Plug - osnovna tema

Ima moj stric,kuca do mene,leoparda 2x10,plug je fantastican,jako lako se vuce.On ga je ranije vukao sa zetorom 2511 veoma lako dok nije izgoreo u pozaru mali zetor,a sad sa zetorom 4712.Ore 25cm bez problema.
 
dnanas bio u Aradaču kod ZR. a svratio u Ninkov trgovinu poljo masinama, malo razgledao plug onaj Leopard, ne izgleda lose sve je masivno odradeno, šta mislite kakvi su ti plugovi?

@dragankovacev deflektori ne idu sa predpluznjacima jer tad nemaju svoju svrhu
Mislis na ovaj
1z3wc4j.jpg
?
 
Koliko sam ja slusao od pametnijih ljudi,koliki ja zahvat jedne brazde tolika je i max dubina.
Vladimirac bi vukao u laksuj zemlj i u idealnim uslovima.Mozda gresim:haha:
 
@antonio jd jeste upravo taj, ne znam kolika mu je cena ali ogromno mi izgleda ne znam jer bi ga moj yto mogao nositi ali vidim da ima transportni kotač.@srdjan e bas takav, u full opremi ima deflektore koje mu nesluze za nizasta osim ako se poskidaju predpluznjaci
 
Koliko sam ja slusao od pametnijih ljudi,koliki ja zahvat jedne brazde tolika je i max dubina.
Vladimirac bi vukao u laksuj zemlj i u idealnim uslovima.Mozda gresim:haha:
Ove godine sam orao sa jednobraznim od 16" na dubinu 30 cm.S" obzirom da mi je ovo prva godina da orem, moram da se raspitam,ako bi moglo 2 brazde i dubina 26-27 to bi bilo odlično.
 
Pa ovako,za vladimireca je 2x10 plafon,moze on da vuce to ako je zemlja osrednja.Dovoljno je i da ores na dubinu oko 20-23cm,moze lepo da se uradi i na toj dubini i lep prinos da bude.Veoma je bitno kod slabijeg traktora koji plig uzimas.Leopard se lako vuce i lepo ore,jedino sto mu treba malo vise da udje u zemlju,dok IMT odmah ide u zemlju.Kod mene u selu ima jako puno Leoparda i cenjen je plug bas zbog toga sto se lako vuce jer kod nas je Zemlja teza,ilovaca.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 23:26 ---------- Prethodna poruka je at 23:24 ----------

Imao je moj burazer vladimireca i mnogo je bio jaci od 533-a,a 33-ka kod nas vuce dvobrazni 2x10 na dubinu od 20cm.A jos je ovde brdo.
 
Dobar plug,novi raonici i samo gas,nema brige.Ako imas jednobrazni zadrzi ga mozda nekad zatreba u ekstremnim godinama ako bas zaskripi.
 
pozdrav svima iz Makedonije,posto su mi plazevi potroseni na imt 755 nabavio sam nove od Agro-bar Vinica (makedonija) oni prave plugove po licenci na imt plugove ali nekako izgledaju mi dosta tanki 10 mm i kako da su od obicnog gvozdza,zna li neko kolika je debeljina na orginalne plazeve za imt 755 i od kojeg materijala bi trebalo da budu napravljene dali je to neki celik.
 
Moze 10mm,a proizvodili su ih fabricki i sa 8mm a i sa 12mm.To je obicno gvozdje,malo jace od totalno obicnog gvozdja,ima malo celika u sebi.Neznam kako su se pokazali u preksi Agro bar plugovi,ako su dobro onda su i ti plazevi dobri:ppozdrav:
 
Ukoliko neko ide iz pravca Žablja ka Zrenjaninu neka pogleda sa desne strane kad se prođe pužarnik i videće prizor za rubriku "nikad ovako".Stoje plugovi zabodeni u njivi ,a traktora nigde.Nemaju ni vučne grede.Do puta je veliki obrtač.Žalostan prizor.
 
Voleo bih da se sad javi jedan stari clan foruma, poreklom iz Banata :osmeh: , da ponoivi ono sto je napisao da nema nikakve potrebe za autoreset oprugama i da je promasaj Kvernelanda.
Zasto neki plug kosta vise, a neki manje vidi se kad dodju muke u oranju , a ne kad se ore "pepeo".
Onaj ko nije koristio autoreset plug taj nezna sta to znaci.
Cici da li si izlomio plug?
I hocemo li najzad dobiti odgovor mislim da bi red bio :ideja:
 
Ukoliko neko ide iz pravca Žablja ka Zrenjaninu neka pogleda sa desne strane kad se prođe pužarnik i videće prizor za rubriku "nikad ovako".Stoje plugovi zabodeni u njivi ,a traktora nigde.Nemaju ni vučne grede.Do puta je veliki obrtač.Žalostan prizor.

Da da video sam ih reko crkao traktor pa ostavio plug...nisam silazio sa puta da vidim...

---------- Poruka napisana u 21:53 ---------- Prethodna poruka je at 21:44 ----------

Ovaj plug košta 15.500 evrića
 
@antonio jd jeste upravo taj, ne znam kolika mu je cena ali ogromno mi izgleda ne znam jer bi ga moj yto mogao nositi ali vidim da ima transportni kotač.@srdjan e bas takav, u full opremi ima deflektore koje mu nesluze za nizasta osim ako se poskidaju predpluznjaci
Plug je dosta težak ,imam ja takav samo sa 3 brazde i puna daska,rus 1221 ga diže bez problema jedino u transportu po linijama ako nabodeš rupu ljulja ko u hali-galiju.
Transportni točak je zakon spustiš ga za 2 min i 25 km/h. Uglavnom stižu svi u ful opremi i (bar ja) nisam mogao da biram šta hoću a šta ne.
 
@antonio jd jeste upravo taj, ne znam kolika mu je cena ali ogromno mi izgleda ne znam jer bi ga moj yto mogao nositi ali vidim da ima transportni kotač.@srdjan e bas takav, u full opremi ima deflektore koje mu nesluze za nizasta osim ako se poskidaju predpluznjaci
Miroslave, vrijedi to itekako. Pretplužnjaci i deflektori rade odličan posao zajedno. Pogledaj ovaj video


i pogledaj ovu sliku.
DSC00101Kopiraj.jpg
 
Nazad
Vrh