Plug - osnovna tema

Pre neki dan bio sam kod jedne musterije i video sam ovaj plug. Do sada nikada se nisam sreo sa ovom markom plugova.
 
Ja sam uvek protiv paljenja ali odredjena populacija koja pabirci uvek upali da bi lakse odradila svoj posao.
 
Jugi ko da balira kad je stoke sve manje i manje,a povrsine pod kukuruzom su velike.Steta samo sto se to ne koristi za ogrev...
 
Ma kakv ogrev kakva stoka, pa sa 5 % površine kukuruza podmiri se sva stoka kod nas u okolini koliko je silno ostalo. Što se tiče grejanja to je muka živa ložiti takve bale , više radiš nego što se greješ. Kod mene kad se pale njive uvek se odgrabi okolo, tanjirača je sa traktorom na njivi i ima nas bar četvoro. Naravno pali se kad to uslovi dozvole a ne po vetru i slično. Otrgne se kontroli samo kod idiota i onih koji zapale pa pobegnu ili ne obezbede uopšte, ali da ne idemo u :off_topic:
 
Kolega ako se tebi svidja taj plug , sto ga ti ne kupis.
Decko jel ti razumes neki put sam sebe? posedujem 4brazni Landsbergov plug zato ga i preporucujem, slabo je zastupljen kod nas i ljudi izbegavaju stvari koje nema bar pola sela!

- - - - - - - - - -

Ne ulazim u to kakav je plug,sigurno je kvalitetan.
Ali prodavca u sirem luku zaobilaziti,cene su....
Ti plugovi su jeftiniji od Vogela duplo a rade dobro, za prodavca ne znam, al ti verujem. uvek sam preporucivao ljudima za bracu iz Debrca kao postene uvoznike i povoljne.
 
Prodavac ovaj iz oglasa uglavnom kupuje masine u Bozevac,na primer sejalica saxonia i stegsted za zito kod coveka kostale 1300 i nije bilo fiksno,a kod njega sad kostaju 1800,pa vi vidite...:sta:
 
Ne prodaje ih dugo. :haha: On je iz mog komšiluka.Cene su mu astronomske.Jednom je bio kod mog komšije da kupi prikolicu za rasturanje stajnjaka ala se cenjkao ni ciganšture mu nisu ravne.
 
SasaK pa oni moraju negde kupovati robu , kao sto nekolicina kupuje kod mene ili ide preko mene , tako i taj lik snabdeva se tamo gde se vec snabdeva.
 
imam problem sa kockom ,razvodnikom na plugu kuhn,odjednom je zablokirala.Kad smo je rasturili pronasli smo jedno parce odvaljeno i to izbacili ,i sad nije blokiran odnosno napet klip ,kao pre ali nece da ga obrne do kraja.DAli znate ko moze da ovo popravi?i jel imao nekotakvo iskustvo?
 
Nazad
Vrh