Plug - osnovna tema

@Matic
To je bas jeftino. Inace zemlja kod mene nije teska onako osrednja, ali me sad zabrinu al valjda ce izdrzat. Ice on na prodaju svejedno mi se ne svidja bas nesto al bilo je daj sta das (bio mi covjek duzan). Duga je zima nace se nesto do proljeca da valja.
 
Milane Čantavirci se nalaze u novom delu tamo kod nadvožnjaka.
Perhane nije da neće ići ali je vaš traktor prejak za njega.Rekli ste da vam je zemlja osrednja za obradu pa mi se čini da neće biti problema.
 
Naleteo sam na ovo cudo u oglasima.Veoma zanimljiv Lemindov plug:sta: http://www.halooglasi.com/poljopriv...g-lemind-leskovac-t30-3h/61826151/oglasi.aspx

---------- Poruka napisana u 03:00 ---------- Prethodna poruka je at 02:58 ----------

28iazps.jpg
 
Meni ovo liči kao da je namenjeno za neki BNT ili slično, ili za neko Rusko čudo
 
pa gdje je ravan teren moze nekako samo prva brazda da hvata 20 a ne 30 jer mu je 30 previse , al u brdu ne moze nikako.
Imas snimak u temi Oranje pa vidi kako ide.
:ppozdrav:
 
Branko, grijesis. Ovakav plug su vukli gusjenicari (ko je kakav imao u zadruzi, nemam pojma) i s njim se oralo za vocnjake i vinograde. to je rigoler vuceni, al ne za rigolanje danasnjeg pojma kad majstori zaguze plug 1.5m u zemlju ;)

Plug koji se vukao sajlama je bio 4-5-6 brazdi, nekad i vise i bio je u obliku djecije klackalice. znaci s jedne strane lijeve daske s druge strane desne daske. Na takav plug je isao i sofer. Na kraju njive se plug prebaci i jedan zvizduk ili dva, znaci "lokomotivi" na drugoj strani njive da moze poceti vuci plug i tako danima...

Imao sam negdje slike, sad ih ne mogu pronaci...
 
Au komšo malo si promašio nije ovo ni blizu toga što se vuklo sajlama,ti plugovi se nazivaju balansni plugovi i totalno drugačije izglegaju,čak imaju volan i sedište za vozača. Ovo je običan dvrobrazni vučeni plug rigoler!








edit: BOBO me preduhitrio sa odgovorom :ppozdrav:
 
Jel neko koristio ovakav dodatak na peti plaza, čuo sam da je odlična stvar za razbijanje plužnog đona ali nikad nisam video kako funkcioniše.

r1inmq.jpg


Sliku sam pozajmio odavde iz ove teme.
 
Nazad
Vrh