Plug - osnovna tema

za IMT 577 DV imam plug IMT 758,16 coli dvije brazde i dosta lako ga vuce ali mi pravi ogromne brazde,traktori u tanjuranju skacu ko skakavci pa bi ga zamijenio za IMT 756 3x12 coli,ali me muci hoce li ga moci vuci?
 
Da li neko zna zasto u oranju plug stoji koso,tj. gledano od nazad prednja brazda ide na desno,a zadnja na levo i onda ne ostaje cista brazda vec plaz struze o nju i osipa se? Evo ovako.
kl.jpg
 
Ako je tako kako si napisao plug je najverovatnije imao bliski susret s nekim tvrdim predmetom.Kanap i metar u ruke i izmeri gde škripi...Kod svakog pluga se treba truditi da osovina za vuču i plazevi zatvaraju ugao od 90 stepeni.:ppozdrav:
 
@ Pantic Prezimenjace,plug je Fop 610.14
@ Goran IHC Moguce,moguce :ppozdrav:

@ Kris80 Provericu i to.
 
I kod mene plug isto tako ide i mucim muku sa njim i tek sam sad video da se zadnja glava iskrivila prema spolja, tj. pobegla 2-3cm, pa sad videcu kako to da ispravim , a u pitanju je lemind leskovac
 
Problem je sto sam pokusao sva moguca stelovanja, znaci plug do pre par godina radio normalno lepo cistio brazdu i isao pravo, a ne ovako zakosen.
I sad razmisljam pre nekoliko godina kad sam orao neki iskrcen vocnjak zabio se dobro u panj da je rakovica poskocila i jedva sam uspeo kvacilo da pretisnem.
E sad od tog udara poceo plug postepeno da zeza, ali smo ga navijanjem na osovini suzili prvu brazdu i tako terali, pa sam pokusavao da pomeram osovinu levo i desno, ali opet nista, uvek je tezio da ide prema neorano.
Sad kad ga nastelujemo da lepo slaze brazde i da brazde budu jednake on hvata nesto malo preko 70 cm, ali ide ovako zakoseno i cim naidje na tvrdo odmah se malo cimne u levo i posle vrati nazad.
Posle svih tih stelovanja lepo smo uzeli metar u ruke i malo bolje zagledali p[lug i videli da se zadnja brazda iskrivila malo tj. otisla prema spolja te i vise hvata sad i rusi zid brazde i ne cisti uvek lepo brazdu.
Sad razmisljam ovih dana pposto trenutno ne orem kako to da ispravim
 
Pokusaj sa brusenjem grede odnosno nosaca brazde gore na sastavu. Tako sam uspeo slavonca ispraviti. Vodi racuna jer brusenjem milimetra gore,na brazdi mozes dobiti i nepun cm.
 
Ne znam kolko bi to pomoglo, mislim sigurno bi ga vratilo, ali sad kad gledam raonike na prvoj glavi stoji na vrhu zadnji kraj je odignut nepun centimetar, a na zadnjoj lezi na celom raoniku
 
Evo ga moj Krone Mustang, kod mene je od pre 2-3 nedelje, tek smo ga isprobali pre dva dana i za sad samo reči hvale za njega... Hattat ga nosi kao od šale...

attachment.php


attachment.php
 
sta mislite da li bi na mom Batuje plugu mogao na daskama da navaraim platnu po vrhu i da bude malo duza od daske da bi bolje prevrtao, ovako pola ne prevrne kad orem livadu?
 
Sto da ne, samo nemoj odmah skroz da varis, nego samo da drzi koliko da probas, pa ako moze bolje, da tu platnu drugacije postavis, ili iskrivis ako negde treba...
 
Nazad
Vrh