Plug - osnovna tema

Zanimljiv stroj. Po naslovu videa piše da je plug za šume. Odnosno za sdnju novih stabala.
 
Gledo sam negdje ovakvu mašinu al u malo drugačijoj primjeni. U jako močvarnom području ,nekom tresetištu , za sadnju nekog drveća ako ne voća, pravi jedan do drugog prohoda pa onda sade na uzvišenja a ne kao ovaj u dole.
 
ma to je plug za posumljavanje ima nesto tako slicno kod nas u sumsoj upravi vuce ga buldozer tg140.
 
Pogledajte gdje ovo čudo radi, ovo je tzv. "scarifier" plug, priključak koji služi da, baš kao što mu i ime govori (Scar-ožiljak, brazda) da učini tlo neravnim. Sa jedne strane na taj način se sprečava erozija jer se onemogučava pojava bujica a sa druge, uništava se i komada staro korijenje i panjevi kako bi oni mogli da istrunu a da novo, mlado posadjeno drveće lakše i brže razvija.


 
Takva crtala se često sreću na plugovima za rigolanje , ko na konjskim plugovima :sjasi:

---------- Poruka napisana u 18:38 ---------- Prethodna poruka je at 16:32 ----------

Zombie , sad sam napiso poruku ovom što prodaje plug , a on piše da je on , a i plug , u Italiji. Kaže vlasnik traži 1500e , pa pita dal da ga kupi.
Ja mu već bio otkuco , da poveze dva,tri ,otiće ko na vatri , al mi bilo glupo , pa mu napišem da ne dovozi ni u ludilu.
 
Jbga on, jesu mi ti oglasi glupi, postave oglas i sve i lokacija domaća (Prnjavor) a on u Italiji. Sad ću ga prijaviti za lažne podatke.
 
Ovaj plug iz oglasa sto je on postavio , taj plug ni na otpad mu nece prime.Takav plug moze jedino da se uzme kod seljaka dzabe i da se tek onda uveze.
 
Daj kazi mi kako mogu da ga kontaktiram , salabo se snalazim na ovoj stranici gde je on stavio oglase?
 
Otvori oglas sa kultivatorima i tamo ceš naći mail i telefon od Slobodana.Mislim da je to Slobodana iz Štrbaca ,selo preko putaribnjaka u sokaku. Od njega smo mi kupovali sejalice Gaspardo mashio maskar itd i takodje donosi delove za Lamburgi Fiat Same itd .Po meni je korektan.Evo iz mog telefona ako je to to .Slobodan STRPCI 065-625 294
 
Nazad
Vrh