Plug - osnovna tema

=dragan.kovacev;580688]bane dal crtala mogu raditi od predpluznjaka? nesto je to blizu jedan drugom. i kod mene isto tako blizu, ako radim sa crtalom skinem predpluznjak...
Mogu crtala da rade, bar neće se gušiti na predplužnjacima
 
razumem i ja tebe ali sada mi je obrtac pretezak jer me malo zeza hidraulik tako da sam se odlucijo za ravnjaka
 
tako podesena crtala pored predpluznjaka, kad bi naisla u kukuruziste gde je kombaj izbacivao masu, garant bi gusilo...
bane dali si orao kukuruziste za kombajnom gde zetveni ostaci nisu spaljeni ili uklonjeni?
 
@ dragan 82
...znamo mi sta je dobro, ali nismo svajcarci, lepo je to da ti das ideju i predlog, ali ako covek nema para, sta onda???
ti si trgovac i ubedjujes doooobro, ali moras imati i robu za sirotinju, e onda si TRGOVAC, a kurcenje sta je dobro a sta ne.......znamo mi!!!!!!!! pozdrav
 
Trnavac ja nemogu da lazem coveka. On je pitao za plug i ja mu odgovorio , a i dalje kazem ako nema para za obrtac , neka se strpi , pa nek ga kupi za 2 , za 3 god ali neka je obrtac. Nemoj sad da potrosi pare za neki novi ravnjak i posle ceo zivot ima da muci muku. Jer plug se kupuje jednom u zivotu. Ti uglavnom oces da pametujes da bi bio zanimljiv na forumu , zasto si ti platio onu tvoju sejalicu Nodet 800e kad uopste ona ne vredi toliko. Znaci da si naleteo na nekog trgovca koji uvozi zaista svasta , a nije ti bilo tesko da se posavetujes na forumu sa ostalima da cujes misljenja. Jer ovaj forum zato i sluzi , na ovom forumu moze mnogo toga da se naucu , ako nisi vec primetio. A ne da se kritikuju stvari koje uopste ne poznajemo. A upravo ti to radis.
 
a5bd85a935de800x600c.jpg

Sta mislite o ovom plugu,koja mu je realna cena?
 
Ajde jedno pitanje posto vidim da psiete o obrtacima pa sam se zainteresovao jer kupujem plug,jel bi mogla rakovica 76 dv da ga nosi (naravno sa tockom) kao i kad bi dosao na vratine,posto nikad se nisam susretao sa takvim plugovima kod nas ovde,kad bi plug prevrtao jel bi morao da okrecem onaj sraf dole i sva ona procedura kao sa kipovanjem kod rakovice ???
 
Kupis obrtac srazmeran tvojoj rajki. Imas mehanicke obrtace i za njih ti ne treba hidraulik i nesto su jeftiniji, ali u slucaju da hoces hidraulicni onda bi morao da ga prikopcas na priljucak za kipovanje koji imas. Tocak ti treba zbog kopiranja tla jer ce i traktoru biti lakse.
 
Nazad
Vrh