Plug - osnovna tema

ja sam dao 400e za njega i daske i raonici su bili u extra stanju.svi pretplužnjaci, fabrički točak.jedino sto je stajao napolju pa je sve bilo zaribalo.ja to kući oprao podmazao i sve radi.uštelovao sam ga radi super slaže odlično obe strane.jedino sto mi se sa jedne strane malo sporije obrne i ponekad ne zakači pisao sam već o tome ali sam provalio kako ću rešiti i to
ja mislim da se vrlo lako moze uraditi hidraulično okretanje jednim dvosmernim cilindrom ili da se napravi jedan samo da aktivira ovu ručicu da ne moras iz kabine da se okrećeš a to bi moglo i vazduhom da se odradi
 
Jednostavno uzmi neki dobar, kvalitetan konopac, tanji, sveži ga za polugu, ona je i predvidjena da može da se veže uže za nju (ima onaj prsten ispod kugle). Sprovedeš uže do sjedišta i samo povučeš. Ja sam tako radio, prosto do maksimuma a ništa ne košta. Ne moraš da se okrećeš, možeš da držiš zatvorenu kabinu.
 
Ja imam neki plug ott dvobrazni mehanicki prekretac,e njega da prekrenes treba imat snage jer ga ti preko poluge moras povuci vise od pola da bi ono pola sam on prevalio,lose rjesen sistem ali cu prepraviti na cilindar pa da vidim jel ce da valja,ali slaze brazdu ko picaso boje.
 
ma ovo kad podmazeš to je samo jedan zub koji se otkaci i onda on sam svojom težinom preko jedne poluge sa toplinga gurne ceo plug u krug.kad spustis sledeći put ono se opet zakači izuzetno rešenje i radi vrlo lepo

moze i ta fora sa konopcem.ja sam hteo da ga povezem da se okrene svaki put kad se podigne plug sa nekim sistemom za iskljucivanje kad ne treba
 
Kako vidim,razlicita iskustva,neki ide kao podmazan:osmeh:a neki mora da se sidje sa traktora pa rucno da se okrene,ili jos bolje angazovati ekipu na uvratinama i kad stanes oni okrenu plug cas posla:haha:
 
i po jednu gajbu pive na svakom kraju i milina:ppozdrav:

ja sam iskreno ovaj moj kupio na rizik jer nisam mogao da ga probam računao sam da i ako ne radi okretanje kupio sam dva pluga za te pare:osmeh:.kad potrošim jednu stranu teram drugu.a još je i tezak ide i zemlju super
 
Ja sam jucer okapario jednobrazni mehanicki okretac. Pratim ga kod kolege vec godinu-dvije i trazio je puno za njega i sad mi njegov sin kaze, oces ti kupovat onaj plug il da ga damo "kumovima" na kilu? Reko: Ako je na kilu, kupujem.

Ne znam tocno koja je marka, podsjeca me oblikom daske i rame na vogel hektomat. Rama je pod 90° tako da ce i okretanje biti lako. Nije potrosen puno i kako se sjecam da je jedna daska ili raonik malo ostecen ali to nije toliki problem. Ima nozasta crtala (kao s konjskih plugova) i dubinski tocak. Ne volim kupovati preko slike ili po sjecanju ali ispalo tako i mislim da necu pozaliti...
 
uh jednobrazni i ja trazim.to će mi biti 4 plug u dvoristu.ali treba to za voće i za razoravanje onih ledina izvlačenje raznih brazda i kanala.kod njega nema oću neću.u zemlju ide obavezno
 
Ja sam jucer okapario jednobrazni mehanicki okretac. Pratim ga kod kolege vec godinu-dvije i trazio je puno za njega i sad mi njegov sin kaze, oces ti kupovat onaj plug il da ga damo "kumovima" na kilu? Reko: Ako je na kilu, kupujem.

Ne znam tocno koja je marka, podsjeca me oblikom daske i rame na vogel hektomat. Rama je pod 90° tako da ce i okretanje biti lako. Nije potrosen puno i kako se sjecam da je jedna daska ili raonik malo ostecen ali to nije toliki problem. Ima nozasta crtala (kao s konjskih plugova) i dubinski tocak. Ne volim kupovati preko slike ili po sjecanju ali ispalo tako i mislim da necu pozaliti...

Daj slike da vidimo ljutu mašinu.

Ja sam odavno bacio oko na jedan Nardi obrtač za rigolanje kojeg sam vidio na oglasima (Pik.ba), isto jednobrazd sa ekstra velikim daskama, pravo bi dobro došao za udešavanje nekih problematičnih parcela, sa Zetorom bi sigurno mogao da ore 40cm duboko. Kad se samo sjetim da sam prošlo ljeto na otpadu vidio čaki 4 pluga u isto vrijeme a jedan je bio mehanički obrtač u pravo dobrom stanju (sem korozije)...šta sve ljudi bacaju...
 
Peshut: ovaj jednobraznjak okretac ce meni biti 6. plug ;) Slican je kao i ovaj s oglasa plavo-zeleni. Slike ce biti kad odem po njega, neko vrijeme ce jos stajati kod kolege...

Zombi: bacaju ljudi svasta, istina ziva, nasao ja na otpadu staaari plug domace proizvodnje, rekao bih neka suradnja IMT i LEMIND-a na njemu nove daske i raonici, no plazovi losiji, i sve u redu, dogovorim da cu ujutro doci da ga iskopaju iz hrpe i ja cu im pomoci. ja dosao u dogovoreno vrijeme a likovi dizalicom uhvatili plug bez otkopavanja iz hrpe i polomili daske... reko sam im "hvala, sad mi ne treba" a ovi se cude kao ludi zasto ja sad necu plug a oni se namucili da ga izvuku...

Gledao na vlastite oci kako su sjekli u komade 4-rednu OLT mehanicku sijacicu kompletnu s kutijama za sjeme i gnojivo, markirima cak je i obojana bila...
 
Ja trenutno imam 4 pluga, mehanicki obrtac 2 brazde ott,mekanicki obrtac 2 brazde eberhart,jednobrazni ovaj sto sam postavio slike pojma nemam koji je jer je sastavljen od vise plugova mada ore odlicno,i jednobrazdni batije sa spinglom za pomjeranje,.izgleda da za plug uvjek ima mjesto na avliji
 
Imam isti ovakav plug sa potpuno istim klipom.Interesuje me može li se tu ugraditi kocka.
34g1z5f.jpg
 
Diklofen ,može se ugradit kocka bitno je da je samo cilindar s dva crijeva tj da je dvosmjeran i to je to kupiš kocku spojiš crijeva i okreći miško do mile volje ,ja sam isto imao tako samo cilindar s dva crijeva al bez kocke,kupio kocku i plug se okreće ko plugovi koji imaju odmah ugrađenu kocku nikakve razlike :osmeh:
 
Nazad
Vrh