Plug - osnovna tema

Bar veče ljudi, zna li kogod ili imal kogod da prodaje ili je čuo da neko prodaje transportni točak za plug rabe werk ? 4 brazde plug, ima slika u par tema. Hvala unapred

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Možda bi i mogao, ali je u hrvatskoj. Nekako je to previše njakanja :D Valjda ce se naci i kod nas kakav točak :) Elem, hvala kolega na predlogu

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Da li neko mozda zna gde bih mogao da nadjem ovu plocu za IMT 757 vk ?

21_zps6i1nxqw6.jpg


Obisao sam sve prodavnice po gradu , nema nigde, a gledam i ove kovacke radionice sto prave raonike nemaju u ponudi..
Nasao sam neku firmu koja bi to mogla da mi isece od plcevine 10mm , da li da uradim tako ako ne nadjem original ?
 
Uzo sam neki Kverneland LI . Tražio stalno 4 brazde , na kraju sam uzo 3 brazde ali se pomjera zahvat pa sam ga već rasklopio na nekih 17ak cola. Šta znači ovo "LI" ? Nije me mnogo izašo u trampi ali oko 1500e , treba uraditi ili zamijeniti plazove , klepati raonike i dodati špiceve . Daske dobredebele , jedino 2 pucale ali solidno zavarene , pa bi uzeo samo 2 nove za rezervu . Jel neko sličan plug razvlačio maksimalno i kolko može , koje su mane kad se ore sa većim zahvatom ovakvim plugom recimo 18-20 cola ? Nije hidraulični vario nego se ručno pomjera.
 
Da li neko mozda zna gde bih mogao da nadjem ovu plocu za IMT 757 vk ?

21_zps6i1nxqw6.jpg


Obisao sam sve prodavnice po gradu , nema nigde, a gledam i ove kovacke radionice sto prave raonike nemaju u ponudi..
Nasao sam neku firmu koja bi to mogla da mi isece od plcevine 10mm , da li da uradim tako ako ne nadjem original ?

Probaj u FOB Bečej. Ja sam uzeo tamo pre neku godinu isti taj deo...
 
KOd njega sam kupio sijačicu za pšenicu , komšije pokupovali silo kombajne , korektan je sa cijenom . Sedmično ponešto doveze iz Austrije , evo ovo je i slikao u Au. Uglavnom potrošenost nemožeš znati dok ne vidiš uživo.
 
Moram otici da pogledam ,ima vise komada plugova na stanju.
Sad potrosenost jeste bitna ali ne i presudna jer ako konstrukcijski plug nije potrefljen ne vrijedi ni ulagati u njega.
Ovkav plug nije bas tako uobicajen na nasim prostorima tako da neznam sta da mislim o njemu...
 
Ja sam kod njega kupio dosta stvari, prije par dana kupio zubacu. Ima na stanju vise plugova, covjek je korektan i moze se dogovoriti za cijenu...
 
Zna li neko gde mogu nabaviti rucicu za stelovanje polozaja kolenaste osovine za OLT plug? U pitanju je prastari Slavonac 2. Lepezastu plocu sa lezistima sam nabavio sa nekog rashodovanog pluga, medjutim, rucice nije bilo, neko ju je skinuo, ko zna kada.
 
Sto kaze Bobo ,jedno sat posla i ja sam skarabudzio deflektore .
Nije lose stim sto cu ih jos oboriti .
250tfro.jpg
14kbbxz.jpg
 
Plug je 2014-to godiste,inace demo plug iz firme gde sam uzeo traktor(Agrostadt)
Radio je veoma malo,farba je jos na daskama(nevidi se od tovat masti)
Radi se o modelu Multimaster 112,a cena je 7500+pdv
 
Nazad
Vrh