Plug - osnovna tema

Sad sam malo bolje pogledao i vidim kao da je dodat deo na dasci zato deluje ka da raonik nije za nju...
 
to je neko pre mene prepravljao i radio prema tim starim ,,Raonicima'' daske mi i nisu toliki problem koliko su plazovi, ne znam ako da odvoijim ovo zavareno, sve pun var, dobro zavareno
 
Izgleda da je vrh raonika u liniji (paralelan) sa nosačem glave (krivom gredom gore ) kako i treba . Vidi se da odudaraju daska i plaz . Kada bi produžio raonik došlo bi u liniju sa daskom i plazom , ali nebi sa nosačem glave , neznam kako bi išlo . Možda da nadješ neki stari raonik i da mu proširiš vrh i probaš kako ta glava radi .
 
po meni daske svakako treba skratiti, raonici trebaju duzi a i taj prvi raonik ne stoji dobro ili je plug negde iskrivljen
 
Razvaljuj to što je navareno naknadno .I daske i plazove ,ako hoćeš to dovesti u red.
 
Ovo je Lemindov plug,nije batuje to se vidi iz aviona.Plocica se menja pa neko stavi batuje jer kad bi ga prodavao kao Lemind nebi ga niko uzeo.Raonici za njega ne pasu od OLT-a to je laganje samog sebe,imaju da se kupe za njega u plamenu za leminda sa dve rupe.Zatim plazevi su za bacanje kao i daske koje su nesto prosirene a zasto boga pitaj.Sve ti fali.:osmeh:
 
Ovo je Lemindov plug,nije batuje to se vidi iz aviona.Plocica se menja pa neko stavi batuje jer kad bi ga prodavao kao Lemind nebi ga niko uzeo.Raonici za njega ne pasu od OLT-a to je laganje samog sebe,imaju da se kupe za njega u plamenu za leminda sa dve rupe.Zatim plazevi su za bacanje kao i daske koje su nesto prosirene a zasto boga pitaj.Sve ti fali.:osmeh:
druze ja se i ne razumem nesto u plugove, kod mene je ovaj plug dosta godina bio sa tim starim raonicina (nazovimo raonicima) i sad sam kupio te nove raonike, daske sam danas skratio i jos da vidim sta cu sa plazovima, orem 20 ari godisnje tako da mi ovaj zavrsava posao :osmeh:
 
alen 72 jer mozes slikati ceo tvoj plug. to mi mnogo lici na olt pto2 koji imam. samo da se vidi kacenje. dasku je neko navarivao ali izgleda mi oblikom kao na pto2. dosta slicnosti ima koliko vidim .
 
pitanje za sve a i za MIRKA strucnjaka , gde da stavim tocak (kopirni) na mom plugu, gde bi bilo bolje, ispred treceg pluga ili iza njega, ima li tu kakve razlike?
 
mladenmaso , nek te služi dugo . Petorica mojih komšija , inače iz našeg udruženja , se skupili i kupili 5 takvih plugova , vidjećemo kako će ih služiti . Tražili rabat i dobili samo 3%.
 
evo slika od mog pluga, novi raonici, treba ovu dasku malo da skratim da bude dokle i raonik a ne znam sta cu sa plazovima, moram li daasecem ove zavarene ploce na njima?

mv68.jpg

To je olt slavonac, garantirano, imam takav doma!
 
Olt Slavonac,e moj druze daleko si od istine.Pogotovo OLT u fabricki zelenoj boji:haha:raonik,glave,plazevi...nema veze sa slavoncem.

- - - - - - - - - -

pitanje za sve a i za MIRKA strucnjaka , gde da stavim tocak (kopirni) na mom plugu, gde bi bilo bolje, ispred treceg pluga ili iza njega, ima li tu kakve razlike?
Iza trece glave ili pored ali da bude izvucen tocak u stranu.Sta ce tebi to za 577?

- - - - - - - - - -



kupio i ja sebi plug
Neka je sa srecom i da se sa njim naores!!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh