Plug - osnovna tema

Bubu, jel nije jeftinije prema ovoj upori izbusiti rupu na gredi, nego traziti drugu gredu?!?

Oznaci rupu, rasarafi to malo sarafa i odnesi nekome na borverk nek ti to probusi i miran si... Mislim da nje bacanje novaca nabavka jos jedne upore koja ce pasati, a problem je samo u jednoj rupi.
 
Pa sastavio je od dva dvobrazna trobrazni, pisao je o tome vec, i kasnije je nabavio kverneland cilindricne glave pa je njih stavio na plug.

Koliko vidim sad ga samo muci upora od trece glave, al to i nije neki problem.
 
Gospodo ja sam se upravo registrovao i predstavio.Hteo sam da cujem vasa izkustva. vec desetak godina koristim raonike od Cantavira i mogu vam reci da sam zadovoljan ali ove godine sam stavio raonike od Mikrona iz Putinaca (ne znam ni zasto sam menjao proizvodjaca) i raonici su se pojeli a nisu ni uzorali 30 kj.Da li je moguce da je tolika razlika u kvalitetu ili je ova godina toliko losa za oranje?Prican o samoostrecim raonicima.
Ove godine se svi brzo trose tamo gde je tvrda zemlja,obidji par krugova pa pipni vrhove raonika kod mene budu bukvalno vruci,ja koristim mikronove raonike par godina i zadovoljan sam sa njima.Bitno je da nepucaju meni su od hudjika sve ono navareno ispucalo
 
Nije to sastavljano od 2 pluga vec ne je naknadno kupljena 3. glava a u medjuvremenu kupljen jos jedan 757.35 koji ima malo slabiju konstrukciju i Kverneland glave koje su prebacene na ovaj plug..zato i kazem modifikacija sa 2 na 3 glave i sa standardnih na Kverneland.

Necu da busim nista jer ce natrcati neka originalna greda, ne razmisljam ja uopste o tome. Prosle godine sam imao 2 komada 757.30 i 757.35 i oba su otisla...tako isto mogu opet da pazarim, prebacim sta mi treba i salji dalje.. :)
 
@Bubu

Za koliko para mogu da se nadju pluzne glave od Kverneland pluga? Rado bih napravio jedan "IMT" sa Kverneland glavama.
 
Bubu, kakav je to 757.35 plug? prvi puta sad cujem za njega... odoh da vidim sta google kaze za to... A od tebe molim neke informacije i jos bolje ako imas kakvu sliku.
 
Pisao sam Bobo o tome samo malo potrazi na forumu.
Kod pluga 757.35 su tanje ploce koje drze samu glavu i koje su navarene na gredu, oklagija (osovina) je kao kod 701 i fabricki su na njemu Kverneland glave.
Evo slika 757.35 vec prepravljenog i spremnog za prodaju:





 
Poslednja izmena:
Da, bas sam pretrazio forum i nasao sam slike pluga i stvarno se ne sjecam oznake 757.35...

Fino bome, mislim da cu sad zapamtiti i ovo...
 
:)

Postoji i 757.25 sto znaci dvobrazdna varijanta sa Kverneland glavama i 756.25 a nisam siguran mozda postoji i 756.35...trebalo bi da clan Dukej moze da odgovori posto on ima originalnu knjigu od tih plugova.
 
Mali plugovi s Kvarneland glavama postoje pod oznakom 754 i to bi trebao biti 12", a bio je i "cjevas" 701 ako se ne varam i on je imao kverneland glave na sebi... Ove .25 oznake takodjer prvi puta sad susrecem, tj ne mogu se sjetiti da li sam ih ikada prije cuo.
 
@Matic.Kupio sam ih...ne znam ni ja zasto.Mislim da cu se vratiti na staro barem dok ne promenim plug.
@Bubu. Da li moze da se stavi Kverneland glave na OLT-ov plug orac 2(mislim da se tako zove) zahvat 35cm?
 
Bobo, cevasti 701 ima glave kao 757 samo sto neki imaju domace glave a neki original Kverneland ali isti tip glave tj. daske kao na 757.

@Dulebdp

Tocak je tako stigao kod mene i isto tako otisao od mene. Mislim da je bio fabricki sa nekog OLT pluga.

@Malaksalo

Sve se moze kad se hoce samo zasto bi to radio kad Oltovi plugovi dobro rade.
 
Da li je iko prepravljao obični Slavonac 12" u voćarski (pomični) plug?
Ako jeste molio bih da stavi sliku pošto imam u planu da uradim jednu takvu prepravku?
 
Ljudi dali ima negde da se kupi rucica za plug od kolenaste osovine moj brat je polomio pa mu treba nova ili polovne?
 
Zavarena greda,sutra ce imati vatreno krstenje:osmeh:
22112011678.jpg

22112011679.jpg

22112011680.jpg
 
Nazad
Vrh