Plug - osnovna tema

Ne bih rekao da poluge od 542 mogu da zakače 757 plug
 
Slikacu sutra plug i poluge pa cu zakaciti... Na plugu nema nalepnice,a ni cale ne zna koja mu je oznaka,jer kad je plug kupljen,a ima skoro 30 god,to ga verovatno nije mnogo interesovalo,tad je radio u firmi pa ga poljoprivreda nije mnogo zanimala,a da hvata 70 cm to je 100 % sigurno.. jer kao sto sam vec napisao hvata tacno izmedju 2 reda kukuruza.
 
Napisacu jos jednom,da li je to 757 ili neki druga oznaka,nisam siguran...Napisao sam 757 jer po specifikacijama koje sam gledao na imt sajtu jedino taj plug sa dva pluzna tela ima radni zahvat 70 cm... plug ima zahvat 70 cm.to je sigurno. Kupljen je 80 i neke (traktor je 84-te)...
 
U mom selu komšija sa Landini 8880 (80KS, prednja vuča, ekstra gume) "ore" sa nekim stranim 3x30cm obrtačem na nekih 20cm (25 nizbrdo) bukvalno na kraju snage - dakle gas do daske, naprijed teg od nekih 500kg...žali bože onako lijepog traktora. Rakovica kod mene ima posla sa IMT 755.
 
610.04 zahvat 2 x 25 cm,kao 755. Verujem ti,samo mi malo nelogicno. Jedino ako je bas neka peskovita zemlja
 
Voleo bih da provozam taj 542 sa plugovima 757 ovde kod mene u crnoj smolnici i ovoj brdskoj tvrdoj zemlji da vidim kako bi isao.
Ovde kod mene pomenuti traktor ne moze kako treba da vuce ni 755 plugove jedino kad je nakislo i mekano sto kod nas zadnjih godina nije slucaj.
 
bas da je peskovita i nije,ali je laka za obradu... postoji kod nas deo do reke gde se i ja slazem nema sanse da bi mogao da vuce ovaj zahvat,ali ja sam oko 8 km udaljen... e da brankovic mi izgleda da je komsija :))
 
sa tim plugovima kolko sam ja upoznat jedino mozda mozes orati oko radio stanice jer je tu jedino prva klasa zemlje ili oko slavinog jezera inace prema dubravi i preko pruge jedva ide i jednobrazni kako treba:osmeh:
bas da je peskovita i nije,ali je laka za obradu... postoji kod nas deo do reke gde se i ja slazem nema sanse da bi mogao da vuce ovaj zahvat,ali ja sam oko 8 km udaljen... e da brankovic mi izgleda da je komsija :))
 
Ja sam ti nedaleko od radio stanice,mada smo imali zemlju u zakupu i u blizini centra stublina. a imamo nekoliko parcela i u dubravi a ako mislis na deo pruge Veliko polje i sl.to sam vec rekao da nema sanse tu da ore sa ovim plugom
 
Kod mene je teska zemlja i brdo,ja sa 540 orem sa svim plugovima 12 coli,756...Kod nas ferdza ore sa 10 coli i 755 bez problema.
Kakvi su to vasi traktori,ili ih kilavo terate,gas dok ne eksplodira,za to je predvidjen.:osmeh:
 
Nazad
Vrh