Plug - osnovna tema

Danas uzeo jednu parcelu, vlasnik mi nije rekao za panj. Desilo se ovo....
img20151106143304.jpg
 
Iskrivio se onaj nosac na sta se kace brazda I plaz. Ne znam kako se to zove. I plaz se iskrivio. Daska deluje dobro, da I raonika naravno.
Da li neko zna gde mogu naci taj nosac glave? Mislim da se to zove kozlac....

- - - - - - - - - -

Iskrivio se onaj nosac na sta se kace brazda I plaz. Ne znam kako se to zove. I plaz se iskrivio. Daska deluje dobro, da I raonika naravno.
Da li neko zna gde mogu naci taj nosac glave? Mislim da se to zove kozlac....

Nasao sam.
http://www.mgmplamencompany.com/product/kozlac-glava-leopard/
 
Jesam, dao ga uz traktor kad sam prodao Hurlimana, lik navalio na plug i nije htio uzeti traktor dok mu nisam dao plug uz njeg. Platio ga je naravno, 650Eur ako se sjećam dobro.
 
Ima moj drugar ovakvog šnajdera, uvezao ga iz Ch, na rupama šteluješ širinu brazde a šafovima pravac. Ima i onaj sigurnosni sistem izbacivanja glave ako negde zapne, radi na oprugu, vidi se malo na drugoj i trećoj slici. Drugar je zadovoljan na njega, lepo radi za sada. Ako te još nešto zanima pitaj, pomoćiću koliko budem mogao.
 
Drusto uzeo sam vrlo povoljno plug olt slavonac za plitko oranje pa me interesuje da li neko zna ima li nacina da mu se povisi klirens?
 
Drusto uzeo sam vrlo povoljno plug olt slavonac za plitko oranje pa me interesuje da li neko zna ima li nacina da mu se povisi klirens?
Najjednostavniji nacin je premestanje kolenaste osovine iznad rama pluga. Tako se dobija 7-8cm. Imam Slavonca, i upravo na kolenastoj osovini najvise i zagusuju zetveni ostaci.
Ako ce plug da sluzi samo za plitka oranja, mislim da je ova intervencija sasvim dovoljna.


Evo, znao sam da ima nesto na nasem forumu o tome.
http://poljoinfo.com/showthread.php?368-OLT-plugovi/page2
Pri dnu stranice imas slike, kako je jedan od clanova odradio.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite, jel bi mogao moj Zetor 7045 da vuče neki od ovih plugova? Ovaj crveni mi djeluje najlakši po konstrukciji, cijene su im nešto više od 700E po komadu.
http://www.olx.ba/artikal/16268238/plugovi-traktorski/#pitanja

Išao ja danas da pogledam ove plugove, sav sretan no dočekao me hladan tuš. Plugovi ne da su u lošem stanju već su za otpada. Ne znam kako na slikama djeluju onako dobro ali uživo su bukvalno smeće. Dva zelena pluga su veliki komadi korozije, lemeši su nepostojeći, neko je orao sa potpuno istrošenim lemešima pa su čak i nosači lemeša pojedeni. Daske na oba su toliko stanjene da su im se zadnji dijelovi odlomili, nekih 15cm daske sa zadnje strane fali na zadnjoj strani a i ostatak je tanak kao papir. Crveni plug je u nešto jako malo boljem stanju, lemeša kao da nema i daske su jako tanke ali bar nisu odlomljene. Najgore medjutim nije sve ovo što sam naveo već izutetna neljubaznost prodavca i totalno ludilo sa cijenama. Naime, crveni plug je 2500KM (gotovo 1300E) a ne 1400KM (oko 700E) kao što piše na oglasu dok su zeleni plugovi 1300KM (650E) po komadu i nisu skupi ali su nažalost neupotrebljivi, čisto sumnjam da mehanizam za okretanje radi jer je sve pokriveno korozijom, crijeva su ispucala, čak su i priključci hidraulični truli.Ajd sve ali onako neljubaznog prodavca stvarno još nisam sreo...
 
Ljudi sta mislite o tome da se napravi tocak na plugu prevrtacu tri brazde skroz pozadi da se u transportu vozi na njemu do njive,napraviti tako da ga na njivi skines na uvratinama,ovo pitam samo iz razloga losih atarskih puteva.Drugaru je pukao plug u putu na gredi nikad u oranju koliko god bili tvrdo.Mislim da nije velika investicija a znacila bi sta mislite???
 
Išao ja danas da pogledam ove plugove, sav sretan no dočekao me hladan tuš. Plugovi ne da su u lošem stanju već su za otpada. Ne znam kako na slikama djeluju onako dobro ali uživo su bukvalno smeće. Dva zelena pluga su veliki komadi korozije, lemeši su nepostojeći, neko je orao sa potpuno istrošenim lemešima pa su čak i nosači lemeša pojedeni. Daske na oba su toliko stanjene da su im se zadnji dijelovi odlomili, nekih 15cm daske sa zadnje strane fali na zadnjoj strani a i ostatak je tanak kao papir. Crveni plug je u nešto jako malo boljem stanju, lemeša kao da nema i daske su jako tanke ali bar nisu odlomljene. Najgore medjutim nije sve ovo što sam naveo već izutetna neljubaznost prodavca i totalno ludilo sa cijenama. Naime, crveni plug je 2500KM (gotovo 1300E) a ne 1400KM (oko 700E) kao što piše na oglasu dok su zeleni plugovi 1300KM (650E) po komadu i nisu skupi ali su nažalost neupotrebljivi, čisto sumnjam da mehanizam za okretanje radi jer je sve pokriveno korozijom, crijeva su ispucala, čak su i priključci hidraulični truli.Ajd sve ali onako neljubaznog prodavca stvarno još nisam sreo...
Ko je taj Zombi? Kako se zove?
 
Nazad
Vrh