Plug - osnovna tema

fotografija0184.jpg
[/IMG]
fotografija0185.jpg
[/IMG]
fotografija0186.jpg
[/IMG] Sta mislite o ovom plugu? Mislim da je marka Rabe-werk. Bio sam da ga pogledam radi kupovine, ali jos uvek ne znam. Vlasnik trazi 2000 evra, losi su mu raonici, nema tocak, curi mu klip i nema pretpluznjake, ali one osobine koje mi se svidjaju su sto ima visok klirens, masivan je i zahvat mu se steluje od 30-40 cm, kako rece vlasnik. Mozda je i prodat do sada ali me zanima vase misljenje da li uzeti? :)
 
@acA cS prO Takvo staro gvozdje moze se naci samo kod Djurija iz Plocica. Dali imam pravo? Mislim da 99% sam siguran da je to kod njega po onom starom gvozdju. Od njega ako se nesto i kupuje jos mnogo para treba da se ulaze u to da bude ispravno.
 
Vidi ovo na prvu brazdu da bi smanjio zahvat on je podmetnuo 2 ploce , na drugu jednu , a treca nema plocu. takodje sam je uradio klirens, plug je ofarban i to bezveze , daske lose , nema predpluznjaka. Cena ovog pluga je cena starog gvozdja , a ne 2000e.
 
@Peet, da u pravu si kod njega sam bio.
Za ostale, nisam ja rekao da je to kupljeno, zato sam i hteo vas da pitam za vase misljenje, meni za ovu godinu ne treba plug, posto sam sve zavrsio, ali planiram da kupim jedan obrtac za sledecu pa tako idem i gledam. Hvala na odgovorima ljudi :)
 
perhane,nije te izasao puno,dobar je to plug,vidjao sam takav,ali koji je proizvodjac nisam bas siguran.
 
Takve plugove u mom kraju uvozi jedna trgovina iz Poljske, s naljepnicom AKPIL. Znam da se ti plugovi dosta lako vuku, kolega je s 558 vukao takav 3x10" a zaoravao je sve zivo, jako se malo gusio u kukuruzovini.

Mislim da su glave kopija vogelovih, ali nisam siguran.
 
@Perhane

Plug je odličan.
Kupio sam ga na NS sajmu 2005. godine za 580 evra.
Jako se lako šteluje, lepo zaorava, raonici (orginal poljski) mu nisu od običnog gvožđa, nego čelični. Samo obrati pažnju na šrafove nosača srednje brazde, jer hoće da se popuste.
Ove jeseni sam sa njim orao bez problema.
Kod mene ga vuče MTZ 82.1
 
Stigli delovi za plug sutra montaža:



Uploaded with ImageShack.us
Vlasnik pluga je hteo samo original.Izričito je naglasio da neće zamene.Ispunjena mu je želja.Mušterija je uvek u pravu.
 
scaled.php
dsc03372tn.jpg


---------- Poruka napisana u 19:09 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

ovo je moj olt samo neznam koja je oznaka nigdje nepise, stavio sam mu nove raonike

---------- Poruka napisana u 19:15 ---------- Prethodna poruka je at 19:09 ----------

imt-fop
scaled.php
scaled.php
 
Perhane takav nov Poljski plug kod nas košta 85.000 dinara to je nešto manje od 850 eura.Ako vam je zemlja od lakših nećete imati problema ali ako je obrnuta situacija onda će otići nosač glave jer je to šuplja cev koja na oko deluje kao nešto jako.
 
Moze li neko da mi kaze dolaze li u Rumu kovaci iz Cantavira i gde stoje sa robom,cuo sam da imaju vrlo kvalitetne proizvode.
 
Nazad
Vrh