Plug - osnovna tema

Evo mojih IMT plugova :osmeh:
IMT-FOP 610.14 i IMT 756.25 s Kverneland glavama
slika1908.jpg


slika1907.jpg


slika1906.jpg
 
Otvori oglas sa kultivatorima i tamo ceš naći mail i telefon od Slobodana.Mislim da je to Slobodana iz Štrbaca ,selo preko putaribnjaka u sokaku. Od njega smo mi kupovali sejalice Gaspardo mashio maskar itd i takodje donosi delove za Lamburgi Fiat Same itd .Po meni je korektan.Evo iz mog telefona ako je to to .Slobodan STRPCI 065-625 294
taj je to mi je komšija nema sada ništa osim novih maskaro sijačica i rolo presa,ma goni ga skup je ko zlato
 
Evo mene opet. Pisao sam u skorasnjem postu o problemu sa IMT 755 plugom. Posle saveta clanova, pre svega clana @bobo, po mom misljenju, plug je sada dosta podeseniji, ali tek cu rezultat videti u brazdi. Dakle pod raonike sam podmetnuo komad armature, 10 mm, i sada su prilicno polegnutiji. Zadnju glavu sam vratio unazad, ali ne skroz. Na betonu, plug stoji prilicno ravno, ne mogu reci idealno, ali dosta bolje. Osovinu nisam izvlacio u desno, vucem ga sa 539, smatram da ako mu prosirim prednju brazdu, teze ce ga vuci.:sta: Evo slika pa me zanima misljenje!




 
Plug IMT 757.3

Pozdrav ljudi,pratim vase postove jedno vreme,ali nisam imao vremena sve da procitam sto ste pisali o plugovima. Pa bih postavio pitanje i naravno bio bih vam zahvalan na misljenju i savetu. :) Kako sto sam rekao nisam sve procitao pa ne znam da li ste diskutovali o IMT 757.3,a interusuju me vasa iskustva u vezi ovog pluga.Razmisljao sam izmedju njega i VOGELA L950 ali koliko sam citao ,dosta ljudi nije zadovoljno sa vogelom,a i kazu da je slab za traktore preko 100 KS. Moje pitanje je da mi kazete sta mislite o 757.3 i koji bi jos ravnjak bio dobar od tri brazde do 1500e (naravno polovan) za traktor od 105 KS. Hvala unapred ! :osmeh:
 
Vogel 3-brazni ravnjak se u našem kraju štopa u zaoravanju velike mase, kukuruzišta i sl, morao bi baš malčirati da bi išlo, ili recimo ako je brano bez freze, tu s vogelom nema šanse orati, probali su i sa skidanejm predplužnjaka, al svejedno nije išlo....to su iskustva iz mog kraja. No ne mislim da je vogel slab, naprotiv, za traktor od 105 ks, bilo da je 6-ak ili ne, nebi ga mogao polomiti, jaki su to plugovi, nemaš brige.
Što se pak tiće 3-braznog IMTa, bilo da jhe 757 ili FOP 610.14, tu štopanja nema!, samo crtalo na svaku brazdu da siječe kukuruzovinu i dobra dubina i samo po gasu, ja imam 2-braznog FOPa 610.14 i rado bu mu metnu još jednu brazdu, išlo bi samo tako.
 
BOMET: Vrati zadnju glavu kako je bila... Plaz je pre blizu zemlje i moze se dogoditi da ti plug ne ide u zemlju.

Izvlacenjem osovine neces prosiriti prednju brazdu ako dobro postelas plug kasnije. Tu ljudi najvise grijese pa osovinu teraju "unutra" do koljena. Cilj je dobiti dobro podesen plug a osovina treba biti podesena u centar pluga, ovisno o njegovom zahvatu. Neces pogrijesiti ni malo, sutra cu ici do sela, pa cu ti poslikati s metrom kako je kod mene postavljena osovina na 755 plugu s kojim je orao 539 i 549 dok je bio na uzem tragu tockova.
 
Da li neko zna kako su se pokazali kverneland plugovi (ne znam tacan model) ,ravnjaci sa tri brazde,recimo proizvedeni tamo negde sa pocetkom 1990? I koja je razlika izmedju njih,vogela l950 i imt 757.3 ? Hvala :)[h=1][/h]
 
Imam jedno pitanje.
Imam plugove slavonce 12" koje sam suzio na 10" odlično ulaze u zemlju, nemaju kosu vuču, znači traktor ide pravo ali mi je problem što kada hoću da orem skroz plitko (voćnjak 10-15cm) ne prevrću zemlju dovoljno, dok kada spustim malo diublje odlično rade.
E sada pošto ja samo orem voćnjake, šta predlažete da uradim da bi plug bolje zaoravao na manjim dubinama?
 
MAD MAX
Evo ga jedan takozvani "kljunaš" koji je bio prošle god. u B. Topoli na vašaru. Plug je 4 brazde i mislim da ga je čovek cenio 1600e sa svom pratećom opremom(točak, predplužnjaci, crtala)
fotografija0042.jpg
[/IMG]
fotografija0043.jpg
[/IMG]
Po mom mišljenju od od ta 3 pluga koja si naveo ja bi izabrao kvernelanda. Naglašavam da je to moje MIŠLJENJE ! Vogel serije L je nizak i imaćeš problema sa oranjem kukuruzišta. IMT je dobar i stari proveren plug a ako mu ugrađuješ predplužnjake imaćeš problema sa gušenjem 1. brazde zbog kačenja traktora (smeta poteznica) a razmak između plužnih glava na ova dva pluga je 90 cm dok je to kod kvernelanda čitavih 105 cm i ima mesta da se montira i crtalo i predplužnjak a da jedno drugom ne smetaju.
Srećno pri izboru pluga, na tebi je da odlučiš. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
MAD MAX
Evo ga jedan takozvani "kljunaš" koji je bio prošle god. u B. Topoli na vašaru. Plug je 4 brazde i mislim da ga je čovek cenio 1600e sa svom pratećom opremom(točak, predplužnjaci, crtala)
fotografija0042.jpg
[/IMG]
fotografija0043.jpg
[/IMG]
Po mom mišljenju od od ta 3 pluga koja si naveo ja bi izabrao kvernelanda. Naglašavam da je to moje MIŠLJENJE ! Vogel serije L je nizak i imaćeš problema sa oranjem kukuruzišta. IMT je dobar i stari proveren plug a ako mu ugrađuješ predplužnjake imaćeš problema sa gušenjem 1. brazde zbog kačenja traktora (smeta poteznica) a razmak između plužnih glava na ova dva pluga je 90 cm dok je to kod kvernelanda čitavih 105 cm i ima mesta da se montira i crtalo i predplužnjak a da jedno drugom ne smetaju.
Srećno pri izboru pluga, na tebi je da odlučiš. :ppozdrav:
Hvala jos jednom,mislim da sam bas takav kverneland gledao na internetu ali sa tri brazde,on je tu negde oko 90` godista. Mislim da je oglas bio iz Smederevske Palanke i da je covek cenio oko 1100e ali to je bilo letos,imao je dva komada i odmah ih je prodao. Cesto gledam po internetu oglase ali osim ta dva kvernelanda nisam video takav vise ni jedan.
 
ja recimo imam vogel noot 950l i ja sam zadovoljan sa njim, ali mi je zelja (nadam se ovog ljeta da cu to i realizirati) kupiti okretac plug i to lemken opal 110 ili 090 mada imam traktor 100 ps radije bi uzeo 110 jer je plan da se kupi nesto vece jace, znaci 110 tri brazde otvorene daske i sa svim sto ide uz njega, polovno naravno... pa me isto malo zanimaju iskustva vasa ako imate takav plug..
 
MAD MAX

Jedan mali savet. Prilikom jurnjave da se kupi plug "pošto poto" ljudi se često zalete pa kupe ono što im je zapelo za oko, dal zbog cene, dal zato što je lep i nigde nije ogreban, dal zato što se zove....(neki svetski poznat plug). Naravno "stara garda" tj dobri poznavaoci ne padaju na te lopte. I nad popom ima pop, tako i ovde važi da i od dobrog pluga ima još bolji, savremeniji......itd. Po meni najbolje da tražiš plug koji ima raspon između glava min. 95 cm i da mu je klirens min. 80 cm a to ti je prvi preduslov da ti plug ne guši u oranju kukuruzišta. A sad dali plug ima ove ili one daske, dal su duge i zavrnute ili kratke i ravne (karikiram) to moraš sam da izabereš prema području gde živiš i kakva je tu zemlja za obradu.:ppozdrav:

tomybrzic
Ja imam 110, vučem ga sa MTZ 952 i ja sam zadovoljan. Neću da kažem da sam prezadovoljan da ne ispadne "svaki ciga svoga konja hvali". Prvo sam hteo opal 090 da kupim jer su lakši ali tada nisam naišao na dobar plug već sve neke izvarene i poneke iskrivljene. Na kraju sam pazario ovog i to 3+1. Ko zna, možda jednog dana kupim jači traktor pa ustreba i ta 4-ta.......inače razmak između glava je 97 cm a visina(klirens) 80 cm
PS Nećeš pogrešiti:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh