Plug - osnovna tema

Hidraulicno stelanje prednje brazde nema veze s okretanjem, jer je to dodatna oprema i na plugovima koji nisu VARIO... I objasnio sam gdje vidim svrhu hidraulicnog stelanja zahvata prve brazde, tako da...

Vario okretaci imaju memory cilindar pa se prilikom okretanja plug skupi na najuzi zahvat i tek onda krece okretanje ne zbog zapinjanja u zemlju, nego zbog manje zamasne mase pluga i da se manje opterecuje hidraulika istog. Ovo nema veze sa zahvatom prednje brazde, jer se vecina plugova okrece preko grede. Svaki kverneland se da napraviti i da se okrece ispod grede, i to su radili bas zato da tocak ili zadnja pluzna tjela ne deru po zemlji prilikom okretanja. Ovo je izbaceno iz upotrebe, kad su se sjetili ugraditi memory cilindar na vario plug i nema vise problema...

Ovo za hvatanje pivske boce nisi u pravu... Da se traktorske poluge kopcaju na sredinu grede, onda da, a ovako je mjesto dizanja uvijek jednako udaljeno od traktora... Prihvacam zakljucak da se greda manje uvija na ovakvom tipu pluga, ali je zbog tog sistema plug tezi, tako da je to dvosjekli mac.

6 brazdi i vise su u vecini slucajeva polunoseni plugovi, bas iz tog razloga sto traktori imaju dosta snage da ih vuku, ali hidraulika puno trpi prilikom nosenja tako velikog pluga i pogotovo pri okretanju...
 
Hidraulicno stelanje prednje brazde nema veze s okretanjem, jer je to dodatna oprema i na plugovima koji nisu VARIO... I objasnio sam gdje vidim svrhu hidraulicnog stelanja zahvata prve brazde, tako da...

Vario okretaci imaju memory cilindar pa se prilikom okretanja plug skupi na najuzi zahvat i tek onda krece okretanje ne zbog zapinjanja u zemlju, nego zbog manje zamasne mase pluga i da se manje opterecuje hidraulika istog. Ovo nema veze sa zahvatom prednje brazde, jer se vecina plugova okrece preko grede. Svaki kverneland se da napraviti i da se okrece ispod grede, i to su radili bas zato da tocak ili zadnja pluzna tjela ne deru po zemlji prilikom okretanja. Ovo je izbaceno iz upotrebe, kad su se sjetili ugraditi memory cilindar na vario plug i nema vise problema...


Pa neće valjda oni stavit hidraulično štelanje na svim brazdama osim prve, o bože Bobo, Normalno da je to sve povezano sa prvom brazdom...
Razmisli malo, ako ga okreće preko grede zapinje točak, ako obrnuto onda brazda zapinje.
Memory nema nikakve veze sa okretanjem brazde ;)


Ovo za hvatanje pivske boce nisi u pravu... Da se traktorske poluge kopcaju na sredinu grede, onda da, a ovako je mjesto dizanja uvijek jednako udaljeno od traktora... Prihvacam zakljucak da se greda manje uvija na ovakvom tipu pluga, ali je zbog tog sistema plug tezi, tako da je to dvosjekli mac.

6 brazdi i vise su u vecini slucajeva polunoseni plugovi, bas iz tog razloga sto traktori imaju dosta snage da ih vuku, ali hidraulika puno trpi prilikom nosenja tako velikog pluga i pogotovo pri okretanju...

Majstore, na onaj video koji si stavio, pogledaj di stoji prva brazda, ipak nije isto da je zakvačen naprijed na prvoj brazdi ili na ovaj sistem koji ima taj plug. Da je zakvačen na prvoj brazdi kao kod normalnih pluga, bilo bi plesanja prednjeg kraja i trpljenje hidraulike.
Tako da moja teorija o pivskoj boci i dalje stoji ;)
 
Necu se svadjeti bez veze... Ne znam kako si bio s fizikom u skoli, ali plug je i dalje jednako tezak i ta tezina je jos uvijek jednako udaljena od traktora...

Stelanje prve brazde sam objasnio i ono nema veze s okretanjem pluga.

Vario plugovi imaju memory cilindar i kad ga nastimas na 16.5" (koliko ti vec pase) on se prilikom okretanja skupi skroz na najuzu mogucu postavku kako bi se smanjila zamasna masa cjelog pluga, okrece se, i vraca se na zadanih 16.5" (koliko si vec nastimao). Ako je plug opremljen hidraulicnim stelanjem zahvata prednje brazde, prilikom okretanja se taj cilindar nikud ne mrda, ostaje kako je postelan, tako da ovo moze biti i mahanicki odradjeno a ne mora (objaasnjeno je gdje sve vidim primjenu hidraulike na tom mjestu).


O plugovima i sistemima rada istih jos imam puno citati, ali ti ipak imas vise...

Prelistaj knjigu iz fizike i vidjet ces da pivska boca NIKAD ne mjenja svoju tezinu (osim kad ju ispijas, jel ;) ), ma gdje god ju uhvatili i kako god ju pokusali podici... Isto tako se kut podizanja pluga se ne mjenja, tezina mu ostaje ista, ista sila je potrebna da se on podigne od zemlje ma gdje god ga uhvatili...
 
Kako ne shvaćaš, pa sam si stavio taj video, pogledaj malo bolje kako stoji plug, kako mu je masa raspodijelena.
Taj plug nije isto kao i onaj obični. Prednja brazda na tom plugu je sa strane, Nosač pluga je napravljen između druge i treće brazde. On njega tu diže, a to mu puno olakšava nego da je naprijed...
Pogledaj malo bolje pa ćeš vidjeti. Ja neam potrebe prelistavanje, jedino ako ti imaš ?

Dobro, jel ti čitaš šta si napisao ?
Da, nema toga hidrauličnog štelanja brazde nebi bilo ni vario ni memory ?
Memory je uređaj koji pamti kako je plug naštelan, ali vario je taj mehanizam koji pomiče i štela colažu brazde.
 
Izgleda da nisam jedini koji Zrinetu pokušvam nešto objasnit ali neče shvatit nikad..

Zrine:mani se čorava posla rađe,nemaš plug koji ima hidraulično podešavanje prve brazde,neznam dali si ga vidio u radu,ali bolje bi bilo da ništa ne pišeš...


Hahahaha ;)
Da si znao odgovorit onda bi napisao nešto. A pojma nemaš nego zabadaš nos gdje ti nije mjesto ;)


Bobo, da mi se da tražit. Vidio bi razlike plugova izmedu onog na videu i ostalih plugova. Kako imaju riješeno konstrukciju.
Pa možda bi vidio razlike udaljenosti pluga koji se kopča naprijed i koji ima onu konstrukciju kao kverneland...
 
Hahahaha ;)
Da si znao odgovorit onda bi napisao nešto. A pojma nemaš nego zabadaš nos gdje ti nije mjesto ;) ..
Tako znači,jel pričamo o ovakvome OVERUM-u??
wswn82.jpg


Kod mene je od 9mj prošle godine,nisam htio pisat iz razloga jer je Bobo počeo objašnjavat..
 




Bobo, pogledaj isti marka plugova.
Na prvoj slici da nema tako riješeno, on nebi mogao nosit plug od 6 brazdi. Mada ima i koji su nošeni, ali sam znaš da je to dužina, uvijanja grede.
Ja ti stalno crtam, da je tako napravljeno kao na ovoj zadnji slici, zamisli koja bi to sila hidraulike morala biti da može diči pluga od 6 brazdi.
Nije to samo tako napravljeno da on može orati van brazde. Ima puno drugi plugova koji nemaju takav sistem a ore van brazde....

Samo što ovaj na prvoj slici 7 brazdi.
Uglavnom, takvi plugovi koji imaju više brazdi uglavnom imaju točak kada ga okreće.. ali nisu nošeni. Koliko sam vidio po netu to samo kverneland ima riješeno...
Jedino je vučen kada ide u transport...



E murli,baš me briga za tvoj plugić, dosadan si... smaraš...
 
Cek malo... Komentirat cu iako mi nije po volji prepirati se oko necega...


Zrine, ti hoces reci da su na ove tvoje slike obadva pluga s npr 7 brazdi, da bi traktor lakse dizao onaj s prve slike nego ovaj s druge. RECIMO da su cak i jednako teski (a nisu) ista radna tjela i isti broj radnih tjela, sve isto, samo nacin vjesanja drugaciji.

Za ovaj primjer me NE ZANIMA motanje grede, sile koje greda trpi ovo ono, nego samo koji plug bi traktor lakse podigao od zemlje? Onaj s obicnim kopcanjem ili ovaj s "neobicnim"?



MOLIM kratak odgovor, bez ikakvih preterancija i prepiranja.
 
Cek malo... Komentirat cu iako mi nije po volji prepirati se oko necega...


Zrine, ti hoces reci da su na ove tvoje slike obadva pluga s npr 7 brazdi, da bi traktor lakse dizao onaj s prve slike nego ovaj s druge. RECIMO da su cak i jednako teski (a nisu) ista radna tjela i isti broj radnih tjela, sve isto, samo nacin vjesanja drugaciji.

Za ovaj primjer me NE ZANIMA motanje grede, sile koje greda trpi ovo ono, nego samo koji plug bi traktor lakse podigao od zemlje? Onaj s obicnim kopcanjem ili ovaj s "neobicnim"?



MOLIM kratak odgovor, bez ikakvih preterancija i prepiranja.

Bingo Bobo ;) Normalno da je lakše nosit onog kvereland eo-lo

Evo ovaj ore sa 7 brazdi obrtač pa ga nosi

Zombie to sam i gore rekao, jako malo ima plugovi koji ima 7 brazde a da je nošen, kao što je kvereland...
 
Zrine, nemamo vise sto pricati o plugovima... Vrati se nazad u skolu...

Dakle, rekli smo da su plugovi s jednako radnih tjela i da su jednako teski... A koliko je dalje od traktora ovaj "neobicni" plug od onog "obicnog"? Pogledaj samo gdje je prva brazda kod jednog a gdje kod drugog...

Uzmi knjigu iz fizike i ponavljaj a ja zbilja vise nemam sto komentirati na ovu temu.
 
Bobo, pogledaj malo.
Netjeram te ja da provjeruješ. Nadji mi pluga koji je nošen a da ima 7 brazdi ;) Dakle da se ne okreće preko točka
Ja ti se odmah ovdje javno ispričavam ;)

Ali pod uvijetom, da taj plug je vario, robusan kao kvereland i neka ima memory ;)

Odmah pred svima ti se ja javno ispričavam !!
 
Bobo, pogledaj malo.
Netjeram te ja da provjeruješ. Nadji mi pluga koji je nošen a da ima 7 brazdi ;) Dakle da se ne okreće preko točka
Ja ti se odmah ovdje javno ispričavam ;)

Ali pod uvijetom, da taj plug je vario, robusan kao kvereland i neka ima memory ;)

Odmah pred svima ti se ja javno ispričavam !!
Dosadan si več,ne zanimaju me tvoji komentari.....

Trudiš se nešto objasnit,a ubiti ni sam neznaš kaj očeš reč,a kaj se tiče snimka pa član zomby ti je postavio nošeni plug 7 brazdi...
 
Poslednja izmena:
Trudiš se nešto objasnit,a ubiti ni sam neznaš kaj očeš reč,a kaj se tiče snimka pa član zomby ti je postavio nošeni plug 7 brazdi...


Uglavnom, takvi plugovi koji imaju više brazdi uglavnom imaju točak kada ga okreće.. ali nisu nošeni. Koliko sam vidio po netu to samo kverneland ima riješeno...
Jedino je vučen kada ide u transport...
.

Sam sebe citiram da vidiš šta pišem ;)

Čitaj malo, nisi u toku i nemoj se petljati.
Je silno Bobi hoću dokazati, da na taj način kako kverneland eo-lo ima riješenu konstrukciju olakšava nošenje pluga, traktor nosi tog pluga 7 brazdi.
Zašto zbog toga što su tako napravili i to mu olakšava da ga nosi...

Dok ostali plugovi tog zahvata 7 brazdi, lemken, potinger, kuhn, vogel not svi su oni vučeni plugovi.


Dosadan si več,ne zanimaju me tvoji komentari.....`

Šta onda odgovaraš na moj post ? Jel sam ja tebe šta prozivao ili nešto ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh