Plug - osnovna tema

Ne znam koji im je vrag onako glupiranje sa cijenama, na oglasu jedno, u stvarnosti drugo. Pitam se jel proda onaj lik nešto nekad uopšte, po stanju mašina koje tamo trunu slabo da ima nekog prometa što nije ni čudo uzme li se u obzir kako se lik ponaša, nadrndan, nervozan, užas jedan. Našao sam kod drugog prodavca malo dalje u Crnjelovu jedan solidan plug, ima gomila mašina pored samog puta poredana. Radi se o OTT sa rešetkastim daskama, one nisu loše uopšte, kljunovi na lemešima su pravo dobri ali lemeša praktično nema, potrošeni do nosača. NIje bilo nikoga da pitam za cijenu. Kod onog momka na krivini (velika kuća sa sjajnom ogradom) nisam skretao jer znam da su kod njega sve neke ogromne mašine, tu sam gledao Same Jaguar 95 ljetos (i sad je tu, nije prodat, ima neki Fendt veliki, neki ogroman Massey i još gomila traktora u dvorištu), umalo da prodam Zetora tako mi se svidio taj SAME. Odustajem od kupovine pluga u narednom periodu svakako, vidjeću do jeseni šta ću i kako ću.
 
jesi razmisljo da odes kod rakica u pelagicevo, bio sam skoro i bilo je nekoliko obrtaca?
 
Znaci da zadnju nogu ispravim da bude kao prva noga i to bi bilo to?

Marko: Ako se mene pita, to je TO.

Zadnja noga je ispravljena da bude kao prednja. Sada je rastojanje izmedju spiceva raonika, i drugih delova glava, 80cm koliko i treba da bude. Probao sam da orem i mogu vam reci da je konacno krenula da radi zadnja glava tj vidi se da je sada sve ok sa plugom. Orao sam u teskoj zemlji pa nisam mogao da propratim plug do kraja, ali bice prilike sutra, prekosutra.
Evo kako izgleda oranje posle ispravljanja noge.

 
Pozdrav. Kupio bih jednobrazni plug za IMT 558 i Rakovicu 65. Moj ujak ima Lemind sa nekim ojačanjem (on ga zove riper) za sečenje zaostalih žila posle vađenja voća. Odličan je, ide dosta duboko i lepo slaže brazde. Kaže da je to plug po Nardi licenci valjda. E sada, on nema nikakav kontakt sa tim prodavcem, davno je bilo. Imate li ideju gde bih mogao kupiti nešto takvo, naravno i da je prodavac ozbiljan. Hvala unapred.
Još jedan pokušaj.
 
danas komsija kupio imt plug. da pojasnim. identican plug ko imtov ali na njemu pise leskovac tj na plocici a naljepnice nikakve nema. i 2 hektara oranja oba crtala pospadala. unutra plasticne piksne sa zegerom velicine koja nije dovoljna ni za rucni mikser. nista nije dotegnuto, ona cijev sto ide sa rama prema toplingu klapa ko da je 40 godina star plug. sto sam vidio nula bodova. predpostavljam i da ce se pokrivi pri prvom zapinjanju. a traktor universal 3 klipa na 14kama koji nema plivajucu hidrauliku.
PS: nisam naglasio da je plug kupljen nov i kosto je 800 evropljana u total trade.
 
Verovatno je vec pisano u ovoj temi,ali da ne skitam,pa cu pitati,kako su se pokazali ovi plugovi iz
Beceja,imt ram i vogel glave?Jel ima to neko na forumu?

Imam ja i PREZADOVOLJAN sam. Moj je 2x12 i naorao se uzduz i poprijeko. Imam ga od 2008 ili 2009 i jos su na njemu original njegovi raonici a najmanje zemlje sto sam radio od kako je kupljen je 46 jutara s tim da se stalno sirio posjed do sadasnjih 70, strnista su se cesto puta dvaput orala (plitko u ljeto, duboko u jesen), i jos je orano usluzno do sad mozda 50 hektara... Na daskama se jedva pozna da su orale, raonici su negodinu za zamjenu. nikad nisu bruseni ni pokivani, sve najbolje mogu reci za ovaj plug.

Jedina greska je bila sto je cug koji drzi rucku na osovini pluga bio sa sitnim navojem i ostecen pa su matice klizile po navoju i dao sam kod majstora napraviti nov cug s krupnim navojem i nema problema...
 
Isto i kod mene.Po Bobinoj preporuci sam ga kupio i prezadovoljan sam.Ore godišnje oko 25 ha + usluge kod mene je 4 ili 5 godina ništa nisam dirao.Špicevi raonika su malo zadebljali ali ide još.Za iduću sezonu ću ih malo srediti.
 
Ja kad sam kupovao islo je samo crtalo. Pitao sam za tocak i deflektore i nisu ih imali u opremi tad pa sam ga kupio "golog" i sam pravio nosace deflektora i deflektore a tocak sam imao na malom plugu i sasvim slucajno povoljno naidjem na nekoristen IMT tocak i kupim.

Prednje crtalo ide nozastog tipa, diskosno ide samo zadnje.

Moj "gol" plug je kostao oko 1000€ kao sto i kolega prnjavor kaze. Mislim da vrijedi i zadnje pare jer mu IMT 756.20 ni sluga nije po kvaliteti materijala. Moj se naorao pitaj Boga koliko vec a na daskama se ni ne pozna kako treba. Raonike sam ove godine prvi puta skidao jer sam ih busio i stavljao Vogel okretne klinove na spiceve posto su potroseni toliko da je plaz bio "stariji" od spica lemesa. Evo, orao je ove godine bez ikakvih problema i jos ce iducu godinu sigurno orati bez zamjene raonika.
 
Nazad
Vrh