Plug - osnovna tema

radekupinik, kod nas najviše kombinuju ltz t40 sa imt 756, tj. 2x 30cm. Imt 757.20 mu je velik.
 
naravno nego ima u njega i jedno 50 e ulaganja nije to mnogo al ako ne valja za taj traktor netreba mi :riba:
nije kriv...nego ako neko ima saznanja kako bi se takav plug ponašao sa t 40 to bi bilo od koristi

Uzimaj Leminda tog i T-40as ceda ga vuce BEZ problema!!!!! Pa kod mene svi sa T-40 (bez prednje) vuku takve plugove bez problema...

Taj plug je zahvata 2x32cm... Kupuj bez razmisljanja.. :ppozdrav:
 
1
c226da3435d1-800x600.jpg


- - - - - - - - - -

sta mislite koja je realna cena za ovaj plug
 
I ovaj prodavac tog pluga to tvrdi da ga je vukao sa t 40 bez prednje ,takav plug sam vukao pre deset godina i bio sam prezadovoljan al 82 belorus,naša banatska zemlja je teška ...mislim da ga uzmem pa ako mu ne odgovara nek ide na dalju prodaju..
 
naravno nego ima u njega i jedno 50 e ulaganja nije to mnogo al ako ne valja za taj traktor netreba mi :riba:
nije kriv...nego ako neko ima saznanja kako bi se takav plug ponašao sa t 40 to bi bilo od koristi

Uzimaj slobodno. Ja sam leminda uzeo prosle godine i nisam se pokajo, i isto tako sam bio neodlucan da li cu moci da ga vucem sa T40. Mozda plug nije idealan sto se daski tice ali ja sam zadovoljan njegovim radom. A najvise je za kupovinu presudio ram na plugu koji je predimenzionisan, a kod mene je jako teska zemlja za obradu i Imt retko koji izdrzi a da nepukne ili se ne iskrivi.
 
odoh sutra



Uzimaj slobodno. Ja sam leminda uzeo prosle godine i nisam se pokajo, i isto tako sam bio neodlucan da li cu moci da ga vucem sa T40. Mozda plug nije idealan sto se daski tice ali ja sam zadovoljan njegovim radom. A najvise je za kupovinu presudio ram na plugu koji je predimenzionisan, a kod mene je jako teska zemlja za obradu i Imt retko koji izdrzi a da nepukne ili se ne iskrivi.
idem sutra da ga uzmem i rastavim sledi detaljno pregledanje i ja mislim da je imt dobar ali mekan tako da za oranje u teškoj zemlji lemind je bolji
 
Imam jedan plug za remont zreo pa da priupitam kolege sa foruma dali može da se od bilo kog pluga stavi plužna glava i da se sa njom posle od to tipa kompletira sve što mu treba a ja trebam da zamenim plazeve,daske, raonike a u pitanju je olt slavonac-fergusonov tip na kojem je nesto karabuđeno sa daskama i plužnom glavom mislim da je skracivana i bušene druge rupe za raonik i stavljene daske neznam od kojeg pluga pa zato me ovo interesuje dali može i dali ima da se nađeglava za slavonca negde.
 
Meni se cini na ovom plugu da su predpluznjaci preblizu uz brazdu , pa tako da ce taj plug da se ugusi u kukuruzovinu. Ipak bi zeleo da cujem misljenja strucnijih kolega.
 
ja misli da ovo moze da ide navise ili da se skine ako gusi

- - - - - - - - - -

1
https://www.youtube.com/watch?v=LGKIJ3KqFw4
 
Dragane, nema gdje gusiti kukuruzovinu posto ju pretpluznjak baca u stranu i na dno brazde. Problem se ovdje javlja ako se previse duboko ore tako da moze vise zemlje podizati pluzna glava nego sto moze proci izmedju glave i pretpluznjaka.

NO, lako je moguce da oni koji su taj plug i konstruirali znaju zasto je to tako napravljeno. Izmedju ostalog, lako se odvrnu sarafi koji drze nosac pretpluznjaka i isti se okrene za 180 i pretpluznjaci idu nekih 10-15 cm naprijed ako se za tim uopce i pokaze potreba.
 
И мени се овај плуг свидео, видео сам га у огласима, па и онај видео сам гледао, оставио човек да може да се погледа у раду али џаба кад га не могу упарити са Раковицом. Бар ја не знам да може.
 
Nazad
Vrh