Plug - osnovna tema

Razlika je u tome da kad imaš kocku na plugu ,samo držiš rućicu od hidraulike u jednom položaju i plug se okrene ne moraš mrdat nikud s rućicom a kad nemaš kocku e onda je to malo teže većinom onda plug ti zastane na pola i onda moraš tražit s ručicom da okrene plug
 
A koja je razlika kada se ima kocka i kada se nema ?

Kad imas kocku na cilindru onda ti je dosta da drzis rucicu samo na jednu stranu i plug se okrene, cim predje malo vise od pola mozes slobodno pustiti rucicu i plug se sam poravna bez onog udara kao dok recimo drzis rucicu do kraja.
Cilindar koji nema "kocku" je nezgodniji za raditi s njime, moras ga stalno "traziti" rucicom.
 
Ma pukla mi bolcna na koju je klip spojen sa ramom pluga.Morao sam sve rasturati da do nje dođem i to rešim.Jako lepu oru i lako se vuku ti plugovi.Eto da rešim tu kocku i grudi dasaka i onda je tip-top.Jel moguće da si bio kod Mlađe u Sutjesku i da nešto nije skupo?Prosto ne mogu verovati.
 
diklofen ovog puta resicemo kocku , a drugi put dobro gledaj sta kupujes i od koga kupujes. Dzaba si ti platio plug jeftino , kad si ga polomio i mucio si se cele godine.
 
Italijanski Nardi (oni su specijalisti za takve plugove) a imaš i od domaćeg proizvodjača Mehanika Dubica, isto prave plugove za rigolanje (ekstra duboko oranje) a drže i originalne Nardi plugove u prodaji.
 
Pa neki mnogo veliki plug,.kako da ti neko kaze kupi taj i taj,valjda malo potrazis pa svedes izbor na nekoliko plugova pa onda ako mislis da ti treba pomoc zatrazis savjet za taj "neki"plug.ovako kad bi svako piso uzmi taj,a ne kupi ovaj,ma jok ovaj je bolji i tako ,.,.
 
Nazad
Vrh