Plug - osnovna tema

To sam napisao jer si verovatno i video kako taj 755 radi,ali ovaj je ipak puno bolji.Visinu mogu ujutru da ti izmerim,jer neznam napamet,ali je skoro nemoguce da ga zagusis.
 
Ja sam imao 757.3 i da ti kazem nije ga bas lako vuc ali ga izvlaci visina. Prosle godine sam uzeo Akpil stari 3x14" i mnogo se lakse vuce samo sto nije visok kao 757. Ja bi ti preporucio neki strani plug.
 
Ja idem isključivo na dvije brazde, mada moram priznati da bih volio imati neki 3x10" jer sam ljubitelj uže brazde (ljepše izgleda i lakše je raditi na njoj u proljeće) no ta ideja je na čekanju dok nekad ne budem imao malo viška para da nabavim kakav havarisan leskovački ravnjak (onaj pomični) i nabacim još jednu brazdu na ovaj koji trenutno imam.

Bitno je da znam na koji zahvat da idem, dakle 2x14" bi bilo taman za moj traktor, ići na što veću visinu (i dužinu naravno!) zbog zaoravanja i to je to.

EDIT

To je taj, zar ne?

http://www.pik.ba/artikal/3448641/prodajem-plugove-imt757-i-leopard-plug/
 
zombie_666 u mene komsija sa zetorom 7245 2x14 vuce i nije mu tesko lijepo slaze brazdu i dobro zaoraje kukuruzovinu imo je 3x10 i stalno je sa njim imo problem uvjek je gusila zadnja brazda sada sa ovim plugom brze ide i lakse a i sirina zahvata mu je malte ne ista
 
kod mene je vecinom laksa zemlja ima i teze ali manje ja nisam radijo sa 7245 a gledajuci kod komsije nije mu tesko lijepo radi
 
Kakva vam se čini kombinacija - 558+leopard ?
Kombinacija je odlicna,bolje receno sa IMT traktorom nema loseg pluga,ore on i sa drvenim plugom kako treba.
Najbolji Leopard za 558 po velicini je 14 coli 2x35 sa krivom gredom.

- - - - - - - - - -

Koji plug bi preporučili, da idem na IMT ili neki strani?
IMT 757,zahvat 2x35cm,klirens 72cm,rastojanje izmedju glava 94cm.
Leopard 14coli,zahvat 2x35cm,klirens 75cm,rastojanje izmedju glava 100cm.

Konstrukciono je Leopard daleko bolji,jako malo ima iskrivljenih i izlomljenih,bolje receno skoro da nema.
IMT u proseku svaki drugi je varen,lomljen,iskrivljen.
 
imam lopoard zakrivljen nosac 2x35 raonik sa dve rupe bar mislim da je on lepo radi ali komusu skuplja strasno

kako to da nastelujem mislim znam kako sa pomera nego kojim sistemom da odredim kolko je potrebno pomerati levo desno vucnu polugu ili kako se zove
zahvaljujem:ppozdrav:
 
Pukao mi je deo koji zaključava plug u radni položaj na mom landsbergu.Znate li neku firmu koja uvozi delove za te plugove ili nekog uvoznika koji ima rashodovane landsberge obrtače?
 
Kako sad stoji na slici izvuci osovinu levo za pocetak 12-15 cm pa ces videti sta dalje.
 
Kako sad stoji na slici izvuci osovinu levo za pocetak 12-15 cm pa ces videti sta dalje.



a nije ovo moj plug to je slika meto je worm a ja nemam s cim da okacim svoju sliku
mislio sam da ako neko isto poseduje rusa i imt plug da kaze kolko je kod njega izvucena osovina mislim vodim se logikom manjeg otpoa ako razumes sta ocu reci pozdrav:ppozdrav:
 
Hteo bi da kupim obrtni 2X25 plug sa hidraulicnim okretanjem,zna li neko koje marke ima tih plugova i za koliko se para mogu naci.Hvala unapred :ppozdrav:
 
imam lopoard zakrivljen nosac 2x35 raonik sa dve rupe bar mislim da je on lepo radi ali komusu skuplja strasno

kako to da nastelujem mislim znam kako sa pomera nego kojim sistemom da odredim kolko je potrebno pomerati levo desno vucnu polugu ili kako se zove
zahvaljujem:ppozdrav:
Zove se kolenasta osovina,a koliko treba da se pomera tesko ces preko foruma da odredis,nego na licu mesta i stelujes dok ne dobije zahvat koji treba.
 
imam lopoard zakrivljen nosac 2x35 raonik sa dve rupe bar mislim da je on lepo radi ali komusu skuplja strasno

kako to da nastelujem mislim znam kako sa pomera nego kojim sistemom da odredim kolko je potrebno pomerati levo desno vucnu polugu ili kako se zove
zahvaljujem:ppozdrav:
sve zavisi od razmaka točkova jer se prema tome šteluje plug
 
a nije ovo moj plug to je slika meto je worm a ja nemam s cim da okacim svoju sliku
mislio sam da ako neko isto poseduje rusa i imt plug da kaze kolko je kod njega izvucena osovina mislim vodim se logikom manjeg otpoa ako razumes sta ocu reci pozdrav:ppozdrav:
Razumeo i zato sam i pisao 12-15cm od rama da se mlogo nemucis a za fino stelovanje pokazace oranje
 
Nazad
Vrh