Plug - osnovna tema

plug.png


Interesuje me da li neki od prc industrije ili svejedno ko prodaje vake deflektore ko na slici za 757 jer tako nesto ili predpluznjaci drugacije u kuruzovini nema sta da trazi ustvari moze on ali cupavo oranje do mamine .
 
Nisam merio potrosnju , u medjuvremenu smo prskali totalom a nije bio pun rezervoar. Kada se ociste daske jos malo bice fino. Utisaka naravno da ima. Vogel ne moze da se poredi ni po jednoj kategoriji osim same daske . Vogel sam vukao na 3x35 ovaj je namesten na 3x30 ... WSS daska je solidna stim sto se zna zaglaviti kukuruzovina zaorana prethodne godine izmedju resetke jer je vlazno. Bice konkretnih utisaka kada sve sredim i podesim , narucio sam dasku pretpluznjaka i treba raonike pretpliznjaka da zamenim.
 
Kod mene kazu "Ako hoces da sahranis traktor zakaci mu kockasti Leopard". Dosta se lakse vuce krivi gredelj od kockastog. Mada i za njega ima resenja podbacivanje armature ispod raonika kako bi se dobio manji napadni ugao,prepravka plaza i jos je nesto majstor spominjao,ali sam zaboravio.

- - - - - - - - - -

Ima na forumu u oglasima jedan krivi gredelj Leopard za 600e ako se dobro secam,veceras sam gledao oglase.

glupost teska,imam i jednog i drugog,jednako se vuku,a sto se tice leoparda i imt-a,sa rusom 82 u istoj brzini vucem leoparda 3x35 i imt 757.2,leopard mnogo lepse i sitnije radi pri istoj dubini od imt(tako je u mom ataru),kockasti leopard ima samo veci klirens i rastojanje izmedju glava od krivog,ako nekog bude zanimalo bice jedan kockasti u oglasima uskoro.......
 
Pa pazi u principu moze i na 2000 obrtaja ali se onda njakam sa rucnim gasom, ima dva brda pa tu na vr brda zna da mu bude teze. Orem sa 5. Kornjaca i 3. Zec od 7,5-8,6 km/h . Motor se ne greje po onom elektricnom satu , ugradio sam elektricni dodatni sa strane danas cu ga prikaciti.
 
glupost teska,imam i jednog i drugog,jednako se vuku,a sto se tice leoparda i imt-a,sa rusom 82 u istoj brzini vucem leoparda 3x35 i imt 757.2,leopard mnogo lepse i sitnije radi pri istoj dubini od imt(tako je u mom ataru),kockasti leopard ima samo veci klirens i rastojanje izmedju glava od krivog,ako nekog bude zanimalo bice jedan kockasti u oglasima uskoro.......
Imas slicniju zemlju kao Bobo nego ja. U krugu 10 kuca od moje je komsija imao leoparda kockastog i proda ga drugom koji je imao krivog gredelja ali kupi i kockastog ajd da ima jer ore sa 2 traktora,kad je pooro i dosao do para pogodi kog je prodao izmedju kockastog i krivog gredelja ?
Drugi je imao godinama kockastog i onda kupi manji traktor IMT 560 i dobije i plug uz njega 757 kad je probao 757 kockastog je parkirao u supu i sad mu je na prodaju,treci komsija isto prodaje kockastog. Sve su ovo dvobrazni.
Onaj prvi je prodan kolegi Manjevicu,odlican plug kod njega se lepo i lako vuce.
 
Kod nas ko god ima leoparda ima krivi gredelj,jer kockasti se teze vuce kod nas,560, R65, zetori 57,67, 7011 lakse svi vuku krivi nego kockast,ne znam zasto,nisam imao kockasti imao sam samo krivi,i ide sa R65 odlicno svuda.
 
@savopunch Кад сам купио тробразни ИМТ дошао је са тако неким сличним дефлекторима и то није ишло никако, касније купим оне решеткасте али је у са тим нешто килаво ишло, више ту састаје земља и жетвени остаци него што преврће, после купим претплужњаке. По мом мишљењу, за кукурузиште једини спас претплужњаци.
 
Leopard ko leopard krivi i kockasti ide to jednako jedino sto kockasti nemoze da se zagusi ... Ima on manu treba da se kolenata osovina podesi skidanjem desnog kacenja i rotiranjem istog , ko to ne uradi stalno mu se plug guzi i rije ko svince . Ko samo kaci i radi a vecina je takva naravno da mu se ne svidja ako se udesi jako lako i lepo ide :ppozdrav:
 
Prvo sto sam radio kad sam plug donesao kuci je bilo "ispravljanje" koljena na osovini i onda sam iz estetskih razloga odrezao nosac rucke, postavio koljeno u srednji polozaj i rucku u srednji polozaj i tako navario nosac rucke.

U planu su neke prepravke na plugu ali nista strasno. Imam na njemu daske iz HR male privrede koje su nekako dosta mekane i svaka gleda za sebe. Kupio sam u Rumu 3 spanera s finim navojem i postavit cu umjesto zadnjih upora spanere i sve daske maaaaaalo otvoriti naspram tvornickog podesenja. Idu na plug novi raonici i novi deflektori mozda se odlucim i za farbanje.

Moj plug je kupljen u 3 minute posto je bio ispod cjene a imao je na sebi nove daske. Orao sam jednu godinu s njim i nije mi se svidjalo uvijek se jedna brazda poznala. Proslu jesen otac SLUCAJNO pogleda plug po dijagonali i kaze mi da mi je zadnje brazda smotana i da viri iz pravca prve dvije... Gledam oko pluga, mrdaj i na kraju skuzim da je plug nekad bio rastavljan te da srednja brazda nije postavljena na svoj nosac nego na nosac od prve i tako se zahvat prvog radnog tjela dobije 12". takodjer je i zadnje radno tijelo bilo pomaknuto u srtanu ali se odnos zadrzao pa je ono hvatalo 14" tako da je moj plug u biti bio 14"-12"-14" i kad sam ga postelavao podesio sam zahvat prve brazde prema zahvatu druge a treca je iskakala i uvijek se poznala tako da je jednu sezonu orano 12"-12"-14".

Tad sam s njim bio zadovoljan, a sad kako je sastavljen kako treba, sad sam jos zadovoljniji s njim.

Naravno da se uvijeke tezi boljem stroju ali za neko duze vrijeme ce mi leopard odradjivati posao bas onako kako ja zelim.
 
Ja radim sa Rakovicom 65 i Leopardom 14" kockasti. Proletos sam uzorao 10ha na 20-25cm dubine. Kad se nasteluje Rajka samo peva. Da su joj bojle gume isao bi i 30cm, ali ovako na vecoj dubini samo tockovi proklizavaju
 
Koliko može vredeti dvobrazdni IMT 756.25 plug sa originalnim kverneland daskama,nije farban ni zakrivljen. Ima samooštreće raonike, deflektore, cratalo i par rezervnih trouglova za daske. Plug je lično moj a imam potencijalnih kupaca za njega?
 
Klege dali je neko kupovao delove u tehnosistemu-inđija kakav im je kvalitet robe vidim imaju dosta delova za plugove i ostale poljo alatke .dali vredi da se od njih narucju delovi ili ima osim plamena ,cantoviraca i huđuka još ko sa dobrim kvalitetom .
 
Koliko može vredeti dvobrazdni IMT 756.25 plug sa originalnim kverneland daskama,nije farban ni zakrivljen. Ima samooštreće raonike, deflektore, cratalo i par rezervnih trouglova za daske. Plug je lično moj a imam potencijalnih kupaca za njega?

Ne znam kako se kod vas krecu cjene ali ja sam za moj s rucno radjenim deflektorima, novim raonicima i daskama kao da nikad orale nisu dao 2500KN - 330€
 
Zeleo bih savet oko kupovine pluga za IMT 533 pa predlozite koji su najbolji :) Razmisljam o OLT 2.25 takodje komsija mi je predlozio neki plug za 757 on ima IMT 539 i ore sa tim plugom tako mi rece pre par dana :)
 
Nazad
Vrh