Plug - osnovna tema

Kako hoćeš ,džaba ti.On ima dovoljnu širinu .Ako bi već nešto radio ,ja bih ga nastojao povisiti ,skratio daske za 10 cm i malo isekao daske kod zadnjeg dela lemeša.Onda ore duboko bez problema.
 
Zombi predlozen ti je 757, i takodje smatram posle jedne sezone rada sa takvim plugom da radi za desetku. Ako imas mogucnosti probaj da zakacis ovaj plug, nece biti greske. Batali sve prepravke.
 
Znam i ja da nisam trebao ali sam se u tom trenutku toliko iznervirao da se to ne može opisati, Zauzeo mi pola šupe, sa traktorom nisam mogao dalje da ga pomjeram (strašno mi je tijesno dvorište), probali smo ručno da ga pomjerio i ajd i ajd i ajd i umalo da poginem. TRojica smo ga pomjeralai, obezbjedili ga sa kladama i podupiračima al teško čudo, visoko, u jednom trenutku se samo zaljulja i gotovo.

Znam da bi mi sad predobro došao, plug je bio fantazija što se tiče stanja i kvaliteta ali sad je gotovo. Najgore mi je krivo što u tom trenutku ispadoše neki troškovi i odoše pare a mogao sam za njega uzeti kakav god hoću 757 ili neki drugi dobar 2x14" plug. Sad mi se svidja npr ovaj sa oglasa

http://www.pik.ba/profil/zoster19/

MIslim da je ovo Overum, cijeni ga lik 1000KM ili oko 500E ali nema se sad para, skupljam za sjetvu, sve je preskupo preko svake mjere. Vidjecu opet, i sam bih najvise volio da uzmem neki dobar plug kao sto je ovaj Overum (posebno mi se svidja što ima osigurače) umjesto da se petljam sa prepravkama. Znam i sam da je od toga slaba vajda a opet šteta mi da orem sa ovako malim plugovima.
 
Vidi plug:osmeh:,a ja samo otvaro ovu pocetnu nisam otvaro oglas za traktor,

evo cime se i ja bakcem,prepravljam plug eberhatdt koji je bio onaj krakati pa je to bilo i ruzno i ne funkcionalno,pa sam to sve isjeko i poceo prepravljati pa evo jedna dokle je doslo u prepravci
plug.jpg
 
Ja imam zetora 5211 87god.i vucem plugove imt 756 visoki klirens uilovacnoj zemlji dosta teska zemlja,vucem ih vecinom po3brzini bez problema i mucenja traktora već 25 godina. Super okreću zemlju i prezadovoljan sam! Samo kad se podere lemes promjenim i samo gas.
 
Ljudi povoljno mi je ispao plug 4 brazde radnog zahvata 80cm, dug 2 m.

slika-pluga2.jpg


Da li se ovo može vući kroz voćnjak sa 533-539?
Znači meni treba samo da zaore travu ništa više, dubina je samo da prevrće zemlju.
 
Nazad
Vrh