Plug - osnovna tema

Evo mojih plugova sa kojima orem uglavnom za Psenicu... Kad nemoze njiva ta se tanjira.. Plavi vucem sa Rakovicom 65 a ovaj sivi sa Belarusom...

Nisu neka marka i ne vrede ko zna koliko ( na kilo) ali meni odlicno sluze,hoce da guse kad je mnogo zetvenih ostataka a posebno kad je njiva zakorovljena.... Ja sam ih sklepao,prvo plavi pa zatim i ovaj sivi... :osmeh:

img2341.jpg
 
Slobo grešiš.Šteluju se na 1/3 dubine a ne fiksno jer se ne ore svuda istom dubinom.Možda grešim ali bolje se ponašaju dobri deflektori nego pretplužnjaci.
 
Jeste slobo , 1/3 dubine idu pretplužnjaci, a u loše istarupiranoj masi kukukuruzovine gde ima dužih štapova, a na plugovima manjeg kalibra tj. nižeg klirensa i razmaka izmedju plužnih tela , bolje će se ponašati dobri deflektori.
 
Planiram vogela da uzmem novog, cuo sam da sad i privatnici prave vogela, ali ja bih bas original uzeo. Recite mi koja firma prodaje bas original vogel plugove? Ima raznih cena. U Almexu cena izadje L950 oko 4500 sa opremom, a kod Corici u Basaidu L950 sa tockom i deflektorima 3100 evra. Kako tolka razlika u ceni? Sad po oglasima malo gledam i naidjem na ove http://www.kupujemprodajem.com/prodajem-PLUGOVE-VOGEL-i-IMT-6940417-oglas.htm jel neko zna ko su oni? jel to oni prave plugove ili bas uvoze original?
 
Znaci Agro Tech ima original plugove? Pa ja gledam, cena svakakvih, a na oko svi su isti. Kopa me ozbiljno da se nezeznem pa da uzmem i da imam problema. Imao bih jos jedno pitanje. Treba mi za rusa 820, sa njim sam ja vukao 756.3 i vukao je to solidno lako. Zemlja je srednje teska. Pa bi mi trebao savet koji plug uzeti, ali narano vogel? Nerazumem se toliko ali dosta ljudi koje sam pitao za savet rekli su mi L950. Meni bih treba i za zaoravalnje biljnih ostataka, pa ne znam da li je on pogodan za to? I da li ima neki vogelov plug da je 3*30 a da je malo vislji?
 
Znam to. L950 ima zahvat 30,35,40cm a M1020 32,36,40,44. Ne znam da li bih ga vukao sa 820? Ipak po njihovom pise potrebna snaga od 90KS do 110KS za M1020 za za L950 potrebna snaga traktora od 80Ks do 105KS? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh