ne valja
 
Narediš između i ublažiš to ali ako je velik nagib vidi se to .ja imam jednu njivu nagib ide na sve četiri strane i nema šanse da narediš da sve bude dobro.
 
Zar nije samo razlika da "uzbrdo" ( ako popreno nagibu vozi)losije zabacuje nego "nizbrdo" , a plug se steluje kao i na ravnom?
 
Da kad imaš samo uzbrdo i nizbrdo a kad imaš još i bočni nagib?ta njiva kod mene kad krenem uzbrdo nagib je na lijevu stranu nakon 200 metara prelaziš uzbrdicu i dobijaš bočni nagib u desnu stranu .Jel sad kapiraš u čemu je kvaka.
 
Cela kvaka oranja je da se gornji sloj sa zetvenim ostacima okrene dole da istruli a ne da ostane po povrsini. Svako ima svoje uslove i nisu ni priblizno isti cak ni u jednoj parceli pa se tako i mora stelovati bar priblizno. Negde skolski primeri nepiju vodu nego onako kako se mora u datim uslovima
 
Cela kvaka oranja je da se gornji sloj sa zetvenim ostacima okrene dole da istruli a ne da ostane po povrsini. Svako ima svoje uslove i nisu ni priblizno isti cak ni u jednoj parceli pa se tako i mora stelovati bar priblizno. Negde skolski primeri nepiju vodu nego onako kako se mora u datim uslovima
Bas tako...moja njiva da bi se lepo poorala zahteva ovako da stoki plug,,,,vazno je da sam ja nju lepo poorao a ne kako stoji plug

- - - - - - - - - -

Ajde objasni kako uspjevas da ores a da plug nije u vodoravnom polozaju, 3 slika(paralelan sa osom traktora u brazdi) , cini mi se da ti je jedan spaner nategnut kao pracka a cini mi se i puno veci nego sto je original.

Malo da objasnis nama koji neznamo nista o oranju kako to radis.
ta njiva trazi tako da bude plug,,,vazno je da je lepo poorano
 
Nazad
Vrh