Plug - osnovna tema

@rus nosi ga 1025 a i vuce. @ macvanin da u agrotechu je uzet jer su almexovci bili ''zauzeti''. I bolje. A deflektori ne znam... mislim da ih je vlasnik skinuo.
 
C plus su po njima mnogo jači tj. izdržljiviji plugovi zbog povećanja sadržaja ugljenika u materijalu.
 
Nikad ja nisam rekao da su autoreset opruge promasaj Kvernelanda, daleko od toga. Rekao sam da na zemljistima kakva su nasa u Vojvodini, gde nema kamenja i kojekakvih drugih "primesa" autoreset opruga nije preko potrebna, i da je tu i sigurnosni vijak dovoljna zastita. Inace, drugar ima na svom Kvernelandu Model F autoreset opruge i pluzna tela ove godine samo skakucu.

I hocemo li najzad dobiti odgovor mislim da bi red bio :ideja:
Slabo citas gosn' Leko...
 
I tako lijepo ja počeo orati, riješavam male njivice, neki pijesak. Sve super, dobro ide. Malo se praši i tako...
Završio te njivice i krećem na druge malo veće. Kad ono diže se plug, ja na rusu tiskam hidrauliku dollje plug neće u zemlju...
Reko vrijeme je za nove lemeše... I tako ja po lemeše nove...



I
ma ne uopće nisu istrošeni. Ko novi su, samo što ima fali pola lemeša i špiceve al ništa strašno... :haha: . ništa zamijenio lemeše, natenkovao traktora pa u ponedjeljak ćemo vidjeti kako ide.
Ali vjerujem da će ići.. :haha:
 
Zemlja Кирај-zemlja...sigurno nije teska kao nasa-imam u supi 15 raonika sa malo isrosenim vrhom koji jednostavno nece u zemlju...ocito kod njega taj problem ne postoji...nego kad smo vec kod raonika--da li hudjik ili neki kovac moze opet da nanese novi samoostreci sloij i cena toga?
 
Zemlja Кирај-zemlja...sigurno nije teska kao nasa-imam u supi 15 raonika sa malo isrosenim vrhom koji jednostavno nece u zemlju...ocito kod njega taj problem ne postoji...nego kad smo vec kod raonika--da li hudjik ili neki kovac moze opet da nanese novi samoostreci sloij i cena toga?
@srdjan,preprodaj ih negde u Backu ili u Hrvatsku ima da delju jos oho-hoo! :osmeh: Ne znam nikog tebi blize ali navarivanje samoostreceg dela radi kovac u Cantaviru (Kalman se zove cini mi se). A brza posta ce odradiiti njihov deo posla... @ zrine,svasta sam video al ovo nisam! Ovako potrositi raonike..... Recicu samo da su ovi moji lokalni manijaci amateri za tebe!
 
zrine892
nije mi jasno ,kako si uopšte orao sa takvim raonicima :sta:

Ni sam neznam to kako. Već su lani bili istrošeni, ali je bila kiša godina i blato, pa se oralo dobro. Eh kada sam orao za pšenicu katastrofa se brzo potrošilo. Zaboravio sam kako izgledaju novi raonici pa sam mislio da su moji još novi :haha:

Zemlja Кирај-zemlja...sigurno nije teska kao nasa-imam u supi 15 raonika sa malo isrosenim vrhom koji jednostavno nece u zemlju...ocito kod njega taj problem ne postoji...

Pa nije teška zemlja kod mene, a nije ni lagana. Ima par di je pijesak kao što sam gore naveo. A ostalo, nadje se pokoja zemlja.

Zrine koliko kod vas koštaju raonici i koje proizvođač?

Kod nas su dosta skuplji. Oko 300-450 kuna ( 40-65 eura) valjda je tako, nisam baš gledao koliko je kod nas. Al mi se ne sviđa ta kvaliteta materijala. Jedino da je orginal kupit, ali to je onda skuplje još.
Inače ja sam platio 35 eura sa šarafima u Mađarskoj. Neam pojma koji je proizvođač. Nisam baš obračao puno pažnju na to. Ali sam gledao da je špic i rub varen sa vanjske strane.

zrine jel se to meni čini il su to mađarski raonici

Ne čini ti se, pogodio si. To su Mađarski .

@ zrine,svasta sam video al ovo nisam! Ovako potrositi raonike..... Recicu samo da su ovi moji lokalni manijaci amateri za tebe!

Hahaha, sad vidiš da je sve moguće...
 
Belota ( Spanski ) raonici za Vogel&Noot a i za sve ostale poznate proizvodjace. Sve se to nalazi u Rumuniji ali pretpostavljam da ih ima i kod nas.

wslg68.jpg
 
Zemlja Кирај-zemlja...sigurno nije teska kao nasa-imam u supi 15 raonika sa malo isrosenim vrhom koji jednostavno nece u zemlju...ocito kod njega taj problem ne postoji...nego kad smo vec kod raonika--da li hudjik ili neki kovac moze opet da nanese novi samoostreci sloij i cena toga?
jasam sad nanosio var na moje lemeše kod našeg seoskog kovača cena tije 2000din po komadu stim što nanosi var sa nekim elektrodama koje koštaju 350din 1kom.meni se isplatilo jer sam kupio plug sa original huard lemešima
 
Nazad
Vrh