Plug - osnovna tema

Ako se savio na hladno onda bi se tako trebao i ispraviti.
 
0440714abdd7a86a8be9809d393af05b.jpg

Ima li negde neki ovakav viška
 
Koja je cena za ovaj mali rabewerk i gde moze da se nadje/uveze?
Drug je kupio pre 2-3 dana na oglasima belarus 52 4x4 pa se raspitivao o nekom obrtacu koji bi mogao da vuce.
 
Kako vidim da su mu brazde dosta nazad. Verovatno da je dosta tezak za transport. A I po nemoj mojoj proceni mislim da se teze vuce, ako su brazde mnogo nazad.
 
Ima takav plug ovde samo 3 brazdni.Uparen je sa Caseom od 125 ks i ove godine nisam video lepog oranja ove kombinacije.
 
Poslednja izmena:
Ni slucajno na vruce! Kolega Bobo je objasnjavao zasto koju stranicu ranije.


nisam vidio gdje je pisao o tome, nije to ništa jako savijeno, al dovoljno da ja vidim, pa ću onda rastaviti i malo "dotjerati" na presi i idem u oranje.....nisam ni znao da je taj vrat pluga toliko skup, tj. preskup i to za IMT 756 plug, koliko tek dođe za ove bolje plugove.....nesmijem ni misliti
 
Cim grejes materijal koji je takoreci malo federast da bi trpeo opterecenja ti ces ga ili smeksati ili prekaliti pa ce se ili uvijati ko zvaka ili ako je prekaljen pucati na tom mestu.
 
Danas sam orao neku nabijenu njivu brano po kisi ma katastrofa,skinem zadnje dve glave prebacim tocak kad prc nece da se okrene plug cilindar je jednosmerni ima dve opruge sa strane sad mi nije jasno jer on treba da ga okrece kad su vec fabricki stavili nosac tu gde je ili sta je u pitanju???
 
Plugovi obrtači sa jednosmjernim cilindrima funkcionišu na principu težine tj ravnoteže , bilo opruge ili ne . Ako nema težinu da ga vagne , neće ni okrenuti , Kad skineš brazde jedini način je da zbudžiš neke tegove umjesto njih .

@International , plug sa dužim daskama bi trebalo da više razbije brazdu , tj da oranje bude koliko može više rasuto a samim tim i ravnije . Zemlja duže "putuje " uz daski i time se lomi kolko je moguće opet zavisno od tipa zemlje .
 
Neznam dal će biti dovoljno teško . Možda da na taj nosač pričvrstiš još neki teg ako je moguće . Sve mora na jednu stranu , na onu gdje ide crtalo i točak .
 
Danas sam orao sa plugom od prijatelja dali neko moze objasnit ovo stimaje. Mislim da su rupe za colazu a slajfovi da se zabrazdi plug. Ako neko zna nek malo pojasni.
fotografija0824.jpg

fotografija0825.jpg

fotografija0826.jpg

dali ovo 14 coli naj manja mjera posto se na rupama moze povecat zahvat
fotografija0829.jpg
 
Izvadiš bolcn , na "šlajfu" vrtiš dok ne dodješ do colaže koju želiš , pogodiš rupu , ubaciš bolcn i to je to . Slično i na drugoj brazdi.
 
Ne vidi se cjelokupni dojam pluga ali pretpostavljam da je jednobrazni. Budući da je okretač mora imati podešavanje brazde tako da bi mogao imati isti zahvat u lijevoj i desnoj brazdi. Os u kojoj se okreće plug mora biti u sredini traktora i onda podesiš zahvat na klinu a sa navojem dotjeraš pravac da traktor ide ravno. Teoretski štimaš colažu ali mislim da je osmišljeno više radi prilagođavanja pluga širini traktora.
 
Da samo neznam jel baš ovaj u vinklu sto se cene tiče. Isti ovakav plug ujak je kupio za 60 evra samo bez točka i morao je raonik da oklepa i da potroši kilo farbe da ga sredi
 
Nazad
Vrh