Plug - osnovna tema

Imaš jedan vrlo lep kod nas na forumskim oglasima.
 
Pazi se lažnih IMT plugova koji se naveliko podvaljuju kod nas u BiH/RS a i šire, Bobo je dosta pisao o tome. Te plugove pravi bog zna ko i samo stave IMT naljepnicu a kvalitet i geometrija su im nikakvi. Potraži unatrag malo po temi, Bobo je čitav referat pisao o tim plugovima i sve potkrijepio slikama. U susjednom selu očev poznanik je prije dvije godine kupio nov IMT plug (2x10") i posle jedva dulum-dva oranja plug se iskrivio do neupotrebljivosti a vukao ga je IMT 542.
 
Ma znam da podvaljuju te imt plugove ma djed navalio samo da uzmemo imt ja sam mislio da uzme onaj fopov, a mozda cu uzeti i neki polovan imt ako naidjem juce sam malo isao gledati kod svercara posto se krecu za 12 coli oce od 800 do 1000 km a za 14 oce od 1000 1400 km.
 
nipošto IMT ja sam naletio i kupio"IMT" uzorao 50 duluma i sav se iskrivio imaju i slike negdje u temi.Sad sam kupio kao u Bobe srbijanca sa vogelovim glavama ide kao lud i preporučujem ga svima
 
Koliko je veci imt plug 756.20 nk od 755.20 nk posto imam u ponudi 756.20 pa ne znam kako bi se imt 542 snasao s njim,a sad suvo,pa ne mogu da probam,zemlja je mekana,ima i smonice,ali ne mnogo,oko 2 hektara,to ionako retko orem dvobraznim?
 
Mišo Pepeljevac beše kod Kruševca ako se dobro sećam a tamo je teška zemlja tako da 755 za 542 puna kapa.
 
756 vuce moj 540 kao od sale,i ranije smo orali iskljucivo sa 756 i 549,problem je bio visoki klirens pa zna nasesti na pregibima kad se nosi.Ja uvek orem sa plugom 12 coli na 25 dubine.Kod nas je srednje teska ilovaca+brdo.
 
...juce proban LEMIND x3, nasa domaca izrada (BRAT & JA), iso je malo plice ili do gredelj. zadovoljan sam , samo mislim da treba tocak da mu se stavi, i ako je jako suvo bilo, morali smo da probamo.
 
Poslednja izmena:
Nas 542 je vukao evo vec skoro 30god ,plug radni zahvat 70cm,e sad mislim da mu je oznaka 757 VK ,jedino me je zezao visoki klirens jer kad podignem plug zadnji deo visi svega par cm od zemlje... Nikad nismo imali problema da li ce da prokliza jer se to bas retko kad desavalo
 
Poslednja izmena:
2x14" sa IMT542? Ili je zemlja jaaako lagana ili je jaaako plitko orano. U mom kraju ni 60KS sa prednjom vučom nije dovoljno za takav plug i pristojnu dubinu (bar 25cm).
 
Nisam merio dubinu ali odokativno oko 20 cm,lagana je ovde zemlja... pa pazi od moje kuce nekih 8km,kad je kombinat nekad orao sa akovicama 76 jedva bi uzorali... sve zavisi, ...a znam sigurno da je 70 cm,zato sto kad orem hvatam tacno razmak izmedju dve vrste kukuruza
 
Nazad
Vrh