Plug - osnovna tema

@Z.B Jer su navarivani raonici ili otkivani?I da li moze samoostreci raonici da se nakon istrosenog dela otkuju i jos neku godinu da traju,ili nisu za otkivanje?
 
@SasaK Pitas me da li su navarivani ili otkivani,pa prvo sam na obican celik zavario gibanj pa onda ga pokovao.A za samoostrece kada se istrosi tvrda formacija mogu da se pokuju i da posluze jos malo.Ali to je vec meksi materijal, a opet da ti kazem da takav narod najvise i kupuje jer je jeftiniji.
 
naravno da ima, ja na obadva dvobraznjaka imam tocak i preporodio sam se od kako s tockom orem.

U pocetku mi se po selu sprdali dok jedan od njih nije dosao posuditi plug, njegov se nesto pokidao bio i kaze mi de ti taj tocak makni, meni to ne treba... I dignem mu tocak do kraja i nek se vozi na plugu... kasnije ga vrati odusevljen tockom. da odrzava dubinu bez bzira na tip zemlje da je to nesto odlicno, da nije pojma imao da je to tako dobra stvar.

Mi imamo jako sarenu zemlju pa na jednom hektaru imas i po tri ripa zemlje i to poprecno. Kreces u srednje teskoj, na sredini je super laka zemlja i na kraju jako teska. Fini hidraulik tu luduje, jer plug ne daje uvijek isti otpor. od kako tocak imam, sve se ore na istu dubinu, fini hidraulik vise ne koristim u oranju.
 
kiji bi meni plug paso za moj traktor raspon točkova je 105cm sad imam 12 coli VK IMT 756 al uvjek je prednja brazda veća.Sad kad gledam zeza ga i to na polugama su velike rupe a na plugovima tanki bolcnovi pa kad zaorem još se usadi.sve to ima svoje

---------- Poruka napisana u 14:24 ---------- Prethodna poruka je at 13:02 ----------

ja sam riješio zaoraavanje kuruzovine na drugi način i pokazalo se dobro,to je jedino i dobro na ovom plugu.slike na profilu

---------- Poruka napisana u 14:28 ---------- Prethodna poruka je at 14:24 ----------

prijatelj kupio leoparda 3x12coli ili3x30 cm a ima univerzala 53ks kaže vuče ga bez problema u šta ja sunmljam kod nas su poteške zemlje.Jel postoji plug 3x10coli 3x25 cm i ko je proizvođač ako ima
 
3x25cm plug postoji sigurno od vise proizvodjaca ,ja poznajem bivsiFOP755,3 .Sad Fogel stavlja njegove glave na ram.Pre mesec dana sam ih pitao za756-3 safogelglavama imali su 1050e,bez tocka za crtala ih nisam pitao da li su na plugu.
 
bil ih mogo vući moj traktor
Dobro pitanje. IMT 756 uvek hvata preko 70 cm jer prva glava zahvata mnogo više od 30 cm koliko je predviđeno. Znači, po širini zahvata sigurno nema problema jer su približno isti. Međutim, trenje bi trebalo da bude veće kod trobraznog pluga jer se javlja na površini daske a tri daske imaju veću površinu od dve. Koliko to povećava otpor ne znam, mislim da tu samo proba može da da odgovor.
 
misliš da me plaz na drugoj brazdi zeza pa dobija kosu silu i vuče prema ne oranom.Plug bi trebo ići ravno za traktorom bez španera.oću da kupim nove a nplugove a neznam koje trgovci nemaju pojma šta prodaju.

---------- Poruka napisana u 18:18 ---------- Prethodna poruka je at 18:11 ----------

danas sam nešto mjerio u prve brazde od ruba daske(gdje se sastaje sa raonikom)do okvira 64cm a u druge 62 to ti je IMT nema kontrole
 
ovo je po meni bolje od crtala
attachment.php


---------- Poruka napisana u 18:45 ---------- Prethodna poruka je at 18:41 ----------

a za ovaj traktor mi trebaju plugovi
attachment.php
 
ja sam jesenas uzoro 6 hektara kuruzovišta što iza berača što iza kombajna bez freze nija zagušilo možda dvaput.Tačno je da meću crtala al na koje plugove na imt više zagušuje kad ima crtalo nabija između noge i crtala cepač je u zemlji i nemože na njega nabijat
 
Nazad
Vrh