Plug - osnovna tema

Ja stavljam 10.9 i poneki otkine bas kad je tvrdo ili orem rit.Pre sam stavljao 8.8 i kad ga otkine mnogo teze se izvadi ono parce nego kod 10.9 a i fabricki bi trebalo da idu 10.9

Mozda je problem tamo gde kupujes..........kineska roba............
 
Ovako je privatizovan
wjcsxh.jpg

fjqdcj.jpg

2ztk6lu.jpg

2z50qoy.jpg

Imam oko 120 slika u detalj fabrike Lemind-Proleter
a ko sad radi u Leskovac ali privatnik u svoju radnju
http://www.agromehanizacija.rs/
 
Evo i mog pluga, juce kupljenog, danas bila proba. Hvala nasem medatoru Miroslavu (North army) na preporuci za plug, on ga je nasao...
fotografija0034.jpg

fotografija0033.jpg

Plug je dosta dobar, mislim da se lakse vuce od 757.
 
Dobro si složio. Možda malo vara na slici ali kao da je mali zahvat prve br. Izgleda laka zemlja za oranje. :sta:
 
Placen je 300e. Jeste prva brazda manja, posle sam ga bolje nastelovao, a sto se tice zemlje, jeste laksa nego na drugim mestima, ovde je peskovita gde sam orao, tu je dunav pored....
 
Manjevicu nema na cemu I da te dugo I srecno posluzi. :ppozdrav:
Inace danas sam imao ponudu da jednom nadjem kupca za isti takav I malo bolji (ove jeseni menjane neke sitnice) za 350e, reko ljudi fajront nisam ja diler plugova.
 
Mali plug za male traktore koje voze mali decaci :)





4. brazda je skinuta i treba jos po nju da odem ali je necu montirati. Dakle, plug je 3+1, 45cm radnog zahvata po brazdi, klirens 80cm, rastojanje od glave do glave 115cm, masa pluga je oko 1700kg. Domaci je proizvod iz sretnog vremena 80-ih godina proslog veka-IMT. Nije preobrtac ni prevrtac ali moze da zaore i krmacu ako treba bez da rep viri iz brazde :haha: Danas je pazaren, ko je usput nek svrne na aldumas :ppozdrav:
 
Tesko ces imati brzinu preko 6km/h sa tolikim zahvatom i Klasom. No srecno ti bilo sa ponovom.
 
Ja sam ove godine uzorao 3.5 hektara(sve sto imam) sa imt542 i plugom imt756...Vukao je lepo,peta spora na nekih 22-25cm dubine..Odusevljen sam... Prosto mi zanimljivo bilo da idem da orem a ne kao prosle godine idem sa jednobraznim pa orem 1.5 hektara 2 dana :osmeh:
 
Nazad
Vrh